Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Unde, da-mi si mie idei.

 

Sper ca azi esti fara dureri. 

 

Am citit acum ca deja sunt gramada peste tine. :( Sper sa te lase.

 

Oh.. idei am, numa` sa zici la care ne vedem  [soricel]  ar fi culmea sa ne vedem la jumatatea drumului, nici la mine, nici la tine  [:-)))]

 

Nu stiu cat iti ia tie sa ajungi aici, noua 2 ore,  https://www.thekingsheadinn.net/restaurant/ dar noi am fost prima data duminica si sigur mai mergem ca ne-a placut mult de tot. Un sat superb, tipic pentru Cotswolds si imi imaginez cat de idilic e primavara/vara cu wisteria pe case, clematis, trandafiri in gradina...  [il]

 

Pub ul nostru preferat in Cotswolds e asta https://www.theebringtonarms.co.uk/ unde am fost de vreo 5 ori pana acum de cand l-am descoperit acum vreun an jumatate, dar nu mai aveau nici o masa libera pentru duminica la pranz, deci am aterizat la cel din primul link. Ori si mai aproape de voi e asta, absolut idilic unde am mancat un roast  delicios la gura sobei intr-o zi superba de septembrie.   https://thefleeceinn.co.uk/ Interiorul acestui pub e atat de rustic si frumos, exteriorul e si mai si. E plin Instagramul cu poze cu/din acest pub. 

Un pic mai departe de voi e asta http://www.redlionfreehouse.com/, unde am mancat o supa de castane de vis, care a mers perfect iarna trecuta cand a nins mult si a fost blocat M3 si nu credeam ca ajungem,  dar am ajuns ca au reschis peste noapte si aveam rezervare pentru aniversarea casatoriei noastre. M-a mai dus Mr. odata in iunie de ziua mea si sigur mai mergem ca  aici am mancat cel mai bun chateaubriand ever. 

Mai am alte idei, dar cred ca-s prea departe de tine ca-s in county urile de langa Londra, la 1-2 ore de noi, dar daca vrei iti mai spun. La care crâșmă ne vedem?  [alcool]

 

===

 

Moon, la multi ani frumosi gemenilor! [s]  Vrem si noi poze!!!  [foto] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara și de la mine!

 

Moon, La mulți ani balaurilor :) [s] [s]!

 

Strumf, n-am fost la sală, începutul de an e ffff aglomerat la mine, dar promit să mă duc  [:I]

 

Ella, să stăpânești fără incidente mașina!

 

Marion, în decembrie am văzut un documentar despre revoluție făcut de Farun Harocki și Andrei Ujică, dar nu-l găsesc acum cu subtitrare. Aici e ce am găsit:

 

https://www.youtube.com/watch?v=sEZikLuqt68

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonsoir! Uff ce zile am avut... si tot asa o tot tin pana sapt viitoare.

Vai Fleur ce zapada..Poza cu usa m-a dat gata!

Laura, o imbratisare si multa putere!

Moon, sa iti traiasca baietii! La multi ani!

Si ca potriveala, ai mei fac maine 17 ani! Nici nu pot crede! Le-am facut tort, o Pavlova, (sper sa le placa, dee, sunt cam sclifositi!)

 

Strumph, intre 9-11 Martie vin la Londra la o conferinta. Nu stiu cum imi e programul, dar daca am ceva timp si daca ai chef, poate bem o cafea/ceai. Oricum, mai vorbim, stau la un hotel H10!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

strumphi  [flo2]    da,probleme la coloana si dureri mari de sus pana jos la bazin. de diferite "culori si marimi". cum mai esti? si ce locatii frumoase ai pus! m-am delectat privindu-le  [mata]

 

Fleur ce zapada!  [alcool]  cand am vazut poza cu usa si casa ingropata in zapada, am avut senzatia ca nu pot respira...

 

moon La Multi Ani picilor! sa fie sanatosi!  [clo]

 

anja La Multi Ani baietilor tai! si sa fie sanatosi si cu noroc  [flo2]

 

Laura  [pup] 

 

va pup.seara buna! [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca saptamana trecuta v-am aratat ghiocei, azi am vazut in parc papadii inflorite si branduse!  [alcool]  Afara era asa frig si ma uitam la papadiile alea si nu imi venea sa cred. 

 

Anja, cu mare mare drag ne vedem la cafea!  [il]  [il]  [il]  De mult voiam sa iti spun ca mi se pare ca semeni tare bine cu Maxima, regina Olandei. ( cel putin din cele cateva poze de le-am vazut cu tine, cred ca trebuie sa ne arati ochii mai mult ca sa spun cu siguranta  [biz] ) 

 

Coca, scapati tare ieftin doar cu suc si prajitura! Vreau si eu asa, dar aici e diferit. Chiar nu am idee ce facem anul asta de ziua mandrei. 

