Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Ioana, acum vazui ca Julia face 5 ani. Doamne cum zboara timpul. Pe cand bb3?

 

 

Daca as avea ajutor constant, as zice acum (adica cineva in afara de B, care sa poata sa fie acolo 24/7). Dar nu am. Plus am reinceput sa imi recapat personalitatea inapoi, sa ies din 100% mommy-mode si sa mai fiu si eu insami. Asa ca, las pe seama altora bb3. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad in tutorial, GIFul se face in doua etape. Bucata de film se taie cu VLC si apoi se converteste in GIF cu ajutorul GIMP. Deci nu rezulta direct GIF din VLC.

Dar asta se poate face usor si online: https://ezgif.com/video-to-gif

[:)]

 

 

Multumesc [flo]. partea cu taiatul era simpla. Conversia nu imi iesea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioana, ca mi-am adus aminte acum vorbind de cardiganul mandrei mele. Ce uniforma nu gasesti? Ori de camasi ziceai? Eu ii iau uniforma din diverse locuri. Ciorapii cei mai buni care stau pe fundul ei si nu se trag in jos pana la genunchi sunt de la John Lewis, camasile de la M&S si sarafanele de la Sainsbury`s. Cum ii place Patriciei in noua scoala? 

 

 

Nu vrea rochie + ciorapi, asa ca merge cu leggings negri si bluza alba + hanoracul scolii  - ale noastre au fost 13-15 lire (cu/ fara fermoar).

 

Bluza alba, nu neaparat camasa, dar problema e ca gasesc numai cu maneca scurta. A fost asa vreo 2 zile, ca aveam tricouri polo luate din vara, dar ii e frig. Asa ca am luat bluze albe de la H &M

 

Deocamdata e bine. Primeste tot felul de 'bile albe' ptr atentie, respect, chestii colaterale. Eu as vrea sa primeasca ptr invatatura :):):)

 

A primit mobil la Craciun si e in grupuri pe whatsapp cu copiii din clasa. Culmea, asta o impulsioneaza sa citeasca si sa scrie in engleza mai mult decat orice am incercat anterior. Problema e ca inca nu stie sa gestioneze niste chestii, am tot discutat ca apartenenta pe un grup nu inseamna ca e cu adevarat prietena cu copiii aia. Ca prietenia se face in real life. Ca trebuie sa fie un pic atenta ce scrie, ca sa nu se intoarca lucrurile impotriva ei. Sper sa nu fie bullied, ca fiind grupuri inchise e usor. Deja imi zicea ca cineva a facut misto de numele de familie si a zis Popsicle... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii-mea  e virusata rau. A facut 38,4. tuseste de  mama focului si o dor toate oasele si muschetii.

 

 

Rox, please, m-am gandit sa-i dau copilei niste  vit. A. A avut in ultimulele luni ceva carente alimentare. La 800 calorii/zi.

Am vit A uleioasa, picaturi.  Nu stiu cate picaturi sa-i dau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dianei i-au făcut PCR-ul, e puțin ridicat dar nu ca Pt infecție bacteriana, așa ca nu i-au dat antibiotic. Nu pot sa ii ia cultura din gât, Pt ca i se face greață. Nu vrea. 
Sa stea acasa, in pat, sa se odihneasca. 
 

Lucreaza anul asta cu copii, o parte din job. De acolo le-a luat. 
 

Viviana, sănătate Silviei! Ești cu ea? 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fii-mea e virusata rau. A facut 38,4. tuseste de mama focului si o dor toate oasele si muschetii. Rox, please, m-am gandit sa-i dau copilei niste vit. A. A avut in ultimulele luni ceva carente alimentare. La 800 calorii/zi. Am vit A uleioasa, picaturi. Nu stiu cate picaturi sa-i dau.

3/zi (daca este produsul de la Biofarm, adica medicament, nu supliment alimentar). Si vitamina D 2000 UI 2-3 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Rox. E medicament Biofarm.

 

Multumesc Corina.

O sa-i dau.

Noul meu medic de familie s-a scolarizat in produsele astea fitoterapice, geme de la Plantextract, in care la inceput eu nu am crezut.

Dupa o saptamana de insomnii crunte, dupa gerodormul care ma facea mamaliga in timpul zilei, anxietate si stress extrem am fost la el sa-mi dea alte medicamente sau trimitere la psihiatru.

 

Si m-am ales cu  4 sticlute de picaturi de la Plantextract. Unele le iau de 3 ori/zi unele numai seara,  unele de2 ori/zi.

Dorm ca un puisor. Si sunt mult mai relaxata. Nu va mint.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...