Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

cand aud prin ce treceti unele dintre voi, parca mi-e aiurea sa ma plang.

 

eu am facut sambata doua implanturi dentare. acum incep sa ma dezumflu (la 48 de ore a fost maxim edemul, exact cum mi-a zis chirurgul), dar am multe fire - cred ca mai mult de 20, ca le pierdusem sirul la un moment dat; inca nu-mi dau seama cum a putut coase atat la doua masele amarate [:)]  mi-a zis ca a cusut in mai multe planuri.

 

ei, capetele firelor astea sunt fix in obrazul meu, si ma cam jeneaza. vorbesc un pic peltic [bib]  si sper sa nu-mi faca vreo rana care sa ma tina cu saptamanile. nici nu prea pot manca cum trebuie din cauza lor - da' asta-i un lucru bun, ca am cateva kilograme de dat jos. firele mi se scot dupa 2 saptamani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani pe 2020! Sa aveti fiecare un an asa cum vi-l doriti! 

 

De ieri suntem si noi back in business. 

 

Am avut o vacanta plina si nu stiu cand a trecut. Sarbatorile le-am petrecut pe langa casa, fara zapada. Inainte de anul nou a intrat unul in mine  [zirea] . Adica o duduie care iesea de pe un drum secundar nu s-a asigurat, a intrat in cel care era deja in depasirea mea si l-a aruncat in mine, iar eu am ajuns in sant. Rezultat masina varza, cu portiera zob, geam spart, etc. Acum incepe balul, am de umblat sa repar masina. Sper sa gasesc un service care imi da masina...sotul zice ca gasim, eu sunt zic ca nu.

 

M-am vazut cu doua fete extraordinare, in compania carora m-am simtit tare bine - cu Velvet in Brasov si cu Danielag in Constanta. Imi pare tare rau ca Rox a fost tintuita la pat de viroza si nu am vazut-o si pe ea.

 

Am skiat cateva zile in Bulgaria. Desi nu aveau nici ei zapada, partiile erau impecabile. Fabricau zapada non stop. La noi in Poiana, daca nu ninge, se plang. Bulgarii munceau la partiile alea zi si noapte. Toata noaptea aduceau zapada pe partii si o nivelau. Am skiat mult si ma simt tare bine dupa atata miscare.

Dupa ce ne-am intors din Bulgaria, am plecat la Constanta unde au avut baietii concert. A iesit frumos.

 

Am citit muuulte pagini din urma si mi s-a invalmasit totul in cap. 

Sanatate celor care au nevoie!

Michelle sa va aduca anul acesta decizia inteleapta in ce priveste mutatul!

Corina bafta cu noul job!

Viviana sa fie intr-un ceas bun mutarea in casa noua!

Strumphi sa dai de cap durerilor si sa afli cauza, ca sa o poti trata! Mama ce vacanta aventuroasa, mi-a placut vacanta ta! 

Moon ia-o usor, mai e putin pana la prenatal. Important acum e sa fii tu si bebelina bine! Sanatate la pici!

Fleur, frumoasa vacanta, visez la mare, soare, caldura !

Am mai citit de rochii si bijuterii...nu mai stiu exact ce si cum..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua si bine v-am gasit in noul an! La multi ani, tuturor!

 

Nu mai de cand nu am intrat pe forum dar sigur era anul trecut. De revelion nu am mai plecat nicaieri asa ca la 12 noaptea o pazeam pe mica sa nu se sperie de artificiile si bubuielile de la un restaurant de langa noi.

La inceput de an am fost la munte. Pentru ca nu am rezervat din timp nu am mai gasit ce ne doream asa ca am fost la Brasov. Ne-a dat cu saniutele, ne-am plimbat si ne-am balacit o zi la aqua.

Duminica seara am ajuns acasa destul de tarziu si ieri dimineata eram toti 4 foarte dezorientati. De cum am venit la munca am intrat in probleme, sedinte si organizari evenimente. Astazi ma simt cam rau, cred ca am acumulat ceva oboseala in vacanta. Trebuie sa stau cateva zile pe scaun la birou, ca sa imi revin [:)]

 

Strumphy, sper sa nu se prinda de S nici o boala! Ai grija de tine si sper ca joi sa ii dea medicul de cap si sa te simti mai bine!

 

Anja, sa treaca raceala!

 

Moon, sanatate baietilor si sa nu ramana cu cucui P. pentru intrare in concediu iti socotesti tu, cu medicul, cei de la munca nu au ce sa zica, nu e treaba lor. Bafta la noul job sotului!

 

Miha, se pare ca esti determinata in noul an, Bravo! si bafta cu acomodarea la program normal.

 

Corina, am citit ca e posibil sa rezolvi chiar mai repede decat sperai cu locul de munca. Iti tin pumnii!

 

Fleur, foarte frumoase pozele de vacanta! sa va fie de bine!

 

Viv, sa fiti sanatosi si sa imbatraniti frumos in coltul vostru de rai! cand faci petrecere in gradina nu uiti si de noi, doamnele pinguinite, da? Meriti 10+

 

Miana, sa ai niste fire cuminiti!

 

 

Michelle, eu nu pot sa dau sfaturi referitoare la mutare avand in vedere ca aici m-am nascut si aici locuiesc si acum...nu am idee cum e sa pleci din confortul tau, mai ales atat de departe. Dar, daca ar fi pentru viitorul sau binele copilului meu m-as duce si la capatul lumii, asa simt.

