Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Morning,

 

afara e friggggg.... totul alb si inghetat. De cateva zile ne tot trezim cu totul alb inghetat, azi noapte a fost cel mai frig. Am dus mandra la scoala, pleaca in excursie azi la muzeul armatei. O sa le inghete toate cele pana la metrou si inapoi. 

 

M-am trezit cu durerile gata puse pe treaba, incerc sa le ignor.. pana cand, o sa vad eu. Mai am 2 guri de cafea si apoi sa vad ce fac, am o gramada de treburi de rezolvat si nu stiu cu care sa incep. 

 

Viviana, felicitari pentru casa! Sa fiti sanatosi si fericiti in ea! [flo] 

 

Fleur, ce de zapada! La noi nu a nins deloc iarna asta, dar cred ca valul asta de ger nu e si ultimul pe sezonul asta. Am avut niste apusuri de soare superbe zilele astea, cerul rosu roz portocaliu, o splendoare. Cand veneam din Cotswolds duminica seara apunea soarele si era asa de frumos. [il] 

 

Silvi, te-ai odihnit dupa vacanta? [:D] cum se mai simte sotul, s-a operat sau urmeaza de acum? 

 

Mihaela, ce fel de pass zici tu ca ai facut? ma bucur ca te simti mai bine si te ajuta mersul la sala si efortul fizic.  [flo2]  Mi-a placut cum ai povestit de Silvia si fostele colege.  Suna bine Dublin in aprilie, il am si eu pe lista de mult dar numai nu apuc desi e peste balta. 

 

Corina, felicitari pentru job!  [bis] Tot in acelasi domeniu sau e cu totul altceva?

 

Judoka, v-a trecut de tot raceala? Umbla si pe aici un virus nasol de tot, mandra e iar toata muci. Felicitari pentru premiu! [pk] Ce competitie a fost, ca nu mai retin. 

 

Ella, sa ai drumuri line cu noua masina!  [auto]   ma bucur ca a iesit fratele din spital!  Cred ca abia asteapta sa ajunga inapoi in Ro acasa la el.

 

Monica, tare sportive-s fetele tale! Voiam sa iti zic ca imi aduc aminte ca te-am vazut odata in Mega Image, nu mai retin care, erai cu sotul. Si mi te aduc aminte si de la intalnirile sora-mii in IOR cu gasca de pe forum. Ce mici erau fetele atunci, eu inca eram in Bucuresti si nu o aveam pe S.

 

daniela, tu tot pe drumuri? ai fost sa vezi de sala?  [nebu]

 

Moon, sper ca esti ok si gemenii la fel, fara alte peripetii. 

 

Rox, ce tort vrea Eva anul asta? Unde se serbeaza?  Pune si aici pozele cu picturile ca-s superbe! [olala]

 

Anja, nu stiu unde e Tignes, dar sa aveti zapada din belsug la ski. [ninge]  Cand plecati? 

 

Ioana, eu inca imi bat capul unde ii fac ziua mandrei anul asta. Timp mai e pana in Aprilie, dar trece tare repede si parca vad ca pe ultima suta de metri ne organizam iar. Anul trecut am facut la o pizzerie de langa noi, le-am luat tricouri albe blank si creioane speciale si si-au desenat fiecare ce au vrut pe ele pana le-a venit pizza. Tortul l-am cumparat si dus acolo, am scapat mai ieftin fara prea multa bataie de cap. Anul asta mi-s in pana de idei, dar asta cu gelateria suna bine. Am cateva in zona, o sa intreb mandra. 

 

Michelle, inca va ganditi la mutare? Will e de acord sa mute scoala acum, sa lase prietenii in urma? Sper ca Pepper e mai bine.  [cutu]

 

Marion, cum se numeste filmul de l-ai vazut in weekend? Sa i-l recomand si lui Mr. ca el e cu Ceausescu si comunismul. [:D] 

 

Coca, tu ai fost la Copenhaga? Cum ti-a placut? 

 

Antmil, sper ca e ok cumnata dupa operatie si se recupereaza rapid.  [flo]  Baietii cum mai sunt, cat mai au? Cred ca cel mare a terminat deja? Eu unde te vad in Spania?  [:I]

 

Roli, la multi ani baiatului! [balo]  Cati ani a implinit?  Imi pare rau de accident, bine ca nu ai patit tu ceva, tabla se repara. Ai rezolvat cu asigurarea?

 

Velvet, tu ce probleme de sanatate ai? Dureri de spate ziceai parca, daca imi aduc aminte bine? 

