Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Știați ca ziua de azi e un palindrom? Ultima zi înainte de azi a fost acum 909 ani și următorul va fi peste 101 ani! 2020.02.02 edit ca sa scriu ca e vorba de un palindrom perfect

 

Eu am avut primul date cu barbata-meu pe 20.02.2002!! Hmmmm.... aproape 18 ani in urma!!

Nu stiu daca tot palindrom este, dar cert e ca e una din putinele zile care mi le aduc aminte cu exactitate, e foarte usor de tinut minte ;)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Am intrat doar sa va spun ca sunt ok, am avut doar o perioada nebuna...fratelo si cumnata s-au mutat  ieri la un ap.de 3 camere, nu departe de noi..am alergat sa vad ap.in ultimile saptamani, am semnat contractul luni, joi am luat cheile, ieri i-am mutat..am organizat transport pt ieri, le-am dat mobila de la mine, 2 TV-uri etc etc..am mai mobilat o casa cu ce aveam  [:D] le-am dat si canapeaua din sufragerie, am comandat alta, care vine cam in 2 sapt..maine mergem sa luam pt noi TV pt sufragerie...ma dor toate alea de la carat si montat diverse..ma bucur ca am reusit, asa ne-am linistit si noi si ei..dupa mai bine de 8 luni dorm impreuna intr-un pat.

Fratelo e bine, antibiotic nu mai face momentan, doar mancare perfuzabila inca 2 saptamani..va incepe si tratamentul pt Crohn, maine aflam cand.

Cumnata isi cauta job aici, asta din vara..sper sa reuseasca..va povestesc maine mai multe.

Nepotul are gripa de tip B, a fost tatal cumnatei la medic cu el, dupa ce 2 zile a facut febra 39..i-au facut test de gripa..ia tamiflu.

 

O seara faina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, cateva observatii  despre Tamiflu.

Cele mai frecvente reactii adverse sunt greata si balonare stomac. Sunt tranzitorii, apar la cateva ore de la fiecare administrare.

Greata puternica  se poate evita  dand pastila cu mancare. Va ramne o greata dar ok.

E bine ca hrana sa fie mai mult supa si piureuri mai moi - trece mai usor peste balonare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...