Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Rox și sunteți in vreo baza de date? Ca “susținători” ai opoziției?

 

profesorii de la scolile si liceele din Romania sunt. Multi sunt si vizati de procese de extradare (au fost 2 cazuri recent). Un fost director al liceului din Constanta e in inchisoare. Nu am niciun chef sa ma duc pana acolo si sa ma trezesc cu sicanari sau fara viza si sa ma intorc inapoi. Cat e sultanul pe tron...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

fetelor, ati fost la Istanbul? eu as vrea in iunie, cand se da vacanta sa mergem.

 

Din amintirile mele de acum muuulti ani, obiectivele clasice : moscheea albastra, sf Sofia, palatul Topkapi , bazar  [:I] . Știu ca am mai fost pe o insula, cred ca in partea asiatica și ne-am plimbat cu caleașca . Se poate googali, sunt câteva insule mai cunoscute. Și eu zic ca e ok numai cu mic dejun, oferta de mâncare pe strada e f mare. 

Plaja nu am făcut . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

iar e gri, frig si urat. In weekend anunta ninsori prin nord si pe la noi multa ploaie.

 

Am fost la o cafea cu 2 mamici dupa ce am lasat pruncii la scoala si tare bine a fost. Ne-am facut obicei sa mergem la cafea vinerea dupa school drop off, testam alta cafenea de fiecare data ca-s asa de multe aici in zona. 

 

Azi dimineata m-a enervat barbatu`, nu imi gaseam cheile sa ies sa duc mandra la scoala. Le-a pus asa bine de m-a facut sa rastorn poseta sa scot tot din ea, sa caut de nebuna prin toata casa, prin buzunarele gecilor... nici chei de rezerva nu am, dar imi fac! L-am sunat in disperare sa imi spuna ce a facut cu cheile mele: erau in buzunarul pantalonilor lui si noroc ca azi e vineri si s-a dus casual si nu la costum, deci am gasit cheile in buzunarul pantalonilor!   [mai]   [nervo]  I-am spus ca daca mai face de astea ... ne suparam! Am alergat intr-un suflet pana la scoala, clasa ei deja intrase si noroc ca mai erau vreo 2-3 minute pana incuie usile si apoi mergi prin office si te scriu pe lista ca ai intarziat si Sophiei nu ii place asta. Anul trecut a plans chiar de ziua ei ca isi uitase PE kit ul si s-a intors acasa cu Mr. sa il ia si desigur au intarziat si a intrat in scoala prin office si da-i si plange.... dar a fost draguta secretara si nu a trecut-o intarziata ca i-a spus ca e ziua ei [:D] 

 

Deci azi imi fac chei de rezerva, 2-3 perechi sa am sa dau si vecinilor cum am eu de la vecinele de la dreapta si stanga, in caz de urgenta ai unde merge ori de se intampla ceva cand nu esti acasa. Anul trecut vecina mea a ramas blocata afara ca iesise sa ia ceva din masina, vantul a trantit usa in urma ei si ea a ramas la usa. A venit la mine sa isi sune sotul sa vina sa ii deschida usa si de atunci mi-a lasat o pereche de chei, in caz ca mai ramane blocata pe afara. 

 

Gata trancaneala, trec la treaba ca e amiaza acusi. 

 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si buruienile din gradina englezeasca: https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/sex-marriage-heterosexual-church-of-england-same-sex-lgbt-a9299296.html

 

Only heterosexual married [in church] people should have sex, Church of England says

 

Am adaugat eu [in church] ca asta zice in articol - cei casatoriti civil nu au voie nici ei. Motivul? Ptr ca numai in biserica se spun 'juraminte solemne in mod public'  [batcap]  [batcap] 

 

Ironia: 18% dintre cuplurile din tara asta sunt necasatorite. daca ii mai adaugam si pe cei care sunt casatoriti civil, se face de o treime. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi ca inca nu e 12,

 

Si la noi ceata si gri, desi zilele trecute am avut soare, mai cu dinti asa, dar soare. Sunt cam zombi, aseara am avut inspiratie sa scriu, plus cautam o casa in Londra ptr inspiratie si se facu de 2. Recuperez imediat cum ajung acasa, abia astept.

 

Daca nu ploua maine as vrea sa mergem pe coclauri cu carturile cu pedale.

Spor sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi.

 

Asa, mai din umbra, am inceput sa va urmaresc. Mai ales in zile ca cea de azi, cand tot poporul roman chefuieste, iar asta englezesc munceste. Si degeaba sunt birourile din tara inchise, si clientii romani in vacanta, eu trebuie sa semnez condica la munca. Am terminat in prima parte a zilei toate chestiile administrative ramase din timpul saptamanii, acum stau si privesc ceasul si astept sa treaca timpul, sa se faca 4, sa pot pleca acasa. E abia 1 jumate aici......

 

Cu tipa cu care m-am intalnit saptamana trecuta a ramas in coada de peste, altfel spus ea a zis ca vine sa faca o proba luni sa vada unde e scoala, doar ca nu a venit. Ce-i drept, dupa intalnirea noastra, nici eu nu i-am mai dat vreun mesaj de confirmare de vreun fel. Barbatul n-a fost incantat absolut deloc de idee, si nici eu n-am insistat in directia asta.

Incerc sa vad daca pot gasi alte solutii, nu prea am noroc de childminder in zona, am dat mailuri la cateva dar fie nu fac drop-off fie fac dar la alte scoli. Ma gandesc daca n-ar fi o idee sa le comand pur si simplu un taxi dimineata (comandat si achitat online, prin aplicatie), o trimit pe cea mare cu ei cu taxiul, il lasa pe cel mic la scoala si apoi ea se intoarce tot cu taxiul la scoala ei. S-ar incadra in timp toata lumea (asta daca nu intarzie taxiul), nu ar fi nici cine stie ce cheltuiala, probabil sub 5 lire un drum dus-intors, si am rezolvat problema. Singura teama e ca stau in fata unei scoli, dimineata e foarte aglomerat, si nu stiu in ce masura ar ajunge taxiul la ora exacta la care il vreau eu. Iar dupa-amiaza after-school pentru cel mic. 

 

Oricum, trebuie sa ma decid repede intr-o directie sau alta, pentru ca azi tocmai m-a anuntat barbatul ca a achitat avansul pentru un studio, si saptamana viitoare se muta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand copilul e bolnav imi iau eu liber, sau i-l duc barbatului, vedem care se poate ocupa atunci de el. Nu e genul bolnavicios, din fericire, a terminat primul semestru cu diploma de atendance 100%. 

Si eu as vrea mamica, dar problema e ca nu le cunosc :((. In zona sigur nu sunt, dar sunt mai multe care-si duc copii cu masina la scoala, pot face un mic ocol contra cost, sper eu. Numai ca in ultimul an doar sotul i-a dus la scoala, nu stiu pe niciunul din colegii baiatului, iar de la fata doar din vedere cateva mamici. Si eu nu's tocmai genul sociabil....in cel mai bun caz ne salutam, dar la povesti cu ele n-am stat pana acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...