Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Pățania vecinilor mei. Au lăsat robotul să meargă în living iar ei au ieșit cu bb la plimbare. Între timp cățelul a făcut kk pe covor iar robotul l-a întins la tot etajul. Pare de râs dar au aruncat covorul, au schimbat și parchetul la ceva timp. Cățelul avea câțiva ani, era dresat dar atunci brusc avea diaree. Cum s-ar zice sheet happens. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marion pe al nostru îl cheamă Nenea To. Firma este Neato :). 
 

Otilia, am văzut pe FB așa o filmare, cu in aspirator ce a împrăștiat kk prin casa. Ce sa zic, noi îl avem de 4 ani, l-am luat după ce l-am luat pe W ca nu mai pridideam cu aspiratul. Merge singur de 2 ani, de când îl avem pe asta nou, și se poate programa. Niciun accident. 
Stiu, știu, Never say Never :). Dar bat in lemn :)). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pățania vecinilor mei. Au lăsat robotul să meargă în living iar ei au ieșit cu bb la plimbare. Între timp cățelul a făcut kk pe covor iar robotul l-a întins la tot etajul. Pare de râs dar au aruncat covorul, au schimbat și parchetul la ceva timp. Cățelul avea câțiva ani, era dresat dar atunci brusc avea diaree. Cum s-ar zice sheet happens.

 

hahahaha, chiar ca acum e de ras.... dar bietii oameni!!!

 

Ziki, welcome back xoxo

 

Marion, eu am avut masina de spalat Maricica :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pățania vecinilor mei. Au lăsat robotul să meargă în living iar ei au ieșit cu bb la plimbare. Între timp cățelul a făcut kk pe covor iar robotul l-a întins la tot etajul. Pare de râs dar au aruncat covorul, au schimbat și parchetul la ceva timp. Cățelul avea câțiva ani, era dresat dar atunci brusc avea diaree. Cum s-ar zice sheet happens. 

 

am mai citit chestii de-astea cand am studiat review-urile pentru robotei [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am gătit și mâncat Pt prima data orez de conopida. Foarte mult mi-a plăcut. A mai mâncat cineva? 

 

In regimurile low-carb e o mancare de baza [:)]

Se poate adauga un ou si ceva mozarella - rezulta un aluat din care se poate face un blat de pizza grozav.

 

Azi sunt un pic intoarsa, a fost cutremur puternic in estul Turciei, pe o falie ce ne influenteaza direct. Intram intr-o noua perioda seismica (nu ma refer strict la ceva pe termen scurt ci la urmatorii 20 de ani), din pacate mai putin calma... [zirea]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

”Niciodată cutremurele care au avut loc pe această falie nu au influență asupra României. Nu pot activa nici un cutremur pentru România”, a precizat Gheorghe Mărmureanu.

În plus,  președintele onorific al Institutului de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului a mai precizat: ”Lumea să stea liniștită. Nu se pune problema ca acest cutremur să aibă o influență asupra cutremurelor sau zonei seismice din Vrancea.”

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[i]”Lumea să stea liniștită. Nu se pune problema ca acest cutremur să aibă o influență asupra cutremurelor sau zonei seismice din Vrancea.”[/i]
Marmureanu cred ca a rămas în epoca Cernobil, cu "nu panicați populația" din păcate. Legătura este extra demonstrata: 1939 - 1940, 1983 - 1986, 1976 - 1977, 1866 - 1868... Nu exista vreo îndoială.

Regretabila afirmatia lui. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Rall, am citit de cutremurul din estul Turciei dar nu prea am găsit detalii legate de influența pe care poate să o aibă asupra noastră. A fost un cutremur de suprafață, nu? Ce poți să-mi recomanzi să citesc? Din păcate oricum eu cred că în următorii ani va fi un cutremur destul de mare și Bucureștiul va fi afectat (nu s-a făcut aproape nimic pentru clădirile vulnerabile, nu neapărat din centrul vechi, pentru că sunt multe zone sensibile). Iar populația este total nepregătită, cum este și serviciul de urgență (ISU), în ciuda tuturor asigurărilor că nu ar fi așa :(.

 

În altă ordine de idei, orez de conopidă n-am mâncat, deși mănânc conopidă în toate formele ei. O să încerc cu proxima ocazie.

 

Ziki, mă bucur că ne-ai scris!  [pup] Baftă la găsit domenii incitante pentru examenele noi, că o să facem galerie de pe margine. Cu găinile ce faceți când plecați?  [soricel]

 

Mianna, să stăpânești sănătoasă noul gadget, fără întâmplări de povestit pe net :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat aici doua lucruri  despre Turcia pe care nu le stiam: cutremurele din est produc un cutremur major in Ro la 1- 3 ani dupa si 2. daca esti profesor sau elev la un anumit liceu din Constanta nu poti sa ( sau e preferabil sa nu) calatoresti in Turcia. Ambele ma intriga si le privesc cu rezerva.

 

Rall, coincidentele sau un anumit pattern nu sunt totusi fapte stiintifice. Daca se va produce un cutremur mare, care oricum se " asteapta" demult in viitorul apropiat, in 1, 2 sau 3 ani, va fi atribuit faliei din Turcia? Ma indoiesc.

Si ce sa fi facut Marmureanu, sa zica: pe baza coincidentelor observate, sigur va fi cutremur si la noi. Pregatiti- va! Imi inchipui ce impact ar avea asa ceva asupra turismului, chiar si economiei.

 

Pregatirea antiseismica trebuie facuta oricum continuu si ma gandesc mai ales la cladiri. Spunea Daniela ca in Bucuresti e dezastru la capitolul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...