 

Amina, sper ca ti-a trecut durerea si umflatura acum ca ai scos firele. Bradul inca in picioare?  [:)]

 

 

Cam atat de la mine pe azi, ma duc la treburile mele ca mi s-a terminat si cafeaua si pauza.

 

O zi frumoasa!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna!

 

Eu as vrea zapada, zapada adevarata cum aveam in copilarie. Am fost cu fetele la munte si era zapada dar putina, strat mic si doar in anumite zone. Iarna e anotimpul meu preferat dar din pacate in ultimii ani a nins foarte putin. Anul asta a nins doar inainte de Craciun si nu a rezistat decat in padure. ne-am dat cu sania si am facut oameni de zapada cateva zile dar apoi s-a topit.

 

la Frozen 2 am fost si noi. Iuli a fost captivata total, nici nu s-a miscat, ea care la film/spectacol/teatru se foieste continuu si de multe ori plecam inainte de final.

 

Miha, ma bucur ca esti bine. lasa o zi si mergi inapoi la sala...o sa fie din ce in ce mai usor. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, multa sanatate!

 

Da, m-am dezumflat, mai am cateva fire, dar nici nu le mai simt. Sambata scap si de ele.

 

Bradul rezista eroic - mai gasesc din cand in cand cate-o zana pe sub fotoliu sau pe sub canapea (ca bradu-i intre ele), dar toate-s intacte, nejumulite [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost mai ok peste weekend, ba am fost si la plimbare pana in Cotswolds ieri si am luat pranzul la un super Pub, 

 

 

Unde, da-mi si mie idei.

 

Sper ca azi esti fara dureri. 

 

Am citit acum ca deja sunt gramada peste tine. :( Sper sa te lase.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumfi, nu am cuvinte de sistemul medical de la voi. Sper sa gasesti o rezolvare cat mai curand.

La Copenhaga merg la inc lu Feb :). 

Intotdeauna ma minunez cat sunt de complicate aniversarile prin alte parti ale lumii :). Eva vrea sa facem la un loc de joaca indoor cu trambuline si laser game. Tratatie consta in prajitura si suc :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!  

 

Shtrumphi, in primul rand iti urez sanatate multa si sa se miste lucrurile cat mai repede in directia buna. Eu am o verisoara in Londra care a fost diagnosticata cu cancer (nu are mai mult de 35 de ani si o fetita de doar cativa anisori) in urma unui control de rutina la medicul de familie. In timp foarte scurt dupa diagnostic a fost operata, a inceput chimioterapia. Este foarte multumita de cum este tratata, cu cata atentie, ce medicamente primeste, faptul ca nu a costat-o nici un cent. Sper sa se rezolve cat mai repede programarile si la tine si sa te ajute cat mai repede. [pup]

 

roli, multi ani fericiti sa iti traiasca feciorul! (sper ca mai primiti urari, chiar si cu intarziere) 

 

Ella, foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatoasa! Ma bucur ca e mai bine fratele tau! 

 

Noi am trecut si peste parastasul de 40 de zile. Am fost toti cam agitati, dar a iesit foarte bine (daca un praznic poate iesi bine sau rau). Au fost putin peste 100 de oameni la praznic (colegi, prieteni, vecini, rude, fosti elevi de-ai parintilor mei) , o noua dovada ca ai mei nu au facut umbra degeaba pamantului in satul ala. Tata e cat de cat ok. II dau lacrimile  de fiecare data cand vine vorba despre mama, merge zilnic la cimitir, dar incearca sa isi traiasca viata in continuare. Face planuri, isi cauta de treaba, il cauta oameni, cauta compania altora, nu se izoleaza. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning,

 

afara e friggggg.... totul alb si inghetat. De cateva zile ne tot trezim cu totul alb inghetat, azi noapte a fost cel mai frig. Am dus mandra la scoala, pleaca in excursie azi la muzeul armatei. O sa le inghete toate cele pana la metrou si inapoi. 

 

M-am trezit cu durerile gata puse pe treaba, incerc sa le ignor.. pana cand, o sa vad eu. Mai am 2 guri de cafea si apoi sa vad ce fac, am o gramada de treburi de rezolvat si nu stiu cu care sa incep. 

 

Viviana, felicitari pentru casa! Sa fiti sanatosi si fericiti in ea! [flo] 

 

Fleur, ce de zapada! La noi nu a nins deloc iarna asta, dar cred ca valul asta de ger nu e si ultimul pe sezonul asta. Am avut niste apusuri de soare superbe zilele astea, cerul rosu roz portocaliu, o splendoare. Cand veneam din Cotswolds duminica seara apunea soarele si era asa de frumos. [il] 

 

Silvi, te-ai odihnit dupa vacanta? [:D] cum se mai simte sotul, s-a operat sau urmeaza de acum? 

