Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Servus pinguini

 

Fratelo e acasa, s-a externat dupa-masa, asa ca a luat un taxi...i-au scos cele 2 tuburi de dren...abcesele au disparut...sa speram ca dispare si bacteria...mai face inca 2 saptamani antibiotic de 3 ori pe zi...dupa merge iar la control la chirurgie.

 

La mine a fost azi nebunie  [zirea] asa e de luni, maine sper sa ma mai linistesc...am luat bilete la concertul din februarie din Paris, merg si eu cu mandra  [:D] merg cu trenul la Dijon, de acolo mergem tot cu trenul la Paris si revenim cu autocarul (nu mai exista tren asa tarziu)...am luat deja biletele de tren si autocar...arena este chiar langa gara si statia de autocar.

 

Seara faina, ca iar a inceput nebunia  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc mult, pinguini sufletiști!

Acum sper ca ati înțeles de ce am fost mai tăcută pe ghețar în ultimele luni, ma apăsa cumplit problema asta, a găsirii unui loc de munca bun, mai bine plătit, cu oameni de calitate. Astrele mi-au surâs.

Ba chiar azi la horoscop, Neti mi-a spus ca voi găsi un nou job, dar n-am crezut-o :-).

Și la un magazin, i-am atras atenția unei doamne în vârstă, ii cazusera niște bani din portofel când a vrut sa plătească, mi-a mulțumit și mi-a spus ceva de genul "sa vi se întoarcă binele pe care mi l-ați făcut".  La câteva ore după asta am primit vestea cea buna.

Cel mai tare m-a emoționat gestul colegilor mei, săptămâna trecută când eram în concediu, au făcut o mica ședința și au stabilit care cum aude sau cunoaște un loc de munca potrivit pentru mine, sa ma recomande. Chiar m-a impresionat inițiativa lor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, mergem la Tignes,

Corina, ma bucur pt tine. Cum zice si Daniela, se simte si in tonul tau bucuria!

Rolli, ati gasit service care va da masina?

Ioana, ti-a plecat mama din vizita? Ai mai reusit sa te odihnesti? Te afecteaza cumva ca ti-au inchis proiectul?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana  [flo2] asa este. nu m-am gandit serios sa plec, mai mult sa nu plec...dar...viata-i imprevizibila. si-n bine si in rau...

 

lauranico multumesc  [floare3]

 

Corina feicitari! si mult succes!  [flo]

 

Ella ma bucur pt fratele tau  [pup]

 

rox multumesc  [floare3]  eram pe telefon atunci si nu am vazut ca n-au vanzare online.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

aici sunt, dar mi-e foarte rau si nu am nici o putere nimic in mine, nici sa scriu, nici sa vorbesc, nici sa mai plang ca nici nu mai am lacrimi...

 

am fost la dr. de fam azi si m-a trimis acasa cu inca o reteta de calmante, ca nu are ce sa imi faca, sa astept sa ma vada dr ul in spital maine

a fost draguta si mi-a printat foile cu rezumatul MRI ul din noiembrie si mi-a punctat cateva chestii de care sa intreb maine pe dr si daca nu vor sa ia atitudine, sa cer sa imi mute dosarul la alt spital care are o clinica buna de endo in Londra, UCLH

mi-a spus ca s-ar putea sa nu vrea, desi e in puterea lor, sa ma faca sa revin sa cer transferul prin dr ul de fam... asa m-am saturat de tot si toate, de doctori, de spitale, de drumuri aiurea, de pastile, de dureri...

 

azi noapte am urlat prin casa de dureri si am adormit pe la 2 si la 4 m-am trezit cu inima galopand si cu o durere nebuna de cap pe langa restul durerilor

 

ma doare fiecare cm patrat pe dinauntru si pe afara, gem de dureri si nu mai stiu nici ce sa fac, ce sa mananc, ce sa nu mananc, ce sa beau ori nu.... ce combinatii de pastile sa mai iau.... imi vine sa imi iau campii, ceea ce incet incet se si intampla... imi pierd mintile, incet si sigur 

 

maine sigur imi propune operatie, de care mi-e frica frica, dar o sa merg... sa scoata tot din mine, nu ma mai intereseaza, numai sa scap de dureri, daca o fi posibil

 

cam asa-s eu, in puna agonie cu dureri debilitante

 

m-am plans destul, ma duc sa ma ghemui in pat

 

noapte buna!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphita of, îmi pare tare rău...chiar ieri citeam de boala ta și cât e de cumplita. Și cum exista paciente la care nimic nu a rezolvat problema cu durerile, decât acceptarea lor. Dacă operația e o soluție (știu ca e, dar nu garantează nimeni ca nu revine boala, plus îți aduce altele pe cap) poate e cazul sa o consideri ca fiind o soluție. 
Iti urez o noapte mai liniștita, sa ai putere mâine sa ajungi la doctor. Imbratisari. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Corina pentru asa tranzitie rapida, si intr-un loc mai bun! Ma bucur mult pentru tine [il]

 

strumphitza, am citit acum cateva saptamani ca si Mihaela (scria intr-un timp pe DC, acum mutata si ea in UK) a facut aceeasi operatie, sau una destul de asemanatoare. Nu stiu daca sunteti in contact, poate te poate ajuta cu vreun sfat?

E ingrozitor prin ce treci, trebuie sa existe o solutie [ph34r] Ufff!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...