Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

[hia]

 

strumphi cred ca stiu 2 cuvinte  [:D]  ziceam ca daca nu mi-ar cere la nivel avansat limba, ci asa, mai de inceput, m-as baga. dar nici nu ma mai vad luand-o de la capat la cursuri, cum a facut sora mea, la 20 de ani. nu mai am 20, din pacate...sora mea e plecata, cred, aproximativ, de 15 ani. e avansata. si e si cetatean olandez. a trebuit sa renunte la cea romana.

 

Fleur dar ce s-a intamplat? ce-a facut baiatul tau? 

 

sunt franta. nu prea dorm.m-a luat iar.si mai am treburi administrative.

 

va pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Seara buna! 
 

Am fost iar la sala, mai merg și duminica :). Am observat ca începe corpul sa arate altfel, s-a aranjat talia și burta :). 
 

Strumphi a fost bine, ca de obicei la întâlnirea foto. Îmi place tare mult, de fie are data. In Ianuarie e “ședința anuală”, ne prezintă câștigătorii anului trecut. Eu am câștigat secțiunea de concurs local (avem doua feluri de concursuri) de fotografie alb-negru. Peste o săptămâna avem party-ul anual, unde primim premiile :). 
 

Despre cutremure nu ma pricep. Știu doar ca mi-e frica de ele, dar Suedia e in afara zonelor seismice. Însă in Tokyo mi-a fost frica. 
 

Diana era mai bine azi, o mai durea gâtul dar suportabil fără ipren și paracetamol. 
 

Fleur, of mai, ce sistem! Și băiatul soțului surorii mele a fost eliminat câteva zile de la școală. El are probleme de comportament, dar care nu se elimina prin pedepse. E foarte urat sistemul asta. Ce învață copilul? In fine, sper sa rezolvi cumva problema, îmi pare rău de situație. 
 

Roli e reparata mașina? 
 

Silvi, succes Crinei la concurs! 
 

Daniela ai început sala? Mie mi se termina abonamentul in 8 Februarie și ma gândesc dacă sa încerc o luna la partea de Gym, la aparate. Chestia e ca îmi plac astea in grup, dar dacă le iau pe amândouă (și aparate și grup) e scump, ar trebui sa merg 4-5 zile pe săptămâna ca sa merite, nu știu dacă am energie. Ma mai gândesc. De alergat pot și afara, când pot :). Dileme... 

 

Viviana nu am luat niciodată Tamiflu, nimeni din familie nu a luat. 
Sanatate Silviei! 
 

In sfârșit e Weekend! Acum îl aștept și eu ca pe pâinea calda :). Mai o luna și apoi o sa fie mai lejer cumva, cu 80% și in ture. 
 

Otilia, habar nu am cum se plătește aici când nu lucrezi 100%. Nici nu știu cât as lua așa, am primit mărirea de salar când eram in medical, deci nu am lucrat. Și primesc 75% acum, e o suma mică. Dar lucrând in ture voi primi și ceva in plus, pentru orele de seara și de Weekend. Poate vor compensa cele 20% lipsa...dar altfel primeam suma asta extra :). Oricum, voi lucra așa câteva luni, trei pentru început m-am hotarat. Voi vedea apoi. Trebuie sa îmi iau cele 20% cincediu fără salar, cică așa e procedura. Nici asta nu știam :). 
 

Seara frumoasa! 
 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello pinguini,

 ma bucur ca v-au placut pozele cu micutza picasso [:)] ....picteaza cot la cot cu maica-sa....si rideam ca inca nu s-a decis cu ce mana.

 so far lui william ii place la centrul de autism, sa ajute acesti amazing copii...si ma gindesc sa voluntariez si eu cu el. 

ce bine ca vine weekendul! a fost o sapt cam aiurea.

Duminca ne uitam la super bowl football, cheering pt 49ers ...cu ceviche si chips...bbq si poate fac si ceva dulce.

 

Strumph la multi ani! ce ai facut cu pozele? eu le-am salvate pe 2 flash drives, plus ca am pus poze in album...ne place sa le rasfoim.

