Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mianna, ce ti a facut asistenta? Si pe mine m a enervat una din asistentele dentistei care mi a pus dintii dupa implanturi. De fapt era stagiara. In primul rand nu isi punea masca pe figura si imi sufla direct in gura, pana i am atras atentia. Apoi a pus o sa faca amalgamul ala cu care se fixeaza dintii provizoriu. A pus prea mult nu stiu ce si s au fixat prea puternic incat nu mi a mai putut desprinde ulterior ca sa i fixeze definitiv. Practic din cauza ei am mai facut o calatorie in tara peste 2 sau 3 ani ca sa mi fixeze dintii definitiv. De fapt trebuia sa refuz participarea stagiarei la sedintele cu mine, cand greselile ei se faceau pe banii mei. Ceilalti pacienti din tara veneau la control la cateva luni si se repara, eu nu aveam cum.

 

nimc chiar atat de grav, da' o sa am grija cand ma programez pentru partea a doua a implantului sa specific ca vreau intr-o sambata in care nu lucreaza domnisoara Andreea [:)]

 

inainte de implant, chirurgul m-a intrebat daca-s de acord sa-mi recolteze niste sange, sa-l centrifugheze, si sa-mi aplice produsul rezultat la locul implantului, chestie care cica ar stimula vindecarea (are o oarecare logica dpdv medical - dar apropo, fetele care ati mai avut implant, vi s-a spus despre asta? ca pentru mine a fost o surpriza).

 

am fost de acord, insa nefiind pregatita ca mi se recolteaza ceva, aveam un pulover destul de strans la maneci. venele mele pana acum au fost perfecte, fara vreo problema la recoltare.

 

imi exprim temerea, pustoaica ma asigura ca nu-i nicio problema, si incepe tentativele de recoltare. vreo 4 [smulgpar]  cam pe la jumatatea torturii, cand mi-am oferit celalalt brat sa mi-l sacrifice, imi scosesem mana din maneca. insa donsoara plina de initiative venise deja cu o branula. de copil! (dupa parerea mea, de copil de maxim 2 luni, la cat era de mica [:-)))] ). asa ca tot n-a reusit sa ia cat ii trebuia (ca erau necesare doua eprubete destul de mari). in fine, la a 4-a intepatura a reusit sa le umple. probabil de bucurie, a scos acul fara sa faca presiune, asa ca sangele meu curgea in continuare linistit pe scaunul stomatologic (ca am reusit sa-mi trag picioarele la timp). inca nu mi-au trecut hematoamele [alcool]

 

cu asta m-a enervat pe mine. si in tot timpul asta (a durat cam juma de ora distractia) imi repeta in continuu ca e din cauza mea, ca-s am emotii si-s stresata si mi s-au contractat venele. cel putin in ultimul sfert de ora da, cred ca eram cu adevarat stresata, dar nu de la emotii [fri]

 

pe chirurg: cand sa inceapa procedura, o trimite la receptie sa-i ceara doamnei de acolo osul (care urma sa fie adaugat la ala recoltat de la mine). se duce mandra, si se intoarce trimfatoare cu ... POS-ul [zirea]

 

(n-am reusit, nici eu, nici el, sa intelegem la ce anume credea ea ca trebuia folosit POS-ul in acele momente; dar na, ce mi-e os, ce mi-e POS, suntem noi ai dracului ca ne legam de amanunte [:D] )

 

 

nu mai stiu cine a intrebat cate implanturi: doua, unul langa altul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...