Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Hello,

 

cam rece afara, dupa un weekend foarte cald pentru inceput de Februarie. Bate un vant cam inghetat, cred ca iar a nins prin Scotia. Sora mea din Tenerife dimineata zicea ca la ora 7.30 aveau deja 26 grade si un vant nebun din Sahara si e nasol rau. La noi sunt 5 dar se simt ca -3 de la vant. 

 

Nici la noi nimic interesant, doar munca, scoala, doctori &co. In weekend ne-a scos Mr. la un pub in Wiltshire sa sarbatorim aniversarea si a fost super delicios totul, isi merita toate acoladele si stelele Michelin.

 

Daca ramane intalnirea pe 21 sigur venim si noi dar mai mult ca sigur o sa intarziem. Acum depinde si la ce ora stabiliti, dar precum noi abia la 3 dupa amiaza aterizam pe Otopeni, pana luam bagajul, ajungem la hotel, ne dezmeticim... o sa dureze, dar venim negresit toti 3. 

 

Cam atat de la mine, plec la munca. 

 

O zi buna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Azi e mai bine, m-am mai linistit...dar va fi o zi lunga, avem townhall pana la ora 7, ajung acasa la 8.

 

Azi noapte a fost furtuna, vantul a suflat cu 120 km/h, la munte cu 170 km/h  [zirea] am tot auzit pompierii in cursul noptii, presupun ca au cazut copaci...pisica a fost agitata, Marcia nu a prea dormit din cauza ploii...acum e frig, avem 2°...ieri au fost 16, in partea italiana 24...vreme nebuna.

 

Sanatate si de la mine celor bolnavi. 

 

Strumphi, ma bucur ca esti mai bine.

 

Imi pare rau ca nu pot ajunge la intalnire, dar poate ne vedem in aprilie...pe 11 venim, nu stiu daca mai mergem pe undeva cu ai mei...va informez inainte.

Mama nu mai vine aici de ziua Marciei, gripa pt fibroza ei nu e ok, ii e frica sa nu dea in altele. Imi spunea insa ca poate vin de Paste  [:D] ar veni chiar cand suntem noi in tara..ea nu stie ca mergem, asa ca daca mai insista, va tb sa-i spun ca am luat deja biletele de avion...poate vin aici o data cu noi, pe 15 aprilie...sa vedem.

 

Am anulat vacanta din Maramures din mai, socrul nu e fit...acum nu stiu unde putem merge in 2...eu as vrea la mare si la soare  [:D] aseara adormisem si la un moment m-am trezit si am inceput sa-i spun lui Marco unde as vrea sa merg : Rep.Dominicana sau Kapverde sau Portugalia  [:D]

 

O zi faina sa aveti, ma cheama datoria. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care ati vizitat Turcia...putin ajutor! Incerc sa conturez vacanta de vara si oscilez intre Grecia Peloponez si coasta Turciei la Egee. La greci stiu la ce sa ma astept.

Insa nu am nici un fel de idee despre Turcia "necomerciala".

Adica - noi nu suntem genul hotel cu mancare. Ne place la vile, studiouri, sate, zone mai necomerciale, nu statiuni mari si mancat la restaurante traditionale de-ale locului. E fezabil in Turcia? Adica gasim asa ceva, mancare buna, sa nu avem probleme de burta? Cu preturile cum stau? Comparabil cu Grecia, mai scump, mai ieftin?

Vizez un circuit in care sa combinam vizite de orase / obiective istorice  cu ceva plaja. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, noi am fost, e drept ca acum mulți ani, la Kushadasi. Am stat in oraș, la un hotel mic, aveam mic dejun și cina. Mergeam pe jos și cu autobuz/microbuz la plaja, undeva in afara orașului. Mâncam acolo pe plaja la prânz, era ca in Grecia, erau taverne. Era turistic dar foarte Ok. N-am pățit nimic, am fost eu cu soțul in primul nostru concediu împreuna. Ne-a plăcut tare mult. Am fost in excursii la Pamukkale și pe mare cu un yacht, exact ca in Grecia. Dar cum spuneam, au trecut de atunci 18 ani...nu știu ce și cum și dacă s-a schimbat ceva.

