Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ce furtună pe la noi. Toată noaptea au fost rafale puternice iar eu rar mă trezesc din somn. Am citit aseară că feriboturile către Danemarca au plecat cu 6-7ore mai devreme ca să nu le prindă furtuna pe aici. Unele anulate evident.

 

Am venit cu fetele și două vecine la un loc de joacă. Măcar țopăie, se aleargă. Dar drumul până aici a fost tare greu. Foarte multă apă pe autostradă. Chiar periculos de multă. Plus vânt. Acum să vedem cum e la întoarcere.

 

Și aseară așa plăcut a fost. Am ieșit la o plimbare pe dealuri. Am găsit ghiocei acolo unde îi mai văzusem și în alți ani. Într - un loc infloriți, în alt loc de abia ieșiseră.

 

Mihaela, multe felicitări. Nu ne arăți și nouă pozele premiate? Sper că îți aduce mari satisfacții hobby-ul acesta. 5

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, aici poți vedea fotografiile câștigătoare din ultimul an 

http://www.gotlandsfotoklubb.se/mbild.html cele de la concursul lunar de club, intern adică. Dar numai primu loc la alb negru respectiv color. 
 

Aici sunt fotografiile de la concursurile externe. Tot primul loc. 

http://www.gotlandsfotoklubb.se/tbild.html

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doar o parte din poze, cele de pe locurile 2 in jos, nu apar. Și nici cele din Ianuarie 2019, unde am câștigat eu la ambele Secțiuni, alb negru și color. Sunt doua fotografii din Hong Kong, cu siguranța le-ai văzut :). 
 

Da, îmi aduce satisfacție. Am evoluat mult in ultimii ani, acum îmi sta in cap sa am o expoziție undeva, dar trebuie sa ma interesez cum se poate și am nevoie de o tema :). E un plan deocamdată. 
 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, ce furtuna in nordul Europei. Aici la stiri a zis doar de UK.

 

La noi e frumos de ieri si foarte frig dupa viscol. Am iesit ieri la activitati si cand ne am intors in parcare asta mic plangea efectiv ca frigul " ii taia fatza". Nu m am gandit sa i dau caciula gen cagula, parcasem si departe.

 

Azi daca mai urca un pic temperatura mergem la sanius. Zapada e destula.

 

Nimic nou in rest, urmeaza o saptamana incarcata cu multe chestii administrative de rezolvat. Miercuri am avea zi pedagogica, fara elevi, sper sa nu se anuleze din cauza zilei de scoala pierdute vineri si sa se recupereze mai tarziu. E si final de trimestru si trebuie sa inchei mediile ( nu ca ar fi cine stie ce de corectat la maternelle, punem doar calificative si comentarii)

 

La noi mai sunt doua saptamani pana la vacanta de o saptamana.

 

Azi trebuie sa si gatesc ceva, voi incerca un curry de pui la slowcooker si macaroni and cheese cu somon pentru lunch la scoala.

 

Sa aveti o seara placuta si o saptamana linistita!

 

( Rox, mersi pentru sugestii, voi cauta serialul norvegian)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pare interesant Ragnarök, o sa ma uit. Eu ma uit acum la al doilea sezon din You. 
 

Si mai urmaresc pe canalul suedez, un serial suedez, Kalifat. E foarte interesant, despre IS și statul lor, despre Luptătorii din IS și soțiile lor. Toți aproape crescuți in Europa (in film e vorba despre cei din Suedia) și cum recrutau fete suedeze de 12-16 ani și le duceau in Kalifat sa le căsătorească cu luptători IS. 
Legat de asta, am văzut un documentar făcut de BBC in lagărul unde sunt soțiile celor omorâți sau închiși, împreuna cu copiii lor, in imposibiltatea de a pleca undeva de acolo. Majorotatea sunt franțuzoaice, britanice, canadiene, dar sunt din toate țările lumii. In special vest europene. Ca 11 000 de femei cu copii care stau in lagăre, in corturi, copiii lor nu sunt educați și nu fac școala. Sunt lagăre supravegheate de cutii. E cam trist. 

Îmi fac curaj sa ies cu Winston, a început vântul și la noi dar apogeul îl anunța după ora 22 și la noapte, când se așteaptă aproape 100 km/h. 
 

Eu am făcut lasagna de prânz, tare buna a ieșit :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...