 

Velvet, eu iti doresc sa fii sanatoasa si indiferent de hotararea luata sa fii fericita! [flo2]

 

Am vazut ca ati mai discutat de bijuterii. Eu, cu toate ca am destule nu port decat verigheta si niste cercei din aur + un lantisor cu cruciulita. Foarte rar le mai scimb. La ocazii, daca nu uit imi pun ceva asortat cu ce imbrac. Eu as avea unde sa le port dar m-am obisnuit asa. Am colege care vin toate accesorizate si gatite si am chiar fete care vin coafate (mai ceva decat ma duc eu la nunta) zi de zi.

eu am si multe bijuterii facute de mine, cu pietre semipretioase dar nu le port niciodata.

 

imi place combinatia pusa de Anja, sau Rox?...imi pare indrazneata. Eu nu am purtat niciodata palarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am inceput saptamana in forta, a fost ca la nebuni ieri  [zirea]

 

Azi l-am dus pe fratelo la spital pt o interventie...are un abces care nu poate fi drenat si ii fac punctie insotita de CT, cu anestezie generala...a refuzat anestezia locala, iar pt generala tb sa stea o zi in spital...il recuperez maine la 7.30am...spera sa scape si de cele 2 tuburi de drenaj, pt ca de o saptamana nu mai curge nimic...s-a ingrasat putin, are 53 kg (avea 48)...sper sa scape de infectie si sa inceapa tratamentul pt Crohn...de cand a venit mama si a plecat cumnata e mult mai vioi, asta pt ca ii e mai bine.

 

La noi e soare cu dinti, dimineata erau geamurile la masini bocna..noroc ca noi parcam in garaj.

 

Mianna, refacere usoara, nici nu vreau sa ma gandesc cum este.

 

Viv, multa sanatate...esti de nota 20  [pk] de-abia astept sa ne revedem la vara...vecina ta ce mai face ? nu am mai vorbit cu ea de la Craciun, cand ne-am fact urari  [:D]

 

Strumphi, nu vin in tara in februarie...mandra e la Dijon de pe 16 feb pt 2 saptamani...vrea sa mearga in timpul asta la un concert in Paris, daca ia bilet...asa ca voi merge cu ea.

 

In mai mergem cu cumnata si socrul in Maramures, il ducem si pe el cu Mocanita; e surpriza pt el, implineste 80 de ani in iunie. Cumnata zboara cu el la Satu Mare (via Bucuresti), noi mergem cu masina. Am rezervat deja hotelurile/pensiunile, mai tb sa iau bilete pt Mocanita. E a 4a vizita in Maramures in ultimii 4 ani  [il] ne-am facut abonament  [:D] Marco o sa dea iar la soricei cand vom merge cu Mocanita...sunt curioasa cum va reactiona socrul.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, fratelo are un prieten care sta in US; au fugit de uragane si au dat in Texas peste tornade.

 

Velvet, eu zic sa nu-ti pierzi speranta  [pup] e greu la inceput de drum, dar te vei obisnui.

 

Rolli, imi pare rau de accident..bine ca esti tu ok.

 

Fleur, sa va fie de bine vacanta.

 

Sanatate celor bolnavi. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia: Tensiunea a  fost in limite normale. Tratamentul este bun.   2 saptammani a  durat pana ce  noile medicamente  au inceput sa lucreze. Data viitoare nu o sa ma citesc valorile din timpul somnului. [fri]

La inima nu am nimic, nici placi pe carotide, edeme nu am avut nicioddata.

 

ma bucur ca e totul in parametri.

 

mianna, vai ce nasol. sper sa se atenueze jena de la fire. ia gelul cu propolis de la Tis, este foarte bun: https://comenzi.farmaciatei.ro/ingrijire-personala/ingrijire-corp-si-fata/tratamente-/gel-cu-salvie-si-propolis-20-ml-tis-farmaceutic-p303090

 

Roli, pfuai ce ghinion cu accidentul. bine ca tu esti ok!! (inca o data imi pare tare rau ca nu am reusit sa ne vedem. raman datoare! [flo])

 

Ella, sanatate multa fratelui tau.

 

Mihaela, cum mai esti cu orele la munca? ai inceput sa intri in ritm?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Viviana chiar ma gandeam la tine ce faci, cum te simti cu atatea pe cap. Am vazut doua poze pe FB, aveti un coltisor de rai acolo. Ai fost eroina anul ce a trecut, ai rezolvat multe cu forte proprii in ciuda problemelor. De acum sa te linistesti si sa te bucuri de noul tau cuib, sanatoasa!

 

Silvi, ai fost totala cum ai tu nevoie de cateva zile de stat la birou sa ti revii dupa concediu. Si eu la fel, doar ca la scoala cu astia micii nu prea pot sta pe scaun.

 

Roli, imi pare rau de accident. Tin pumnii sa gasiti garaj sa va dea auto de curtoazie. Bine ca nu a fost nimeni ranit!

 

Mianna, sa te refaci repede dupa implanturi. Eu am o multime din astea in gura, nu imi amintesc totusi de neplaceri cu firele. Se fac acusi 10 ani de cand le am.

 

Ella, ma bucur ca se simte mai bine fratele. 

 

Laura, si voua un semestru foarte bun, nici ni se poate altfel cu copiii tai slitori.

 

Strumphi, sper ca te simti mai bine!

 

Va pup, ma duc la zapada cu copiii. Din asta avem destula si mai vin vreo 2-3 ninsori numai saptamana asta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, se pare ca era o persoana f singuratica. In fine, ce nu inteleg eu: ea nu mai lucra nicarieri? Se retrasese/pensionase? Daca mai lucra ,cum de nu s-a sesizat nici un coleg de serviciu? Asa ca vecin, daca nu sunteti apropiati si daca nu-ti vezi vecinul 1 saptamana de ex., nu iti vine sa vii cu diverse supozitii sumbre, te poti gandi ca e in concediu, ca e plecat din oras/tara etc. Dar la locul de munca, cei de acolo stiu cand un om este in concediu...

 

RIP!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...