Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Bună seara, doamnelor!

 

Sunt pe câmpiile patriei, pe aici a nins dar s-a topit zăpada. Am vizite de lucru în care rezolv 7 lucruri în același timp, de-mi vine să fug în lume :).

 

Strumf, o îmbrățișare de la mine, trebuie să fie cumplit să te doară și când mănânci :(... Uf! Ref. vizită în București, nu promit că nu știu ce program am, dar aș vrea și eu să vă văd.

 

Silvi, și eu aș zice să împărțiți concediul, zilele de Istanbul să fie de vizitat, cele de plajă să fie de plajă. N-are sens să pierdeți ore să ajungeți pe plajă undeva pe lângă Istanbul și să stați în oraș. Sănătate bolnăviorilor!

 

Judoka, țin pumnii să treacă perioada de supărare cu adolescentul tău  [pup].

 

Laura, ce fain ai povestit de gemeni  [il] !

 

Miha, mai că mă motivezi și pe mine să fac mișcare :)!

 

Anja, felicitări pentru poziția de VP!  [batetoba] Bravo, bravo, bravo!

 

Mă duc să mai citesc ceva, mai am de lucru dar e imposibil să mă concentrez la ora asta.

 

Seară frumoasă!

 

Edit: Mi-a virat Trezoreria banii în cont, ptiu, ptiu, să nu-i deochi, că s-au mișcat mult mai repede decât credeam eu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare,

 

La noi e gri si umed si am o stare de nestare, energie zero.

Am ajuns acasa un pic mai devreme si n am facut nimic, am citit pe aici.

 

Am citit de copii, adolescenti sau nu inca. Si mi am amintit de al meu, de crizele urate pe care le a avut anul trecut. Cand era obraznic sau facea gesturi urate, nu vorbeam cu el pana nu si cerea scuze, fara sa i cer eu. Am considerat asta important, oricum e inca mic si trebuie sa inteleaga ca vorbele si gesturile au consecinte. Am asteptat ca el sa realizeze asta si a realizat. De un timp, sa bat in lemn, crizele acelea au incetat. Si acum se mai supara dar manifestari ca acelea nu mai sunt. Foarte probabil vor fi altele, de alt gen, ca doar preadolescenta abia urmeaza...

Sigur vorbesc cu el dupa, discutam despre ce s - a intamplat, dar nu inainte sa si ceara scuze.

 

Acum in ultimul timp ma enervez pe el ca e zapacit tare. Isi uita hainele, la scoala inca nu ar nimic ca le gasim apoi, dar si a uitat vesta de trening si pantalonii de zapada/ ski undeva in iesirea scolara de vineri la un centru sportiv. Am sunat acolo cica nu s. Deci le a uitat in autobuz, unul din sutele de autobuze scolare... Uita sa dea profesoarei hartiile pe care le semnez, unele foarte importante...In fine. Nu stiu, nu mai am rabdare sa astept sa devina si el mai responsabil.

Am ventilat si eu daca tot ati deschis cutia Pandorei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, felicitări! Nu știu ce e VP, dar cu siguranța e ceva ce meriți din plin. Mult succes!

 

Daniela, e greu începutul. Edit sa spun ca merita însă, din plin. Eu acum vreau sa urc la 4 zile pe săptămâna, după ce termin o luna in care am alergat/mers la sala de 2 ori la început, apoi de trei ori pe săptămâna.
Am alergat sâmbăta și duminica așa as fi ieșit iar! Dar avea al meu chef de plimbare și am găsit ocazia sa iau aparatul foto ca a stat in cui de vreo 2 luni.

 

Acu va zic noapte buna! :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello 

 

Judoka, stai linistita ca nu esti singura.

Anja, felicitari pt noua pozitie [flo2] meriti din plin la cat muncesti pt compania asta.

Micky, bafta sa gasesti un servici mai bun.

Daniela, bravo ca ai rezolvat cu banii. da, e miracol cand ii vezi ca se misca mai repede decit credeai. 

Corina,  servici usor!

Strumphi sper sa te simti mai bine 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy bafta la găsit job!

 

Corina succes de mâine!

 

Fleur, așa gri e și la noi. Noiembrie.

 

Strumphi așa și eu. Nu cred ca înțelege cineva stările prin care trec...eu n-am dureri, nu pot compara cu ceea prin ce treci tu, dar e la fel de greu de înțeles din afara. Multă putere [pup] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la noi e o vreme gri, a burnitzat un pic.

de citeva zile parca am o stare aiurea….mai ales Duminica cand am auzit de Kobe. 

citeam o carte si imi spune William "mami,a murit Kobe!". am auzit ce a spus dar pur si simplu nu procesam info, poate a spus gresit Kobe...

Apoi am crezut ca e un joke, fake news...nu mi-a venit sa cred...nici acum nu-mi vine sa cred ca a murit.

am vazut multe meciuri cu el la tv, un jucator fantastic...tin minte cum lakers castigau meciuri cu cosurile lui de 3 puncte date de la mijlocul terenului in ultima fractiune de secunda.

spectatorii , toata lumea era in delir...nu te puteai abtine. copiii iubitori de basket il adorau, toti doreau sa fie Kobe.

a fost un tata f iubitor...a luat acel elicopter ca sa fie mai mult cu copiii lui si sa nu mai stea in traffic in los angeles. era  credincios si f implicat in comunitate. 

in elicopter era cu alti parinti si colege de echipa cu fata lui ...O familie, sot , sotie si fata au fost in elicopter au ramas 2 baieti fara parinti.e ceva de groaza! 

decizie aiurea sa zboare in ceatza.

uffff, viata asta pe pamint e uneori asa de scurta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt stresata cu scoala/notele lui William...dar el spune ca ma stresez degeaba. really? 

il vad ca nu are chef de invatat,vine obosit...se vaita ca viata nu e fair ca nu poate sa piarda timpul pe jocuri...dar de voie, nevoie invata. iar eu treb sa stau sa il imping de la spate.

 

astazi incepe sa voluntarieze la un centru de autism. vreau sa interactioneze un pic cu medical field...sa vada daca e ceva ce i se potriveste. ii place chimia si biologia.

la sf lui februarie treb sa aleaga clasele pt anul viitor si nu vreau sa ia biologia(nu e obligatory), decit daca vrea sa urmeze medical school in  viitor...

 

la scoala se intimpla tot felul de timpenii, nu stiu daca v-am spus , o fata din clasa12 s-a omorit.

astazi raspindisera o gluma proasta (ca nu s-a confirmat official  la parinti) cum ca cineva ar avea corona virus. cei drept ca are cativa colegi asiatici, care majoritatea calatoresc acasa de sarbatori.

 

ma enerveaza sotul cu mutarea...nu se poate hotari...si timpul trece.

sefa mea a inceput chemo , e saraca in dureri mari .

treb sa ma programez pt controale anuale nu am timp si nici chef.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, 

 

Deci, aseara am discutat putin, dar nu vrea sa si ceara scuze, nici nu realizeaza cand jigeste sau spune ceva deplasat. A ramas oarecum suspendata situatia.

Dar in week end musai sa ne facem program de invatat. Duminica e ocupat, are concurs. 

 

Strumpfi, sper ca esti mai bine. Nu exista o dieta, regim care sa te lase sa mananci ceva ? 

 

Miha, felicitari pt miscare, ma bucur ca iti face bine. 

 

Daniela  [flo2]

 

Anja, felicitari  [flo2] la cat ai tras, e meritat. Sanatate sotului. 

 

La noi a fost furtuna ieri , urmata dupa amiaza de grindina. In sudul Frantei anunta 25 de grade  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...