Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

. judoka, eu credeam ca la inot a castigat premiul dar vad ca zici de judo. nu stiu mare lucru despre acest sport. !

 

Pt unii judo nu e un sport, e un mod de viata. Te invata ce e disciplina, perseverenta. Noi am avut noroc ca am gasit un club bun, cu oameni deosebiți . Și poți sa practici și când ești adult. 

 

Cand au dat centurile  de grad,le a scris pe diploma la fiecare câte un cod moral, mi s a părut așa frumos. 

 

https://judo-geispolsheim.fr/judo/

 

Practic, al meu e pe tatami de la 4-5 ani, cu pauze când ne am mai mutat și imigrat  [pk] Înotul e complementar, ajuta la mușchi și la dezvoltarea rezistentei fizice. Meciurile au durata de 3-4 min in funcție de vârsta . 

 

Gata,  ca v am plictisit destul cu judo ul meu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumphi, bicicleta ta e clasica sau stationara? Oricum daca ai facut 32 km inseamna ca te simti mai bine!

 

Eu sunt consemnata la domiciliu dupa pranz, cu copil bolnav, m au sunat de la scoala sa l iau. Are ceva virus din ala ce da probleme cu burta si febra. Citim, ascultam muzica, ne uitam la filme. Trebuie totusi sa iesim mai incolo la mici cumparaturi, sa nu uit sa iai si electrolit de la farmacie.

 

Moon, La multi ani sanatosi si nastere usoara.

Sincer, in locul tau n as risca nastere naturala dupa cezariana, dar eu sint foarte fricoasa de felul meu. Am alaptat dupa cezariana fara probleme, dupa 2-3 zile a venit laptele timp in care a primit formula cu lingurita.

 

Judoka, felicitari lui Judoka! 

 

Mianna, ce ti a facut asistenta? Si pe mine m a enervat una din asistentele dentistei care mi a pus dintii dupa implanturi. De fapt era stagiara. In primul rand nu isi punea masca pe figura si imi sufla direct in gura, pana i am atras atentia. Apoi a pus o sa faca amalgamul ala cu care se fixeaza dintii provizoriu. A pus prea mult nu stiu ce si s au fixat prea puternic incat nu mi a mai putut desprinde ulterior ca sa i fixeze definitiv. Practic din cauza ei am mai facut o calatorie in tara peste 2 sau 3 ani ca sa mi fixeze dintii definitiv. De fapt trebuia sa refuz participarea stagiarei la sedintele cu mine, cand greselile ei se faceau pe banii mei. Ceilalti pacienti din tara veneau la control la cateva luni si se repara, eu nu aveam cum.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

moon La Multi Ani! sa fii sanatoasa! si nastere cu bine!  [flo2]

 

strumphi  [masc]  cat??? 32 km? am crezut ca nu vad bine  [:D]  [floare3]

 

Otilia m-am distrat cu trimisul fetelor in Romania la scoala  [:D]

 

michelle  [floare3] 

 

rox La Multi Ani fetitei tale! sa fie sanatoasa!  [flo2]

 

seara frumoasa! va pup.

 

L.E.

 

strumphi frumoasa si interesanta fetita ta  [il]

 

roli succes baietilor la teste!  [pup]

 

daniela sa mai returneze si fiscul bani, nu doar invers  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

referitor la ce-ai zis legat de intalnire - credeam ca stii deja ca eu si Viv participam by default la toate intalnirile pinguincesti (daca suntem in Bucuresti, ca am mai ratat cate una, vara, din motive de concediu - pana s-a invatat Ella sa ne trimita cu juma' de an inainte invitatii in outlook [:-)))] ). deci cand mai faci planuri, tine minte ca eu chiar vreau sa-mi vad febletea [pup]  (si pe voi doi).

 

glumeam cu intalnirea, sincer nu m-am hotarat inca din cauza durerilor pentru ca saptamana trecuta a fost de cosmar, in Decembrie la fel, si daca dau o caruta de bani pe bilete, hotel &co as vrea sa ma bucur sa va vad pe toti, nu sa fiu indoita de dureri... dar precum nu stiu cum ori daca or sa isi faca de cap durerile inca stau pe ganduri... 

tare mult imi doresc sa ajung in Bucuresti ca nu am mai fost de 5 ani si mi-e dor nu numai de pinguini, dar am cateva prietene dragi pe care vreau sa le ravad, plus sora mea cu nepoatele ... 

Mr. cand a auzit de Bucuresti cand l-am intrebat daca vrea si daca poate, i-au suras ochii si a zambit larg si a spus un da cu toata gura. pe el daca il trezesti noaptea si il intrebi daca vrea in RO ori sarmale, spune Yes, please!  [:-)))]  [:-)))]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi nu am lucrat de noapte decât in Ro la fabrica de ciorapi. 

Laboratorul nu se Închide niciodată, e singurul de pe toată insula și deservește și urgenta. Avem și banca de sânge, tot laboratorul Răspunde de transfuziile de sânge.  Între orele 17-8 deservește cazurile acute. Turele sunt 7/8-16/17 turele de zi, 9/10-18 tot tura de zi Pt o persoana, care e ajutor Pt cei de dupamasa. Doua persoane lucrează zilnic 14-22 tura de dupamasa și o persoana tura de noapte 21.45-7.15. 
In Weekend sunt doua persoane tura de dimineața 7-14.30 și doua persoane tura de dupamasa 14-22. Plus o persoana tura de noapte. 
Eu lucrez toate turele in afara de noapte. 
Urasc sa ma trezesc devreme, cel mai bine funcționez când pot dormi pana la 9 :). Dar și 8 e Ok :). 
Cat am lucrat 25% și 50% am început de la 10 in fiecare zi, a fost minunat. Acum la 75% trebuie sa încep de la 8 Pt ca trebuie sa reiau munca pe Secțiuni, ca sa pot lucra apoi 100%, când voi lucra in ture, altfel nu pot, Pt ca din Iulie nu am mai lucrat pe Secțiuni. Și mi-am pierdut acreditarea.

Cu munca de 25% și 50% am făcut alte lucruri, care nu țin de munca in ture, ci numai de cea de zi. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, bicicleta mea e stationara si da, azi m-am simtit mai bine si am spus ca vreau sa incerc. Anul trecut cand am inceput dieta si sportul tot asa am fost inainte cu durerile, foarte rau si usor usor plecasera pana s-au reintors in decembrie. Sper si de data asta sa plece daca ma tin de sport. Maine vreau sa bag ceva yoga si pilates, plus ca mi-am facut obicei sa merg oriunde pe jos, oricat de departe. Multa sanatate lui Eric, sa isi revina cat mai repede! 

 

Velvet, da 32 km , dar asta e putin in comparatie cu cat faceam pe cea veche... 50-60 km la 2 zile, asta pe langa ce mai bagam la sala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și eu am știut ca voi avea o Silvia :). Aveam 5 ani când am primit o păpușa Arădeanca care avea o numele pe un medalion de plastic legat de mâna. O chema Silvia :). Și am știut atunci ca dacă voi avea o fata, o ca chema Silvia. 
N-a fost la prima, ca așa a fost. Dar ca norocul a fost a doua. :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...