 

Mihaela, ce fel de pass zici tu ca ai facut? ma bucur ca te simti mai bine si te ajuta mersul la sala si efortul fizic.  [flo2]  Mi-a placut cum ai povestit de Silvia si fostele colege.  Suna bine Dublin in aprilie, il am si eu pe lista de mult dar numai nu apuc desi e peste balta. 

 

Corina, felicitari pentru job!  [bis] Tot in acelasi domeniu sau e cu totul altceva?

 

Judoka, v-a trecut de tot raceala? Umbla si pe aici un virus nasol de tot, mandra e iar toata muci. Felicitari pentru premiu! [pk] Ce competitie a fost, ca nu mai retin. 

 

Ella, sa ai drumuri line cu noua masina!  [auto]   ma bucur ca a iesit fratele din spital!  Cred ca abia asteapta sa ajunga inapoi in Ro acasa la el.

 

Monica, tare sportive-s fetele tale! Voiam sa iti zic ca imi aduc aminte ca te-am vazut odata in Mega Image, nu mai retin care, erai cu sotul. Si mi te aduc aminte si de la intalnirile sora-mii in IOR cu gasca de pe forum. Ce mici erau fetele atunci, eu inca eram in Bucuresti si nu o aveam pe S.

 

daniela, tu tot pe drumuri? ai fost sa vezi de sala?  [nebu]

 

Moon, sper ca esti ok si gemenii la fel, fara alte peripetii. 

 

Rox, ce tort vrea Eva anul asta? Unde se serbeaza?  Pune si aici pozele cu picturile ca-s superbe! [olala]

 

Anja, nu stiu unde e Tignes, dar sa aveti zapada din belsug la ski. [ninge]  Cand plecati? 

 

Ioana, eu inca imi bat capul unde ii fac ziua mandrei anul asta. Timp mai e pana in Aprilie, dar trece tare repede si parca vad ca pe ultima suta de metri ne organizam iar. Anul trecut am facut la o pizzerie de langa noi, le-am luat tricouri albe blank si creioane speciale si si-au desenat fiecare ce au vrut pe ele pana le-a venit pizza. Tortul l-am cumparat si dus acolo, am scapat mai ieftin fara prea multa bataie de cap. Anul asta mi-s in pana de idei, dar asta cu gelateria suna bine. Am cateva in zona, o sa intreb mandra. 

 

Michelle, inca va ganditi la mutare? Will e de acord sa mute scoala acum, sa lase prietenii in urma? Sper ca Pepper e mai bine.  [cutu]

 

Marion, cum se numeste filmul de l-ai vazut in weekend? Sa i-l recomand si lui Mr. ca el e cu Ceausescu si comunismul. [:D] 

 

Coca, tu ai fost la Copenhaga? Cum ti-a placut? 

 

Antmil, sper ca e ok cumnata dupa operatie si se recupereaza rapid.  [flo]  Baietii cum mai sunt, cat mai au? Cred ca cel mare a terminat deja? Eu unde te vad in Spania?  [:I]

 

Roli, la multi ani baiatului! [balo]  Cati ani a implinit?  Imi pare rau de accident, bine ca nu ai patit tu ceva, tabla se repara. Ai rezolvat cu asigurarea?

 

Velvet, tu ce probleme de sanatate ai? Dureri de spate ziceai parca, daca imi aduc aminte bine? 

 

Amina, sper ca ti-a trecut durerea si umflatura acum ca ai scos firele. Bradul inca in picioare?  [:)]

 

 

Cam atat de la mine pe azi, ma duc la treburile mele ca mi s-a terminat si cafeaua si pauza.

 

O zi frumoasa!  [flor]

 

Strumphi, imi pare rau ca te simti rau. 

 Sunt pe aici, noi ne-am serbat in weekend, baietii au facut 2 ani, am avut si ceva musafiri. Am avut tort cu Cici elefantul. Am reusit sa facem si sedinta foto de maternitate si cea de 2 ani. De acum astept pozele, probabil vom face si niste tablouri cu cele mai reusite. In rest nimic. Ella, poi ai stat putin 5 zile fora job, sotul meu a stat 2 saptamani. 

----

Laura multa putere tie si tatalui tau.

Aminna, am impresia ca pisicile tale sunt mai cuminti decat balaurii mei, abosult toate globurile mi le-au spart. Noroc ca nu au fost scumpe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...