Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

In plus, Silvia a zis ca pana vin eu de la sala (plec imediat) face o Tarta cu mere, sa fie calda când ajung acasa. Nu mi-a mai făcut asta nimeni, in afara de mama și Diana.  [il]

 

ce frumos Miha! deabia astept sa am si eu fete mari (cu toate ca uneori imi vine sa plang dupa ele bebelusi).

ma bucur ca per total esti mai bine! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, felicitari!  Ai toate motivele sa fii mandra de tine! 

 

Strumphi, imi pare tare rau ca ai asa dureri. Sanatate multa si sper sa decurga bine intalnirea cu medicul, sa gaseasca solutii bune pentru tine. [pup] Am glumit cu trecutul pe la poarta mea. Stiu cat de aglomerat e programul cand vii in tara si toti trag de tine sa te vada, tu ai planurile si dorintele tale. e tare greu sa imparti timpul.  Dar am inteles, cu dulceata te astept (apa de izvor nu am decat imbuteliata [:D] ). 

 

Michelle , eu , sincer, sper cand vor fi ai mei la liceu sa aiba constiinta proprie si sa nu stau eu la impins din spate la teme. Acum e adevarat ca din ce spui Will are f multe clase avansate si cred ca e obosit si satul de muncit la nivel f inalt mereu. Sanatate multa sefei tale! Tare nedreapta boala asta [:(]

 

 

 Mihaela, ma impresioneaza dorinta ta de a face atata miscare si ma bucur ca te ajuta sa te simti mai bine! Imi pare rau ca ai momente proaste, dar sper sa treci cu bine peste ele [pup]. Diana ce mai face? Mai e zapada la ea? 

 

Daniela, spor la treburi! Chiar s-au miscat repede finantele la tine! Am primit si eu anul trecut niste bani inapoi, dar am asteptat vreo 3 luni pentru asta. 

 

Fleur, puiul tau  e inca mic. Ai rabdare ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viata la tara e minunata. Aer foarte curat. Liniste adanca. Nu ambulante,  nu girofaruri.

numai buna o asa oaza pentru relaxare, pentru concediu.

Mobila din camera Silviei vine dupa 10 februarie. Noi parinti responsabilii dornici de a petrece si ceva timp singuri am lasat-o acasa la Bucuresti.

 

Linistea a fost intrerupta pentru a doua oara.

Nu mami, nu veni, ssunt ok, am febra din nou, ma doare spatele, am 21 de ani ma descurc. Ce o sa  faci cand o sa am 40 de ani? O sa vii la mine in baston sa ma tratez?

 

Respir usurata.

 

apoi vin mesajele pe tel: m-ati abandonat, trebuia sa ne mutam toti 3 odata, ma simt ca un gunoi uitat, voi v-ati facut o viata mai buna, lacrimi, suparare, depresie. Mami vino!

 

Si am venit.

Celcesforaie: of, ma abandonezi, dupa ce ca stam atat de putin impreuna... acum pleci.

Ciocan - subsemnata - nicovala

 

A dormmit fii-mea cu mine in pat. Mi-a zis ca nu ii place sa stea singura.

 

Acuma... Silvi a  slabit vreo 22 kg.  Ultimele 10 le-a dat jos in ultimele 3 luni. Are 62 de kg. Vrea sa ajunga la 58-60.  E slabita. Ameteste cand se ridica in picioare. O ddata a cazut. Banuiesc ca are si imunitatea de cacao. Mananca numai salate cu rodie cu seminte crude, avocado si mozzarela. I-am mai facut  cate o supa si s-a mai intremat.

-----

 

Anja ma bucur mult  pentru tine! VP e mare chestiune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

am venit de la o sedinta plictisitoare in care v-am citit si am mai raspuns cate ceva...

eu nu aveam nici o treaba acolo, cred ca m-au chemat sa fim mai multi [:)]

ideea e ca aveam si eu treaba mea si asta m-a cam deranjat. asa ca acum ca sa ma razbun nu ma apuc de treaba pana nu termin de scris [:-)))]

 

Corina, sa te acomodezi usor la noul job! bafta!

 

Micky, daca tot faci niste schimbari in viata ta poate e bine sa schimbi si job-ul. Bafta multa!

 

Judoka, eu nu am sfaturi ca am copiii mai mici dar iau notite de la fete. sper sa o scoti la capat cu baiatul si cu fata, ca vine si ea din urma. si daca nu...in cativa ani cresc [flo2]

 

Daniela, spor la toate cele 7 lucruri pe care le faci deodata...esti croitorasul cel viteaz!

 

Strumphy, ati mai gasit cardiganul? eu cand citesc postarile tale ma ingrozesc, sunt ingrijorata pentru tine, mi-e si mila numai cand citesc...Cred ca nici un pinguin nu gandeste altfel. daca am putea, fiecare din noi te-ar ajuta. in nici un caz nu ne plictisesti. doar ca suntem neputinciosi  [flo2]

 

Fleur, vad ca si voi ati pierdut hainute. Eric, ca si Sophia, e inca mic. la el inca se mai accepta, zic eu.  [flo2]

 

Viv, imi pare rau pentru ca esti prinsa intre Silvi si dl sot. Eu ma vad asa toata viata. Sincer ma ingrozesc cand ma gandesc ca ar putea veni un moment in care fetele nu vor mai avea nevoie de mine deloc. 

faptul ca Silvi a slabit e bine, dar parca prea mult si prea brusc. 

Imi pare rau ca nu te poti bucura pe deplin de mutarea in casuta.

 

zi buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana e cu gâtul roșu, abia poate vorbi. Azi încă nu știu cum e, nu am vorbit cu ea. Ieri a plecat de la job, a fost la medic și au trimis-o acasa, nu e de antibiotic. E greu ca nu sunt lângă ea...și ca e singura.

 

Edit sa spun ca e zăpada, a fost tot timpul din Noiembrie, nu s-a topit deloc. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viviana, sanatate Silviei! E super ca a slabit, dar parca prea drastic regimul , nu stiu cat e de sanatos si ok pe termen lung. Eu cred ca e placut sa te caute si sa te cheme copiii la varsta asta, te face sa te simti inca importanta pt ei. Pe mine ma cam  ingrozeste gandul ca in 4 ani pleaca amandoi odata si ramanem doi mosi intr-o casa mare populata doar de pisici.  Vineri, la Iasi, i-am zis Biancai sa trecem pe langa UMF sa ii arat unde o sa fie studenta (ea zice acum ca vrea medicina), la care imi replica: "dar cine a zis ca am sa fac neaparat facultatea in tara?!" 

 

Mihaela, sanatate multa Dianei! Te cred ca esti ingrijorata, mai ales ca e departe de tine. 

 

Corina, bafta la noul job, sper sa iti placa si sa te adaptezi repede! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana e obișnuita sa fie singura, nu are probleme. Eu sunt cea stresată și îngrijorată. Ea e Ok, a trecut prin multe. Și vorba aia, de un an și ceva e plecată de tot de pe insula, a avut multe momente de boala. Măcar acum e in suedia, dar când era in Cipru...și mai urmează o primăvara-vara-toamna, in Gran Canaria. Of...

 

Mi-a scris acum ca merge la dispensar din nou, nu poate înghiți, e  gâtul roșu și umflat. Săptămâna trecută a fost răcita și a stat acasa o săptămâna. Abia ii trecuse. 
Problema e ca nu primește bani Pt primele 7 zile de medical. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...