Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vine, vine primavara....  [biz]

 

 

Nu m-am intors cu mana goala  [flor]

 

Cam devreme, in general pe la jumatatea lui februarie ii vedeam iesind din pamant, acum e plin parcul de ghiocei si am vazut si toporasi infloriti in curtea unei biserici. 

 

Mi-am luat portia de intins oasele, ba am si mers pe jos dus intors azi cam vreo 5 mile. Nu ma mai simt ruginita, gata am pus ulei pe incheieturi  [:D]  Nu mi-a iesit limba de un cot la deal cum ma asteptam, ba deloc. M-am simtit foarte bine. E un deal foarte abrupt, am intins posteriorul bine ca am pasul mare  [:I]  [:-)))] Azi nu cred, ca e 13, dar maine ori miercuri imi comand si bicla noua.  [bicla]  

 

Mihaela, aia e scarlatina, tare nasoala. Netratata duce la complicatii. Colegul mandrei a fost trimis acasa pachet de cateva ori de dr de fam si cand i-a fost rau in noaptea de anul nou l-a dus maica-sa la urgente si acolo abia i-au spus exact ce are, deci cu intarziere de cateva zile. E pe antibiotic cica si mai are pana maine, i-au dat 14 zile. 

 

Ioana, inca nu am luat biletele ca e ziua soacrei in saptamana aia cand e mandra in vacanta si s-ar putea sa vrea sa mergem la ei, nu-s sigura. A ramas sa intrebe Mr si de 2 zile liber, daca i se aproba. Te anunt daca iau bilete  [pup]  Din 2015 nu te-am mai vazut si tot in Bucuresti a fost, nu aici. 

 

Fleur, poze de la mare ne arati?  [hippi]  

 

Roli, te asteptam cu rezumat de vacanta! 

 

Antmil, viviana, silvi, monica... si cine nu a mai scris de anul trecut, va asteptam cu vesti bune in noul an!  [flo]

 

Trebuie sa ma apuc sa caut facturi, chitante&co si sa incep sa fac taxele, dar am o leneeeeeee.... desi nu e mare branza, in 2 ore am terminat cu ele, mai mult imi ia sa ma loghez pe website  si sa completez tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat prima zi de munca in care am intrat oarecum in “pita”. Pt ca am început iar pe Secțiuni. Nu a fost ușor deloc...

 

Abia am așteptat sa se facă 14.30 sa plec. Am fost afara cu W, acum vreau sa fac u porție de meditație și mai târziu yoga. Ajunge pe azi :). Apoi ma pun la tricotat și la tv, la Messiah. 
 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma bucur deloc de faptul ca in Stockholm au înflorit o parte din cireșii japonezi. Nu e deloc normal, e urmare a faptului ca nu a fost iarna. Ei infloresc in Aprilie...

 

Da, nici eu nu ma bucur sa vad ghiocei si toporasi acum. Clar toate-s prea devreme din cauza climei care se schimba. Cand eram eu copil mergeam la cules de toporasi pe dealul de langa casa bunicii in martie, nu inceput de ianuarie. In ianuarie si februarie era ger, flori de gheata pe geam de nu se vedea nimic afara, suflam pana se topea putin sa putem vedea afara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tututor, sa aveti un an bun cu sanatate si bucurii!  [flo2]  [flo]  [floare3]

 

Strumpf, [pup], sper ca Sophia sa nu ia nimic. Si mie mi-a fost teama de scarlatina, acum cativa ani, cand erau fetele mai mici si sa auzise de cazuri in scoala. Ar fi super daca ajungi in Bucuresti, sa ne tii la curent. Imi aduc aminte cand m-am intalnit cu sora ta (nu te stiam atunci, deci nu stiam ca e sora ta) la niste intalniri DC de mamici cu copii mici  [:)]

 

Vacanta s-a terminat, acum din nou la scoala, serviciu... bine serviciu de saptamana trecuta...

Noi am stat mai pe langa casa, nu am plecat nicaieri, doar prin oras si imprejurimi, fetele au  mai fost cateva zile la tara cu bunicii.

Cam atat cuu noi, suntem in matca normalului :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...