Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Otilia și Silvia, dar și Pt restul interesați. Exista un app care se numeste Visit a City, noi l-am folosit in ultimii doi ani. Sunt foarte fain organizate călătorii Pt 1-4 zile, ce sa vezi, in orașele mari chiar mai multe zile. Sunt și informații Pt ce sa vezi imprejurimi, călătorii cu copii, zile intense sau zile mai lejere, atracții dacă nu vrei sa te ghidezi după schema lor. M-am uitat acum Pt Dublin și mi-am amintit de voi :). Uitasem de app, dar l-am folosit in concediile din ultimele doua veri și dintre ele :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tocmai citesc in ziarul local ca pana acum a fost toamna pe Gotland. Cred ca am mai scris, suedezii declara anotimpurile după temperaturi. Nu ai scăzut deloc sub 0 grade, nici măcar noaptea (și trebuie sa fie trei zile și trei nopți la rând sub 0 ca sa declare iarna). Dacă rămâne așa pana in 15 Februarie, se declara primăvara. Indiferent ce temperaturi mai vin. Nu mai poate fi iarna :). Trecem din toamna in primăvara. 
Cineva scria ca își amintește ca acum 15 ani (noi nu eram încă aici) au fost -15 grade in Martie. 
 

Azi am văzut primii ghiocei, primulele mi-au înflorit, toate florile de primăvara sunt afara din pământ 4-5 cm. Păsările ciripesc, alunul a înflorit, am văzut muguri care s-au deschis pe tufe, plante înverzite pe jos. Exact ca in Martie-Aprilie. :(((

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand copilul e bolnav imi iau eu liber, sau i-l duc barbatului, vedem care se poate ocupa atunci de el. Nu e genul bolnavicios, din fericire, a terminat primul semestru cu diploma de atendance 100%. 

Si eu as vrea mamica, dar problema e ca nu le cunosc :((. In zona sigur nu sunt, dar sunt mai multe care-si duc copii cu masina la scoala, pot face un mic ocol contra cost, sper eu. Numai ca in ultimul an doar sotul i-a dus la scoala, nu stiu pe niciunul din colegii baiatului, iar de la fata doar din vedere cateva mamici. Si eu nu's tocmai genul sociabil....in cel mai bun caz ne salutam, dar la povesti cu ele n-am stat pana acum.

 

micky, eu nu as avea absoult nicio incredere in  taxiuri si taximetristi...s-au intiplat atitea crime cu uber drivers

 

 du-te mai bine la scoala si vorbeste cu, profesorii, consilierul, directorul, secretara...spune care e povestea ...eu nu cred ca esti singura mamica in situatia asta...ei cunosc lumea si poate iti recomanda pe cineva.

 

mai poti sa pui daca au panou la clasa, la scoala cu anunt .

 

sau sa intrebi la bisericile din zona.

 

mai poti sa cauti pe fb grupuri din zona respective, te intilnesti tu si cu barabatul cu persoana respectiva...e bine sa iti iei sotul(fostul ...ce e) pt ca sa fiti amindoi de acord si altfel "testati' persoana cand sunteti impreuna.

sa ii faceti o poza la  un id...ceva ...eventual poate faceti o intlegere scrisa.

 

 nu stiu dar e ceva extraordinar de important, copilul e mic...sa fie lasat cu necunoscuti...parerea mea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...