 

edit: nu am fost cu mașina, nu am inchiriat mașina. 
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, eu am de obicei 47-48 kg; grasime am doar 14% (cica la femei nu e bine sa ai sub 10% sau peste 30%); nu par slaba, am muschi si 6 pack...de-aia vreau sa ma reapuc iar, ca sa nu-mi dispara 6 pack-ul  [:D] doctorita ginecolog mi-a spus va am corpul unei pustoaice de 18 ani  [ph34r]

 

Seara faina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello

Frig și ceatza și la noi și pt prima data ne-am trezit tirziu ... am avut 15 min sa ne pregătim, mâncam ...făcut pachet și sa ieșim pe usa.  

Amindoi suntem morning persons dar abia aștept sa înceapă scoala la 8:30....

După scoala mergem la dentist. Treb sa vb și sa îl programeze sa ii scoată 2 masele de minte.... brrr

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am reusit sa pun mult prea multe kg pe mine in ultimul an, si am decis ca ar fi cazul sa incep sa le dau Jos. Nu stiu cata grasime am, dar banuiesc ca e mai mult decat limita aia de 30%. Asa ca vreau sa incep sa fac ceva miscare, doar ca nu stiu cu ce ar trebui sa incep. Mi-as face un abonament la o sala sau poate la piscina, am una faina langa, dar si acolo am de ales intre tot felul de aparte si optiuni. Ce recomandati pentru un novice in ale salilor de fitness? Exclus alergatul dimineata, nu am timp si nici locul potrivit pentru asta (doar daca nu vreau sa fac ture prin curtea din spate!!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy eu am început in 8 Ianuarie cu un abonament pe o luna, la sala. Concomitent am alergat cam o data/de doua ori pe săptămâna in pădure. Alergat vorba vine, e un app Start Running care are programe Pt fiecare zi, de trei ori pe săptămâna, cu mers alternat cu alergat. Mie îmi place, dar acum e prea rece și nu mai pot merge. 
 

La sala la noi sunt doua feluri de abonamente. Poate ai citit ce am scris in urma, ca m-am mai laudat pe aici :). Eu am avut luna asta abonament Pt grup, toate antrenamentele sunt in grup. Am început cu cele ușoare, acum am ajuns la ușoare și medii. E greu încă dar nu ma las :). In 8 trebuie sa reînnoiesc abonamentul și as vrea sa îmi iau la partea cealaltă, unde e cu banda de alergat, bicicleta, vâsle, plus aparate de forța. Dar mi-e ca nu îmi va place și ce naiba fac? :). 
 

Inca ma gândesc. :) Dar asta am făcut eu. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Nu am facut mare lucru cu plangerea impotriva suspendarii lui fi- miu de la lunch si after. Asa sunt de scarbita de functionarea asa- zisului departament de " plangeri" al comisiei scolare, este o anexa a directorilor de scoli, sunt mana in mana. Cand a raspuns in sfarsit persoana respectiva la telefon( ii lasasem mesaje inainte), m a informat ca directoarea adjuncta deja a contactat o si mi a servit pe tava versiunea scolii. Mersi, o stiam...

Se pare ca niciodata nu e tarziu sa aflu lucruri noi despre functionarea unui sistem in interiorul caruia lucrez, totusi...si sa fiu profund dezamagita de ce aflu.

A, am aflat printre altele ca fi miu era provocat zilnic in curtea scolii, in timpul " service de garde" si de asta a fost suspendat, spre binele lui, ca sa nu reactioneze violent. Provocare repetata= intimidare iar el victima. Deci, suspendam victima, spre binele ei. Logic, nu? 

 

Mai exista protectrice de l' élève, un fel de ombudsman care apara drepturile elevilor, chipurile o persoana neutra, externa comisiei. Voi depune plangerea si acolo, dar trebuie sa astept mai intai raspunsul de la asta de la " plangeri"...dureaza pana la 30 de zile. Halal!

 

Intre timp am primit factura pentru service de garde pe luna in curs, care contine si costul saotamanii in care e suspendat. Deci si f..., si cu banii luati.

 

Trebuie sa l transfer de la scoala asta cat mai repede...misiune grea, sper ca nu imposibila 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...