Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare pinguini, 

 

Mersi de idei pt prăjitura , pana la urma am făcut doua prăjituri turnate, una cu mere, una cu brânza. Distracția unde am fost, ziceam ca se termina pe la 8, am ajuns la 11.30  noaptea acasă 

[batcap] , dar a fost f fain. 

 

Si ca sa fiu in ton cu știrile , a bătut vântul toată noaptea, iar acum s a pus ca lumea pe ploaie.  [umbrel]  La munte anunța rafale de 150 km/h, multe scoli sunt închise , dar nu a noastră . 

 

 

O săptămâna frumoasa  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!  

 

Sper ca suteti ok fetele din zonele afectate de furtuna!  

 

Otilia, Mihaela, cu miscarea stiu ca trebuie si ca o plimbare macar e mult mai buna decat nimic. Apoi vine seria de  "dar" ... dar acum e deja intunerc cand ajung acasa, e frig. Apoi nu imi vine sa umblu singura prin padure si partener de plimbare nu am ... dar .. dar .. Ma rog, scuze ... Azi pun in folosinta bicicleta din camera , sunt decisa ! [:)]

 

Rares inca nu e 100% ok, s-a plans de dureri de gat si a tusit sec tot weekendul. Cred ca vineri seara avea si un pic de febra (masurata prin metoda "da sa te pupe mami pe frunte", ca termomentru am constatat ca nu am in casa). L-am tratat cu multe ceaiuri cu lamaie si miere, supa de pui, coldrex si pastile de supt.  Dimineata a zis ca nu mai simte dureri asa mari in gat si vrea la scoala , pt ca apoi ii e greu sa recupereze singur, are mai mult de scris. 

In rest, nimic deosebit la noi. 

 

Mihaela, felicitari pentru premii! Superbe fotografiile! 

 

Moon, super pozele cu baietii! Le-am vazut pe FB. Foarte fotogenici si foarte cuminti la stat la poze [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura25, mulțumesc! 
Bravo Pt bicicleta, eu te susțin aici cât de mult vrei! 
Metoda cu pupatul pe frunte e cea mai valabilă metoda și la noi :). Termometrul ajuta doar sa stabilească cât de mare e febra :). 
 

Furtuna a trecut, a dărâmat multe crengi, era plin de ele pe alei când am fost la plimbare cu W. Aseară a ieșit Silvia 5 minute cu el, n-a putut sta mai mult. A bătut vântul cu ca 30 m/s, ceea ce înseamnă 108 km/h. Unul din vapoarele mici care trafichează doar vara, s-a desprins din port și s-a împotmolit pe fundul marii, au reușit sa îl aduca înapoi și acum vor cerceta dacă e avariat. 

Mie mi-a dărâmat suportul care tine o floare cataratoare și s-a rupt (suportul). Merg azi sa cumpăr unul nou. 
 

Inca bate vântul cu putere, va bate toată săptămâna, cam 60-70 km/h. Dar e senin acum și soare, nu e frig ca sunt 7 grade, e aer de primăvara. 

O săptămâna frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, din pacate am avut numai 4 ore de plimbareala, timp in care am si mancat. Am stat pe langa Tivoli asa ca am plecat de acolo sa vedem sirena. Am vazut centrul vechi, palatul regal, muzeul de arta. cam asta

sper ca data viitoare sa am mai mult timp, se mai mareste si ziua ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

a iesit soarele desi inca bate vantul, dar nu asa puternic ca ieri. Mr. a plecat pe bicicleta dimineata desi inca auzeam vantul batand cu putere, sper ca nu i-a dat prea tare de furca. E si cam rece, zic astia de zapada. Se simte in aer.

 

Aseara mi-a alunecat din mana un borcan mic cu pasta de masline negre si nu va zic ce frumos mi-am pictat gresia, peretii... am spalat si aspirat, dar inca mai gasesc aschii mici de sticla. 

 

Laura, multa sanatate lui Rares. Eu tot cu pupici fac testul, nu am termometru in casa. 

 

Anja, frumos la malul marii. Impresii de la ski sau nu ati fost inca? 

 

Coca, sper data viitoare sa apuci sa vezi mai mult din Copenhaga. Si eu vreau sa ma intorc, nu am apucat sa vad mare lucru prima data. 

 

Judoka, a venit furtuna si pe la voi? Pe aici din Nordul Tarii Galilor au inchis scoli din cauza inundatiilor. 

 

Una peste alta, au anuntat astia  https://www.bbc.co.uk/news/uk-51442314 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine,

 

Nu reușesc să mă adun, am foarte mult de lucru pentru birou și plimbatul prin țară îmi mănâncă și mai mult timp.

 

Fleur, cumnata a ajuns înainte de furtuna de zăpadă, dar ne-a trimis niște poze de iarnă de pe acolo (un semafor culcat la pământ și zăpadă peste tot).

 

Strumf, eu n-am mai fost de ceva vreme în București de Mărțișor dar pot să-ți spun unde am văzut mărțișoare handmade în perioada cât mai eram în București. Era un târg în curtea Muzeului Bucureștilor (Palatul Șuțu - la Universitate) și alt târg în incinta Palatului Bursei (str. Doamnei colț cu str. Ion Ghica). 

 

Doamnelor din zone vântoase, sper că sunteți bine. Miha, bine că a ajuns soțul la destinație. Nu te mai întreb cât e de scurtă ziua la el, că zici că e mult mai în nord față de tine.

 

Noi mai avem un episod din Fauda seria 2, așteptăm cu interes seria a 3-a (întâi se va difuza la posturile din Israel și apoi va fi preluat de Netflix, așa am înțeles). Marion, mă bucur că ți-a plăcut Fauda, e tare interesant (deși e foarte dur, sau cel puțin așa îl percep eu).

 

Mă duc că mă cheamă datoria. Revin mai târziu, sper.

 

O săptămână frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a la asa vreme merge o mamaliga cu niste carnati, oua scrob ( moldovencele mele inteleg  [:p]   [:-)))] ) si niste muraturi de la mama  [yum]  mmmm .. deja salivez pe tastatura si e abia amiaza!  [mariaj]  

Pai zi-ne si noua astea de nu intelegem cum sunt ouale alea ca mi-ai facut pofta!

 

Martisoare gasesti la Muzeul Taranului Roman

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...