Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Moon, superbe pozele, dar mai ales personajele din ele [Flo]. 

 

Otilia, intalnirea Malinei a fost super, cel putin ea era foarte entuziasmata dupa. Si am fost doar eu cu fetele, fara cumnata.

Cel mic a fost ok dimineata, i-am pus ieri toata ziua picaturi si azi cand s-a trezit nu mai avea nicio secretie in ochisori. L-am dus la scoala, si mai continuam tratamentul cateva zile, sa fim siguri ca nu recidiveaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, stii care e paradoxul intr-o situatie ca asta? Ca la camera de garda nu te poti duce, intrucat nu este vorba de o urgenta, iar daca te programezi la medicul de familie iti poate spune ca abia saptamana viitoare are loc sa te primeasca. Timp in care e aiurea sa stai asa cateva zile cu dureri sa suferi intrucat nu stii ce sa faci. 

Daca MF-ul te poate primi in cateva ore este ok, dar de multe ori iti spune ca e imposibil si ca nu poate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, am avut o intalnire la munca de la care nu puteam lipsi. La dr. MF nu am cum sa ma duc, ca programul e doar cand sunt eu la munca. La UPU nu m-as duce pentru asa ceva pentru ca acolo stai ore in sir si daca ai probleme grave...am stat cel putin 4 ore cu o colica renala de simteam ca nu mai rezist, am stat cu C cu fractura de femur 2 ore pe targa (venitu cu SMURD-ul) etc.

am fost la farmacie dimineata si mi-am luat si diverse ptr raceala, trahisan ptr gat, dar si multe vitamine: complex de B, am mai luat, catinofort, ca, mg, zn, se, D3, vit C.

daca persista amortelile o sa merg la dr. dar va trebui sa ma invoiesc sau sa imi iau concediu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, tu stii ca am mai discutat subiectul cu diverse ocazii. Nici pe aici nu ajung usor la medicul de familie. Iar la cemera de garda se suna si se face programare daca te primeste. Dar la farmacie nu pot lua nici un Voltaren fara reteta. Asa ca m-as duce degeaba. 

Silvia, pentru furnicaturi si amorteli ziceam ca e musai sa mergi la doctor. Pot fi multe cauze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, am citit si eu pe net acum si am vazut ca ar putea fi multe cauze...din ce scrie pe net(si nu pun baza 100%) tind sa cfred ca are legatura cu coloana. am mai avut probleme cu discopatie lombara, pensarea nervului sciatic...dar nu am avut amorteli in membre. Am facut fizioterapie de mai multe ori.

de prin noiembrie am renuntat la alergat si la exercitiile pe care le faceam, invatate la terapie. dar deabia acum ma gandesc ca asta ar putea fi o cauza. Sau alta, care nici nu-mi trece prin cap [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De vreo 2 ori am luat de la Sainsbury`s niste carnati de porc buni din gama Taste the difference si nu au ierburi ca restul.  Alor mei le plac carnatii cu ierburi englezesti, mie nu!

 

Aseara am facut carnati luati de la macelaria romaneasca. Nu ajung prea des la ei ca e cam departe de noi, la iesirea din Londra, facem cam 40 min de la noi cu masina ori chiar mai mult daca e trafic, deci cumpar cateva kg fresh si congelez in pungi cat pentru o portie. A inceput sa ii placa si mandrei sa manance carnati romanesti, pana acum manca numai Lincolnshire sausage, pe care eu ii urasc. 

 

Cand nu ajung la macelaria romaneasca, merg la macelarul din zona care face vreo 20 feluri de carnati si iau carnati de porc cu piper  sau carnati hungarian style care-s aproape la fel ca cei romanesti, in afara de paprika [:D] 

 

Am dat o cautare pe google, sunt in nord si est majoritatea :(

 

Cred ca era fenicul, nu menta, ce nu imi place mie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, am vazut :) Agneska? Sau cam asa? Unele nume se repeta, ca sunt oameni talentati. :)

 

Agneta :). Ea a câștigat total pe club, punctajul cel mai mare. E talentata, a făcut și un curs de fotografie ce ma tentează tare și pe mine, dar e curs serios, un an de zile, postliceal. Îți cere aproape 100% timp ceea ce înseamnă ca nu pot lucra. Nu e in oraș ci la 60 km in sud, deci naveta. Cursurile numai ziua și apoi mult de exersat acasa. Nu se pușca deloc cu orarul meu :(. Agneta e cu firma ei, așa ca nu e legată de un orar. Încă ma gândesc, n-am renunțat. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...