Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, aici poți vedea fotografiile câștigătoare din ultimul an 

http://www.gotlandsfotoklubb.se/mbild.html cele de la concursul lunar de club, intern adică. Dar numai primu loc la alb negru respectiv color. 

 

Aici sunt fotografiile de la concursurile externe. Tot primul loc. 

http://www.gotlandsfotoklubb.se/tbild.html

 

 

Superbe! Unde ai fotografiat tavanul ala (martie 2019)? 

Mi-au placut si ianuarie 2020 color si aia cu usturoiul - to color

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pinguine din Bucuresti, va rog sa imi spuneti daca stiti unde gasesc martisoare handmade frumoase. Vreau sa cumpar cateva sa le daruiesc unor englezoaice. Multumesc! [flo] 

 

Ma bag ca musca: pe facebook gasisem unele calitative si frumoase. Cauta un 'martisor handmade' si vezi ce iese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Superbe! Unde ai fotografiat tavanul ala (martie 2019)? Mi-au placut si ianuarie 2020 color si aia cu usturoiul - to color

 

E făcută in Reykjavik, cladirea este sala de concerte și se numeste Harpa. E fascinanta, mai ales in interior. Am multe poze de acolo, toți pereții sunt făcuți din sticla hexagonală. Da un google sa o vezi.

 

Cea cu usturoiul mi-a plăcut și mie, mult. Eu nu știu sa fac așa poze de studio și ma fascinează.

 

edit: ai văzut ca cea din Ianuarie 2020 și cu usturoiul nu sunt ale mele :). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-am citit, pentru ca ieri am fost plecata toata ziua la plimbare, iar de-aseara pana azi am bolit la greu. Ne-a lovit si pe noi furtuna, de fapt vantul. Mi-a venit ideea sa mergem in orasul vecin cu trenul (desi era probabil 45 de minute de sofat) si au avut intarzieri cu orele, la dus am scapat repede, doar 30 de minute in plus asteptare, dar la intors am stat peste o ora jumate dupa un tren (asta in conditiile in care in mod normal sunt trenuri din 10 in 10 minute intre cele 2 localitati).

Si la intoarcere m-a luat o gripa/raceala de zile mari, frisoane, febra, dureri de cap, nu mai stiam de mine. Aseara am zacut toata noaptea, sub 3 paturi groase si tot tremuram de frig, dimineata ma durea in gat de nu mai puteam, inca aveam frisoane, si tuseam la greu. Colega mea de munca m-a innebunit cu niste uleiuri minune de la Dottera, asa ca am zis hai sa vedem cat sunt de minune, si am rugat-o dimineata sa-mi aduca si mie ceva de raceala. Vreau sa zic ca sunt in extaz!!!! Mi-a facut un amestec intr-o capsula, cateva picaturi din diverse uleiuri, l-am luat, si intr-o ora deja se simteau rezultatele. Acum, la 7 ore dupa, ma simt de parca n-am fost niciodata racita, nu febra, nu frisoane, nu nas care curge, nu dureri in gat, nu tuse, pur si simplu, e incredibil. 

Ea imi tot spunea ce efecte minune au, dar recunosc ca am fost cam sceptica. Insa dupa ce-am luat o capsula mica dimineata (una singura), sunt un alt om. Cred ca ma apuc sa-mi comand si eu, desi sunt cam scumpute, dar merita toti banii. Problema e ca nu stiu cum sa le combin, ea si-a luat carti, sta pe forumuri, are notate toate combinatiile care le-a facut si au avut efect. E o intreaga "arta" in spate! Stiu, v-am zapacit, dar sunt mult prea entuziasmata de ce mi s-a intamplat mie de la cateva picaturi de ulei, ca trebuia sa ma laud cuiva!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stii vreo versiune de carnati fara menta pe care sa ii gasesc in supermarket?

 

De vreo 2 ori am luat de la Sainsbury`s niste carnati de porc buni din gama Taste the difference si nu au ierburi ca restul.  Alor mei le plac carnatii cu ierburi englezesti, mie nu!

 

Aseara am facut carnati luati de la macelaria romaneasca. Nu ajung prea des la ei ca e cam departe de noi, la iesirea din Londra, facem cam 40 min de la noi cu masina ori chiar mai mult daca e trafic, deci cumpar cateva kg fresh si congelez in pungi cat pentru o portie. A inceput sa ii placa si mandrei sa manance carnati romanesti, pana acum manca numai Lincolnshire sausage, pe care eu ii urasc. 

 

Cand nu ajung la macelaria romaneasca, merg la macelarul din zona care face vreo 20 feluri de carnati si iau carnati de porc cu piper  sau carnati hungarian style care-s aproape la fel ca cei romanesti, in afara de paprika [:D] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...