Cum e atmosfera in UK cu brexitul?

 

Mihaela S, bravo!

 

Viviana, noi am luat Tamiflu acum 2 ani, cand am avut virusul de gripa parca  influenza B ...nu stiu daca imi amintesc bine, parca zicea ca treb luat in faza de inceput...noi asa l-am luat dar tot nu cred  ca si-a facut efectul, am fost f bolnavi.

Sanatate multa!

 

Fleur ce s-a intimplat?

 

Miky , iti doresc numai bine!

 

Corina cum e la job?

 

Marion ce mai face cutu rau? Al meu mi-a mancat  9 piese puzzles mici

(vreo 3 le-am gasit rontaite...restul sunt missing)  din setul de 750 piese, cu care am fun de 1 luna ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neața pinguini, 

Cu noul job tare ma tem ca am făcut o alegere greșită, era prea frumos ca să fie adevărat. Exista o lunga listă de "nu ai voie sa...", cerințe extrem de absurde pentru orice om normal. Patronul se pare ca suferă de mania controlului absolut, nu are încredere în nimeni și nimic, conduce totul cu mana de fier și ochi de vultur.

Din păcate se pricepe extrem de bine sa lase niște aparențe și impresii extrem de plăcute fata de cei care prezintă interes pentru el. Vorbește frumos, face exces de complimente, la 2-3 cuvinte vorbește despre respect, încredere, onestitate. Pai tocmai el ar trebui sa fie primul care le aplica, în relația cu angajații, dacă vrea ca oamenii să-l respecte, sa muncească cu drag, fără atâtea constrângeri și interdicții absurde. 

Am reușit sa dau de urma tipei care a fost pe acest post înaintea mea, mi s-a ridicat parul pe cap la câte chestii mi-a povestit, ea a rezistat doar 6 luni, de fapt pe acel post nu au reușit sa angajeze pe cineva dispus sa rămână, de mai bine de un an de zile.

Asa ca ma pregătesc psihic sa am o discuție lămuritoare cu acest individ, o să-i spun clar ca eu nu pot lucra într-o astfel de atmosfera, dacă nu este dispus sa facă anumite concesii, nici eu nu sunt dispusa sa-i suport comportamentul și pretențiile, nu am greșit nimănui cu nimic ca să fiu "pedepsita" sa lucrez într-o atmosfera de închisoare, școală de corecție sau militarie. Eu sunt sociabila, comunicativa, îmi place sa ma implic, sa am inițiativa, și aici se pare ca se dorește exact opusul, sa fii un roboțel obedient, care executa comenzi și zâmbește forțat, la comanda, mimând fericirea și împlinirea. Or fi alții care pot fi asa, însă eu nu pot.

Asa ca o voi lua de la capăt cu căutarea unui job... 

Să-mi fie învățătură de minte și da, e perfect adevărată expresia "era prea frumos ca să fie adevărat". 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, imi pare rau si te inteleg perfect. Am trecut printr-o experienta asemanatoare. Eram fericita ca am gasit un post la departamentul de vanzari intr-un hotel de 4* din Poiana Bv. Eram multumita ca era ce-mi placea si stiam sa fac si in prima zi am vazut ca era inchisoare acolo. Aveam camere de luat vederi direct pe birou, eram contorizata de cate ori ma ridic, unde ma duc, cat stau la baie, la masa...ingrozitor. Directorul toata ziua statea in birou si urmarea camerele. Am plecat dupa o saptamana.

Continua cautarea. Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copchilu' mare, ala de am incredere in el  [alcool] ... joi a avut zi libera si s-a dus la schi impreuna cu niste colegi de clasa (aia de stiu sa schieze). I-am zis ca nu-l las decat daca vine vreu adult cu ei. Ok, a mers mama si fratele (19 ani) unui coleg. Toate bune si frumoase, pana la ora 3 cand ceilalti au plecat (unii pe la 2, altii pe la 3), iar dumnealui a decis ca mai face cateva ture singur ca s-a ridicat ceata si e misto  [zirea] .

Evident am aflat cand am vorbit la tel,ca a terminat de schiat si vine acasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...