Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am ajuns ieri noapte cu bine acasa, am decolat cu intarziere tot din cauza iernii din Montreal, dar a fost ok, la noi nu e asa multa zapada cum ma asteptam.

A doua zi de dimineata hop inapoi la scoala, greu tare. Dar am luat o mai usor azi cu micutii mei, ne am jucat o ora in zapada cu scutere si sanii. E o zi superba azi soare si fara vant, desi e foarte frig. Am si program ceva mai scurt joia de la 8:25 la 14:15.

 

Acasa ma asteapta treaba mult, de pus la spalat, umplut frigiderul etc. dar ignor. Si bradul pe care trebuie sa l scot...

Din categoria chestii tampite care mi se intampla, aveam la geamantanul mare din voiaj doua lacatele pe care le foloseam uneori sa il incui. De ceva timp nu le mai foloseam, dar nu stiu cum a ramas deschis unul din cele 2. Cineva ori bellboy ul de la hotel ori cineva din aeroport a inchis lacatelul...si geamantanul odata cu el. Si eu nu mai am cheita...sau poate e prin casa dar nu stiu unde. Asa ca nu pot deschide geamantanul...vad eu ce fac dar daca nu gasesc cheia am pus o. Cred ca sunt metode sa deschizi un lacatel cu o agrafa? Stie cineva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a merge sa culeg mandra m-am dus pana la farmacie sa imi iau un lip balm ca mi-s crapate tare buzele si curge sange si m-a prins o ploaieeee!! De nicaieri a venit norul negru si nici tare departe nu e farmacia, dar m-a udat destul cat sa stranut iar si sa fiu muci. 

 

Azi proful de sport i-a scos afara pe astia mici si a batut vantul cam tare, desi nu foarte frig,  vreo 11-12 grade, dar Sophiei i-a fost frig ca deh costumatia de sport e tricou, pantalon si plimsolls ( papuci de panza) Sper sa nu inceapa si ea sa muceasca, ar fi tabloul complet ca si Mr. stranuta cu spor aseara si el e si pe bicla si afara ploua. 

 

Ma doare capul rau, ma duc sa mai bag un paracetamol, o portocala ori 2 si sa imi fac un ceai. Eu care speram ca-s pe drumul de recuperare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, ma bucur ca atu ajuns cu bine! 
Ati fost in excursia pe apa? Și-a revenit Eric?

N-am avut niciodată valize cu lacăt, nu ma pricep.

 

Si Silvia e răcita. A stat azi acasa și a vrut sa lucreze la mate. Dar și-a uitat cartea in dulap la școala (da, dezavantaj la faza asta, ca nu cara cărți și caiete acasa) și ca atare a remobilat camera ei, și-a făcut curat, a spălat haine :). Mâine cică musai sa meargă la școala, nu își permite sa piardă mai mult de 1 zi, ca e jale. 
 

Eu mâine lucrez ultima zi de 4 ore. De luni încep de la 8...a fost așa de bine sa încep de la ora 10...de trei luni așa lucrez. Măcar termin la 14.30 și vinerea la 14. O sa am timp de sport. 
 

Seara frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Strumph, am zis ca smaraldul este piatra mea favorita? 

Recunosti inelul [:)] ?

 

aproximativ la fel  [il]  al meu smarald e mai mic, diamantele sunt putin diferite, cateva rectangulare si banda e platina, dar da seamana tare mult! smaraldul e si piatra mea preferata si culoarea verde  [biz]  si vintage ca mine!  [:-)))]

 

cred ca mi-am gasit si rochie pentru nunta de la vara  [pk]

 

https://www.phase-eight.com/product/chantal-tapework-dress-207582368.html#navAjax=true&cgid=sale&sz=60&start=0&prefn1=clothingType&prefv1=Dresses&prefn2=size&prefv2=10&prefn3=color&prefv3=Green&pid=207582368&pos=16

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...