Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Multa sanatate virusatilor! Vad ca se ingroasa randurile.

 

Corina, cum a fost ieri la noul serviciu? Ceva impresii la cald?

 

Judoka, rabdare si migdale. Eu o duceam cu masina la scoala cand era ghetus sau nu se simtea bine si asa mai scoteam cate ceva de la ea. Eu zic sa discutati ca, comunicarea este factor cheie in adolescenta. Dar nici ei nu stiu uneori ce au sau de ce se poarta aiurea. Parca la o sedinta spuneau de creierul mic, conexiuni care sunt in formare. La baieti ziceau ca se simte mai tarziu fata de fete. Oricum, e greu pentru ei dar si pentru noi si cel mai bine e sa le fii aproape.

 

Viviana, lucreaza fata ta sau studiaza? Are ambitie daca a slabit atat. E ceva.

 

 

 

Daca as avea ajutor constant, as zice acum (adica cineva in afara de B, care sa poata sa fie acolo 24/7). Dar nu am. Plus am reinceput sa imi recapat personalitatea inapoi, sa ies din 100% mommy-mode si sa mai fiu si eu insami. Asa ca, las pe seama altora bb3. 

 

 

Ah te inteleg. E greu fara bunici aproape sau macar o matusa. Am experimentat si eu. Dar dupa 1-2-5 ani devine rutina, copilele cresc si nu mai ai niciunul mic la pupacit. E asa trist. Crede-ma. Noua nu prea ne pica bine cand pleaca fetele sa doarma pe la prietene. In we au fost cele mari plecate. Si am zic ce bine ca mai avem una mica si pe acasa. Desi nici ea nu e chiar mica la 9 ani si ceva. 

 

Strumphi, nu, deloc ninsoare. Pai aseara pe la 8 si ceva erau 5 °C afara. Cald bine. Normal ca ploua. Bine ca nu le-am cumparat costume de zapada anul acesta. Ieri parca a mers la scoala in legingsi cea mica. Asa iarna mai "rar". Numai sa nu vina un inghet in aprilie ca nu ar fi bine pentru plante.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata

 

Trimit cativa fulgi de zapada...nu prea multi, dar macar cat sa fie alb si frumos 1-2 zile. E cam cald totusi, se va topi rapid.

 

Azi la Marc nu se fac ore - ceva sedinte, consilii de profi, asa ca au urcat cativa colegi in Poiana sa skieze. Frate-sau care are scoala, matzaia ca vrea si el la ski, ca nu e corect.

La Marc in clasa a aparut ieri primul caz de gripa. Sper sa nu ne atinga.

 

Mihaela, Viviana, sanatate fetelor!

 

Anja, felicitari pentru noua pozitie!

 

Strumphi, multi ani fericiti impreuna!

 

Cam atat am retinut, ca am citit pe diagonala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

roli  [pup]  si eu am consilii si sedinte, da'-n afara orelor. ei de ce nu fac ore?  [alcool]

 

viv sa se faca bine fata ta!  [flo2]

 

silvi sanatate si voua!  [floare3]

 

eu stau printre copii bolnavi zilnic. ai mei din clasa au picat secerati,unul dupa altul cu 41,42 de grade  [masc]  nici nu vreau sa ma gandesc.si acasa si la scoala,printre ei  [ascuns] bag vitamina C efervescenta, am marit la 2/zi si vitamina D.asta din urma de vreo jumate de an.

 

zi buna sa aveti!  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rea e la boala domnisoara.

A facut dimi febra mare. M-a bolborosit de parca aveam vreo  vina.

Tuseste rau. Tuse de butoi iritativa. Are cate o chinta de tuse la 2 minute.

Cand adoarme e  mai  linistita.

 

Otilia, Silvi studiaza si din cand in cand lucreaza.

 

 Viviana sanatate, si eu care abia astept sa creasca baietii, ca sa ma detasez de bolile lor. [fri] Deci, griji pana la capat.

 Strumphi, DPN-ul meu oficial ar fi undeva in martie, de pe 4-11, deci mai am. Vin cu drag, daca o sa mai fiu deplasabila, sotul meu rade de mine ca merg ca o ratusca.  [flo2]  [pk] La multi ani Strumphi impreuna, sa fiti sanatosi toti 3.

  Otilia, nu stiu cum faci, si eu mi-am dorit o familie numeroasa, dar acum ca mai am cateva saptamani si o sa am 3 copii, + caine, + job, recunosc ca ma apuca panica uneori. Tu cum te-ai descurcat?

 Anja felicitari pt VP, e mare lucru.