 

Mihaela, am inteles cu pass ul acum, multumesc! 

 

Daniela, sper ca nu te-ai suparat ca am mentionat sala iar  [flo2]  

 

Rox, cati ani implineste Eva vineri? Eu am pierdut sirul, cred ca 12 daca mandra mea deja face 9 in Aprilie?! Nici nu stiu cand au trecut 9 ani, dar asta e alta poveste  [bib]

 

Laura, ce repede a trecut timpul...deja 40 zile. Ma bucur ca tata se tine ocupat si il cauta lumea, nu e usoara singuratatea. Mama in martie deja are 5 ani de singuratate, ea nu are prieteni acolo ori familie, in afara de o sora... bunica s-a dus si ea de 2 ani jumatate, ce o mai tinem noi de vorba si ne vedem pe whatsapp, ii mai trimitem poze, ii mai aratam ce facem, pe unde ne plimbam... 

 

Silvi, tu esti de a mea cu zapada. Si eu iubesc zapada si iarna, imi aduc aminte de iernile copilariei, zapada era pana la brau, eu cu surorile ne dadeam cu sania pe derdelus de dimineata pana seara.... tot pe zapada la sanius mi-am rupt si cateva oase, am stat in ghips de Craciun si nu am putut merge cu colinda si tare amarata am fost ca eu nu am avut bani in pusculita iarna aceea  [:-)))] .... am cateva semne de buna purtare tot pe gheata obtinute  [batcap]  am o linie frumusica in frunte cand m-a impins sora mea cu usa de la wc si am alunecat si am venit cu fruntea pe gheata  [:-)))]  ea era pe tron si precum acum multi multi ani, sa nu spun cati  [clo]  wc urile la tara erau in curte, si eu aveam o urgenta, i-am batut in usa sa se grabeasca si ea m-a impins, am alunecat si m-a busit sangele ... am fugit in casa la bunica plangand cu fata plina de sange si ceva hartie igienica de o tineam cu mana la taietura plina de sange.. amintiri din copilarie [:D] 

 

Marion, salvez linkul tau si al danielei sa ii arat domnului. Parca mihaela pusese link si la cel de la Recorder? Ia sa caut sa il gasesc si pe ala sa i le trimit pe mail sa le aiba pe toate gramada. Sophia mea e mica si nu intelege, desi intreaba cand ma mai aude pe mine povestindu-i lui Mr de amintirile mele din comunism. I-am spus cum dormeam cu 3 plapumi ca nu aveam caldura, ca era gheata pe geamuri groasa de un deget cand era ger de crapau pietrele, ca nu aveam apa calda decat 2 ore la nu stiu cate zile, ca spalam la mana.... ca stateam la coada la sana si lapte de la 3 dimineata pe ger, pe ploaie.... ca nu aveam dulciuri, fructe... painea era pe cartela, uleiul, zaharul... ca erau zile cand mergeam la culcare flamanda pentru ca era frigiderul gol si nu aveam ce manca, ori aveam burta plina doar de paine cu margarina si ceai ori orez simplu fiert cu zahar ...  

 

M-am intins, ma duc sa imi iau hap ul si sa incerc sa dorm, ma cam inghesuie niste dureri  [:-)))]  daca nu as rade, as plange. Nu va mai bat la cap cu durerile, promit. Vi s-a acrit si voua sa ma auziti cu durerile si doctorii, cum mi s-a acrit si mie sa traiesc cu boala asta urata. Grea boala, nu o doresc nici la dusmani. 

 

Noapte buna!  [nani]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Anja, cu mare mare drag ne vedem la cafea!  [il]  [il]  [il]  De mult voiam sa iti spun ca mi se pare ca semeni tare bine cu Maxima, regina Olandei. ( cel putin din cele cateva poze de le-am vazut cu tine, cred ca trebuie sa ne arati ochii mai mult ca sa spun cu siguranta  [biz] )

Vaaai, mi-ai facut seara minunata! Merci, merci! M-am dus repede sa vad poze cu Maxima :)

 

Doamnelor, va multumesc de urari si vi le intorc inzecit!

 

Nati, nati!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat hap ul si asteptam sa se termine un show cu Heston Blumenthal si apoi la strans perna in brate. 

 

Anja, sper sa le placa pavlova baietilor! [pofticios] La multi ani frumosi, fericiti si impliniti gemenilor de 17 ani!  [s]  [balo]   [artif]  

 

Velvet, sa stii ca e frumos la noi si e cerere mare de profi [nebu] [flo] 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...