Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Voi ati inteles ca zapada aia nu i ls noi ci departe in Newfoundland ( Terranova), la Atlantic? Avem si noi dar nu chiar in halul asta, sa deschizi usa si sa descoperi o a doua usa, din zapada.

 

Am terminat orele un pic mai devreme azi si am crosetat repede o lasagna, ca batea vantul in frigider. Acum astept sa se coaca si apoi recuperez copilul. Am asa o oboseala in oase.

Maine imi recuperez si masina dupa mai bine de o luna. Ma saturasem sa conduc cu frica masina de imprumut...bine ca am avut ce conduce totusi.

 

Mihaela, esti obligata sa faci circuitul ala, ca inteleg ca e foarte solicitant. Nu poti face tu ce aparate vrei? Tin minte cand mergeam la sala, in tinerete, stateam cate 2-3 ore si mergeam la ce " statii" voiam. Aveam si cursuri de grup incluse gen zumba etc., astea imi placeau cel mai mult.

 

La multi ani gemenilor mici ai lui Moon si mari ai Anjei, sa fie sanatosi, norocosi si fericiti!.Trei perechi de gemeni pe ghetar...pana acum!

 

La multi ani printesei lui Rox, nu mai retin daca a foat ziua sau urmeaza. Pofta buna la tortul de clatite de acasa! ( Ce crema ii faci, Rox?)

 

Raportez ca am reusit sa scot bradul, brazii mai bine zis, si cel mic artificial. Am umplut holurile blocului liftul si subsolul de ace, le am curatat eu cumva, de restul s au ocupat cei care intretin spatiul aici. O vecina mi a spus ca trebuia sa tai toate crengile sa le pun intr un sac...mda munca de sisif. In fiecare an ma enervez cand il scot si apoi cumpar tot natural.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja si Moon la multi ani gemenilor! Roli la multi ani baiatului

 

Ella, Eu m-am saturat de gri metalizat si cautat dupa ea prin parcari...dar nici verde nu as lua...e greu sa o re-vinzi. anyway, sa o stapinesti sanatoasa...si la cit mai multi km cu ea!

Cum mai e fratelo dupa externare?

 

Fleur ma bucur ca iti iei masina inapoi sper Doamne ffereste sa nu mai ai accidente. Si noi avem un brad artificial de 10 ani si tare bun e. dar si asta lasa "ace" si treb sa aspiram dupa el.

 ce zapada pe acolo, nu mi-ar place sa traiesc in astfel de locatii! si noi cu mutatul suntem f limitati in ce priveste vremea, clima. in California de 20 + ani ne-am obisnuit cu vremea buna, cu cer senin...suntem "puicitzi" cum zic eu...la orice adiere de vint, sau sub 5 'c stam in casa.

 

Mianna , sanatate multa. sa ne spui cum te simti cu implantul (sau implanturile)...nu mai stiu cate ai avut.

 

Laura, ufff ce ma intristezi cand povestesti. au trecut 8 ani de cand a plecat mama...tata si acum vorbeste de ea, ii lipseste enorm...Cred ca pt mult alume aceasta durere si acest dor nu se duce nicioata, doar te inveti cit de cit sa traiesti cu el.

 

Micky ce ai hotarit cu, copiii? ai mare nevoie de cineva de incredere...nu as putea sa las copil de 5 ani cu necunoscuti...sau personae care nu le stiu macar de ceva timp, sau cu buna recomandare din partea unor personae cunoacute.

aici s-a dat lege si toate scolile vor incepe in viitor dupa ora 9...ma enerveza la culme...dar macar eu lucrez mai mult de acasa...sincer nu stiu ce fac parintii care incep serviciul la 7...8.

 

Mihaela S, cum te mai simti cu vechile probleme de sanatate? cum esti cu serviciul? imi place cum povestesti de fetele tale.

 

Corina , ai inceput serviciul?

 

Velvet nu te-am uitat ...o sa iti trimit zilele astea un PM.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle, inca va ganditi la mutare? Will e de acord sa mute scoala acum, sa lase prietenii in urma? Sper ca Pepper e mai bine. [cutu] [flor]
Strumphi, ma gindesc si ma rog pt tine...sper din toata inima sa scapi de dureri. ce zic ai tai ca esti in asa dureri? nu se poate rezolva cu relatii , sau sa te duci la privat(nu stiu daca exista la voi)? Noi cu mutarea...suntem pe loc repauz...eu as muta in Texas, William in Florida...sotul inca nu are "indemn". simt ca nu vrea sa renunte la vremea din california. la noi e mereu cerul senin, ploua rar...nu tuna si nu fulgera, e cald si frumos tot timpul anului. cand am fost in florida ne-a cam bagat in sperieti uraganul (a fost unul mic...dar pt noi parca era sf lumii). idea e ca ceasul ticaie...mai avem pana in august sa fim cu casa remodelata, vinduta si mutati . William nu are probleme, vrea sa se mute, chiar insista cel mai mult ...ne-a facut capul mare. daca i-as da 30 min sa fie cu bagajele la usa... Si vrea la ocean. noi in vacanta numai asta facem, plaja, apa, restaurant...repeat...nu vrea sa viziteze nimic. prieteni are mai mult online...si nu le-ar duce doru, deci nu are nici o retinere sa renunte la aceasta zona. 