 Eu iar mi-am facut de cap, dupa ce in weekend am luat o gramada de chestii - perdele, prosoape, am schimbat unul din paturile din camerele de sus, patuturi la copii, lenjerii, acum am dat iama in hainute de lana pt baieti, si i-am luat un romper si fetitei. [batcap]

post-138201-0-32449500-1580376586_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

am dus mandra la scoala putin mai devreme azi, pleaca in excursie. La un parc de catarari si tot felul de tiroliene, m-am uitat de site si m-a luat durerea de cap. [fri]  Eu prima data nu am vrut sa semnez hartiile sa o las, dar a inceput sa maraie ca daca nu o las o sa trebuiasca sa stea in alta clasa cu alti colegi din alti ani si alti profi si la cat o stiu eu de sensibila si plangacioasa am cedat ca si Mr. zicea ca o sa fie ok. Ea nu e genul sa se catere si sa fie prea aventuroasa, nu la genul de distractii din parcul asta. Acum ce o fi om vedea, i-am spus sa fie atenta si daca nu ii place ceva sa nu se dea. Ei ii e frica de inaltimi oricum, parca vad ca vine inapoi si imi zice ca nu s-a dat in prea multe chestii, dar macar e cu toata clasa ei. Sper sa nu inceapa ploaia, e cam intunecat afara. 

 

Azi mi-s consemnata la domiciliu, astept pasaportul lui Mr. ca a primit mesaj aseara ca i l-au trimis si trebuie sa semnez pentru el. Sper sa ajunga azi ca sa nu stau si maine in casa. Tot azi sper sa ajunga si florile de la soacra, a sunat aseara sa ne felicite pentru aniversare si sa intrebe daca am primit sau nu florile si cadoul? Pe site ul unde a comandat aparea ca e livrat, dar pe site ul curierul aparea ca e in tranzit. Acelasi curier cu care a trimis Nick florile. Florile de la Nick le-am primit ieri pe la pranz, ba am luat si un colet pentru vecina, dar florile de la soacra nu. 

 

Multumim frumos de urari [flo] au trecut anii, parca mai ieri plecam spre primarie intr-o zi cu soare dar foarte rece. Cand am iesit din primarie sa mergem spre restaurant incepuse sa ninga asa frumos si eu imi uitasem haina acasa si eram in rochita cu maneca scurta, mi-a dat domnul sot haina lui. Dupa cum se vede, de la inceput si-a dat haina de pe el pentru mine [:D]  [:-)))]  Nu am mai cautat pozele aseara, am stat la povesti toti 3 pana ne-am dus la culcare. Mai incerc eu azi sa vad daca pot recupera ceva. 

 

Ieri a fost miercuri si precum miercurea e ziua cand Mr lucreaza de acasa, el se duce si trezeste mandra, o hraneste si o pregateste de scoala, iar eu dorm. Au venit sa ma trezeasca inainte sa plece, sa ne pupam si imbratisam, ca la noi nu iese nimeni din casa fara pupici si imbratisari si mi-au adus felicitarile si au tabarat peste mine si eu asa  frumos dormeam. M-au facut sa plang de dimineata cu asa mesaje frumoase, Sophia mi-a desenat ceva ca nu se poate fara desene. Eu cu Mr sub forma de 2 piese de puzzle... ca Nick a scris " you complete me"  [il]  [:-)))]

 

Ieri m-am simtit mai bine, mult mai bine decat zilele trecute si am fost mai vesela. Aseara doar putin m-am umflat dupa cina si nu m-a durut mai deloc, nu am luat nici un calmant toata ziua. Nu mai inteleg deloc ce se intampla pe acolo pe dinauntru. Anyway, am mai imblanzit si balaurul, adica noua bicicleta, si parca merge mai bine. [pk] Trebuie sa imi reintru in ritm, incet si sigur. Acusi ma duc sa imi intind oasele cu ceva pilates, dar mai intai sa imi termin cafeaua. Am inceput sa ma uit dupa pantofi si palarie pentru nunta, nu am gasit inca nimic care sa imi placa. M-ar tenta sa imi fac ceva pe comanda in Ro, aici rar gasesti pantofi frumosi colorati, toti sunt in culori inchise si cam plictisitori.  Ori daca gasesti sunt la niste preturi exorbitante. 

 

Se vede ca ma simt mai bine ca iar trancan pe aici [biz]   Mai bine mai incerc sa vad daca pot conecta HD ul ala la laptop sa ma uit la poze, mi-e dor sa o vad pe Sophia bb. Am multe filmulete cu ea, unul in care isi rodea degetelele de la picioare [olala] 

 

O zi frumoasa!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna,

 

Anja, felicitari, felicitari, felicitari!!!!

 

Strumph, nu avem leac pentru boala ta dar avem un umar de sprijin. Plange-te cand simti nevoia, nu deranjezi pe nimeni.

 

Daniela, zici ca s-a miscat rapid Anaful? Eu astept o adeverinta de la ei, o saptamana le ia sa o elibereze.  [batcap]  Dtil-ul a dat-o in aceeasi zi.

 

Roli, si pitica mea e libera ai si maine, fac invatatorii greva iar seniorul se aoleste ca de ce ai lui nu fac greva. [smulgpar]

 

Eu stau cu 3 laptopuri deschise, as vrea sa iau bilete pentru repetitiile de la finala eurosongfestival. As fi vrut la finala dar Rotterdamul e cam departe si merg doar eu cu pitica, ceilalti membrii ai familiei ne-au refuzat. Repetitiile sunt la 13.30 asa ca putem ajunge la o ora normala acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...