Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

fetelor, ati fost la Istanbul? eu as vrea in iunie, cand se da vacanta sa mergem. nu gasesc decat hoteluri cu mic dejun si as vrea demipensiune si majoritatea nu au parcari. 

aveti idee, asa este sau nu caut eu bine? 

daca ati fost poate ma lamuriti cu inca un aspect. eu as vrea cateva zile sa vizitam atractiile turistice ptr care merge toata lumea si apoi vreo 2-3 zile de plaja. pe harta imi apar plaje, le vad dar nu gasesc nici o informatie, sunt plaje publice, sunt private? 

e ste realistic ce vreau eu sau mai bine mergem sa vizitam si apoi ne oprim la bulgari cateva zile la plaja

 

Silvia, plaja la Istanbul nu este. de vizitat e perfect. in centru e destul de greu cu parcarea, este extrem de aglomerat. noi de cate ori am fost am folosit doar avionul. 

https://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?label=gen173nr-1DCAEoggI46AdIM1gEaMABiAEBmAEguAEXyAEM2AED6AEBiAIBqAIDuAKe06bxBcACAQ&sid=0c080303225476446927e8760846629f&tmpl=searchresults&ac_click_type=b&ac_position=0&checkin_month=6&checkin_monthday=17&checkin_year=2020&checkout_month=6&checkout_monthday=21&checkout_year=2020&class_interval=1&dest_id=-755070&dest_type=city&dtdisc=0&from_sf=1&group_adults=2&group_children=0&iata=IST&inac=0&index_postcard=0&label_click=undef&no_rooms=1&postcard=0&raw_dest_type=city&room1=A%2CA&sb_price_type=total&search_selected=1&shw_aparth=1&slp_r_match=0&src=index&srpvid=a54963e1cf0d0189&ss=Istanbul%2C%20Regiunea%20Marmara%2C%20Turcia&ss_all=0&ss_raw=istanbul&ssb=empty&sshis=0&ssne=Dublin&ssne_untouched=Dublin&top_ufis=1&nflt=oos%3D1%3Bhotelfacility%3D2%3B&rsf=

 aici ai mai multe optiuni cu parcare. nu cred ca exista variante cu demipensiune, dar majoritatea covarsitoare a hotelurilor au restaurante. iar la diversitatea restaurantelor din IStanbul, chiar nu merita sa ai ceva preplatit.

 

le: parcarea nu va fi chiar ieftina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si daca vreti sa vi se ridice tensiunea... ca tot zicea Silvi de Turcia... vor sa dezbata in parlament legea care permite barbatilor care fac sex cu minore sa se casatoreasca cu ele 

 

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/turkey-marry-rapist-bill-child-marriage-a9296681.html

 

Cand zic ca in sfarsit lucrurile se mai misca, mai vine cate o idee de-asta si imi taie entuziasmul.

 

 

nenorocitul ala de Erdogan este incredibil de periculos. noi nu putem  merge oricum in Turcia desi Istanbul este unul dintre orasele mele de suflet. poate scapam de el si se mai lumineaza treaba..... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, plaja la Istanbul nu este.

eu stiu ca sunt si ceva plaje - de exemplu Sariyer (care n-am habar daca apartine de Istanbul sau doar e langa el), insa nu cred ca merita, mai bine in Bulgaria.

 

prietenele mele care s-au intors cu masina asta vara (eu am fost cu avionul) au zis ca e foarte faina partea de sud a Bulgariei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Evei!

 

Uite asa aflu si eu ca v-ati descoperit si pe Instagram  [:)]

 

Strumphi, da, cam asa. Cea mare m-a luat putin si sper sa mai creasca. Cea mijlocie e pe aproape. Doar cea mica e tot mica  [:D]

 

Vad ca nu mi-a raspuns nimeni despre Helsinki. Sa inteleg ca nu ati fost pe acolo. Hmm.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, am fost acum 2 ani in Helsinki.

 

Ce puteti vedea : 

  • Olympic Stadium
  • Sibelius Monument
  • National museum of Finland
  • Parliament
  • Museum of contemporary Art Kiasma
  • Rock Church
  • Esplanade Park
  • Old market Hall
  • Market square
  • Uspenski Orthodox Cathedral
  • Senate Square
  • Helsinki Cathedral

Noi nu am vazut tot, era vreme urata si nu am avut decat o zi la dispozitie.

 

Am fost cu feribotul pe insula, e fain : Suomenlinna o cheama. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...