Pepper e refacut...de fapt dupa a 2 zi de antibiotic picaturi puse in ureche a prins viata...a inceput sa sara pe noi, sa dea din coada...sa alerge...continui sa ii dau pana se fac 10 zile. mi se rupea inima cand l-am vazut cum se uita la mine si cum statea sa il fac bine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, așa e clasa, nu pot face altceva. Și nu sunt aparate, e aproape tot din corp. Se lucrează absolut tot corpul, tot. Știu Pt ca ma dor mușchi unde nu credeam ca am :). O data pe săptămâna e clasa asta, am sa văd dacă voi putea merge lunea ce vine. 
Acum pe seara mi-a trecut puțin febra musculară, mâine mai fac pauza și joi merg la alta clasa. Care tot așa ceva e, dar nu știu exact, nu am mai fost. Se numeste altfel, dar tot cu corpul se lucrează. 
 

Marion, am văzut pana la urma tot filmul, cu soțul, in seara asta. A fost ceva special. Mersi ca ai pus link.  [flo2] 
 

Silvia s-a hotarat azi ce specialitate va merge in anii 2 și 3 de liceu. A ales științele naturii și ca specialitate, ea merge deja la linia asta.
A zis ca merge mai bine la mate, ca parca nu mai e așa greu. A înțeles in final și Exercițiile alea de început, când era disperata și s-a liniștit.
Și mate obligatoriu mai are anul 2. Anul 3 numai dacă vrea.
Dar ceea ce a făcut-o sa se hotărască, a fost faptul ca de când a început chimia și fizica, s-a îndrăgostit de ele ! Și nu ii mai plac restul, de la științe sociale. A zis ca i s-a schimbat creierul :). Ea care se vedea scriitoare, artista, acum se vede asistenta medicală, psiholog sau inginer :). 

A avut de ales și o materie opțională Pt anul viitor, in primul semestru. A ales un curs de fotografie și ca rezerva psihologia. 
 

Cu fetele a fost tare fain. Dimineața au zis sa îl cheme și pe C, prietenul Silviei, sa îl cunoască și ele mai bine. Au făcut brunch și au mâncat toți 5 împreuna. :) 

 

Noapte buna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle sunt mai bine acum. Lucrez 75%, e stres deja dar încerc sa îl manageriez. Am început sa învăț lucruri noi pe aparatele de biochimie, am intrat in grupul de biochimie in timp ce eram in medical. Șefa de secțiune iese la pensie peste un an și cauta înlocuitor. Nimeni din colegele mai vechi din grup nu vrea. Pe mine ma bate gândul dar trebuie sa știu mai multe cu ce “se mănâncă”. E ceva ce îmi da plăcere, ma simt de folos și merg cu entuziasm Pt ca e ceva ce mi-ar place. E însă mult de învățat, e responsabilitate mare. Dar încă nu știu, șefa cea mare va hotărî. Mai e o alta colega ce e interesată, are experiența mai multă ca mine. Eu am avantaj ca sunt și inginera, dacă baga cineva in seama asta. Eh, nu îmi pun speranțe nu știu cât de mari, voi vedea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Oh.. idei am, numa` sa zici la care ne vedem  [soricel]  ar fi culmea sa ne vedem la jumatatea drumului, nici la mine, nici la tine  [:-)))]

 

Nu stiu cat iti ia tie sa ajungi aici, noua 2 ore,  https://www.thekingsheadinn.net/restaurant/ dar noi am fost prima data duminica si sigur mai mergem ca ne-a placut mult de tot. Un sat superb, tipic pentru Cotswolds si imi imaginez cat de idilic e primavara/vara cu wisteria pe case, clematis, trandafiri in gradina...  [il]

 

Pub ul nostru preferat in Cotswolds e asta https://www.theebringtonarms.co.uk/ unde am fost de vreo 5 ori pana acum de cand l-am descoperit acum vreun an jumatate, dar nu mai aveau nici o masa libera pentru duminica la pranz, deci am aterizat la cel din primul link. Ori si mai aproape de voi e asta, absolut idilic unde am mancat un roast  delicios la gura sobei intr-o zi superba de septembrie.   https://thefleeceinn.co.uk/ Interiorul acestui pub e atat de rustic si frumos, exteriorul e si mai si. E plin Instagramul cu poze cu/din acest pub. 

Un pic mai departe de voi e asta http://www.redlionfreehouse.com/, unde am mancat o supa de castane de vis, care a mers perfect iarna trecuta cand a nins mult si a fost blocat M3 si nu credeam ca ajungem,  dar am ajuns ca au reschis peste noapte si aveam rezervare pentru aniversarea casatoriei noastre. M-a mai dus Mr. odata in iunie de ziua mea si sigur mai mergem ca  aici am mancat cel mai bun chateaubriand ever. 

Mai am alte idei, dar cred ca-s prea departe de tine ca-s in county urile de langa Londra, la 1-2 ore de noi, dar daca vrei iti mai spun. La care crâșmă ne vedem?  [alcool]

 

===

 

Moon, la multi ani frumosi gemenilor! [s]  Vrem si noi poze!!!  [foto] 

 

 

Multam de idei. Si noua ne-a placut Cotswoldul, sigur mai mergem si daca ne potrivim, ne vedem. Iti dau mesaj, dar nu cred ca mai devreme de martie-aprilie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, La multi ani fantastici flacailor! uau! 17 ani!!! spor la zbor! Sa aiba o viata minunata si sa se bucure din plin de ea! 

 

Ai mei anul asta au examen la 2 zile dupa ziua lor, nu cred ca are nimeni chef de petreceri. Poate avem motive si sarbatorim weekendul de dupa examen. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...