Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Neatza! 
 

Azi sunt Ok, au dispărut brusc toate anxietățile. E posibil sa fie miscarea, e posibil sa fie și altceva. Nu știu, iau fiecare zi cum e. 
 

Otilia nu știu, ca tot întuneric a fost și acum o luna când eram Ok. O sa reiau și vit D, am luat o vreme apoi s-a terminat. 
 

Sotul meu și-a pus trei implanturi acum vreo luna jumate, a fost Ok doar ca unul nu s-a prins. Nu s-a plâns de fire, dar a avut ca după o săptămâna a fost sa le scoată. A fost doar umflat câteva zile, nu tare, se vedea dacă știai. Și a mâncat de toate, dar nu pe partea aceea câteva zile, pana a simțit ca poate. S-a clătit timp de vreo 2 săptămâni, cu o soluție dezinfectanta. 
 

Gata pauza, back to work! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

.

Mianna, m-ai pus pe ganduri. Am in plan un implant la vara dar nu credeam ca se lasa cu obraji umflati. Unde ai facut implanturile? Nu ti-au spus ce produse sa folosesti ulterior?

 

e normal ca dupa o interventie chirurgicala sa apara edemul (umflatura), si chiar si trismusul (imposibilitatea de a deschide gura), avand in vedere ca la mine s-a lucrat mai in spate, deci mai aproape de articulatie.

 

le-am facut la clinica stomatologica la care ma tratez de cateva luni (ca n-a  fost asta singura problema), o clinica foarte buna.

 

presupun ca are importanta si cat timp a trecut de la extractie. eu, asa cum am zis, am avut doua implanturi. anterior avusesem o lucrare (punte), dar unul din stalpi (dintele din spate, care sustinea puntea) s-a degradat si a fost extras in septembrie. asta e relative recent, dar al doilea, cel din mijlocul puntii, nici nu mai stiu de cati ani (sau zeci de ani) a fost extras.

 

fireste ca mi-a dat tratament - doua antibiotice, un antiinflamator, si vitamina C. doar ca n-a pomenit de chestia asta cu firele, si nici eu nu eram pregatita, imi imaginasem ca n-o sa le simt [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Strumph, Ioana, nu ati semnat condica?

 

Inca nu. Am citit ieri dar nu am apucat sa scriu,

 

Viv, da-ti nota 10 cu felicitari!

 

Mianna, sper sa treaca repede umflatura si durerea.

 

SIlvi, spor la odihnit.

 

Moon, sa fie bine cu burtica.

 

Miha, optiunea sa ramai pe 75% pe termen mai lung nu exista? Stiu ca e penurie de oameni la voi...

 

Ella, sa o tina tot asa fratello - cu ingrasatul. Si refacere usoara dupa interventie.

 

Otilia, nu aveti zapada? D efapt, de ce ma mir, pe 1 ianuarie la Birmingham am vazut un pom inflorit.......

 

Strumph, din 2015 - wow! Te vezi cu pingu din Ro/ Elvetia mai repede decat cu mine si stam la 300km distanta :))))

 

Velvet, ce conteaza enorm - as zice singurul lucru aproape - e sa vrei sa pleci. Dca nu esti decisa, orice in noua tara ti se va parea greu si complicat.

 

Incerc sa cresc un trandafir din tije - urati-mi noroc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...