Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata gagici sportive,

 

Coca, stiu ca suna a clișeu , dar trebuie sa ai răbdare. Plus ca mai sunt și altele pe lângă f imp. : odihna , nivelul de stres, hormonii. Eu cred ca ție ți ar prinde bine un IF, mâncat la prânz de toate și seara o cina legera fără carbohidrați . 

 

Cum era? Câte belele toate in fundul babii mele  [soricel] eu am pus kile multe cam acum 2-3 ani din cauza unui heliobacter, descoperit târziu . Ronțăiam toată ziua, apoi mi am scos uterul și mi am dat hormonii peste cap. 

Miscare fac pr mine, nu pt slăbit , cum zice și Andacos, dar trebuie sa fie fără pauze.  Și cu toată miscarea, cred ca la mine diferența a făcut o antrenamentul intensiv de înot , atunci s a mai retras burta. Dar a durat cam trei luni pana sa se vadă ceva. 

 

Pe cântar nu ma urc  [clo] , mai evaluez cu un cm in talie. 

 

Anda, tare nasol e cu câte o problema medicală, bine ca a trecut.  [pk]

 

Lea ? Pe unde ai dispărut ? Didi ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, dar unde ati fost ca la noi nu au fst asemenea temperaturi sa inghete lacul bocna?Eu n-as fi avut curaj, mai ales la temperaturile de afara...

 

Si la noi a nins joi din abundenta, am avut cam 10-15 cm d ezapada, ieri au fost 8 grade si s-a topit tot.

 

Parca nu m-au mai durut asa tare oasele , incheieturile si ligamentele saptamina asta.

Astazi m-am mobilizat, am si profitat ca inca nu bate vintul foarte puternic si nici nu ploua, asa ca am bagat o runda scurta sa-mi intru in ritm.

 

 

post-33577-0-39447400-1582969060_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața , 

 

Dana, nici la noi nu sunt  [:)] , am fost la ski la elvețieni . Noaptea erau cam -10-15 gr. 

De zona cu apa nu m am apropiat, dar in mijlocul lacului erau trasate cu bete înfipte in gheata doua drumuri, unul pt mers, unul pt schiori. Traseul continua prin pădure cu multa zăpada . 

 

Nici noi n am avut zăpada anul asta, a nins odată la început de Decembrie , in rest ploaie, furtuna, etc

 

Ieri am fost la piscina  [pk] , azi nu știu exact programul , trebuie dus pustiul la antrenament , iar afara nu prea e vreme de ieșit , cam bate vântul. 

 

Anda, puse ? Implant?

Am vreo doua lucrări , dar vechi. Nu le am simțit ca pe o bomboana ? O fi abcesul după intervenție ? 

 

O duminica frumoasa și  mișcătoare  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața , 

 

Dana, nici la noi nu sunt  [:)] , am fost la ski la elvețieni . Noaptea erau cam -10-15 gr. 

De zona cu apa nu m am apropiat, dar in mijlocul lacului erau trasate cu bete înfipte in gheata doua drumuri, unul pt mers, unul pt schiori. Traseul continua prin pădure cu multa zăpada . 

 

Pai asa spune bree... ca ma gindeam ca ai fost tu asa ...de bunavoie pe lacul inghetat!!! [:)]

 

Eu am fost la nordic, tot tura scurta ins acred ca data viitoare o sa bag traseu normal(desi e o mocirleala de nu va spun [smulgpar]) insa am fost mai in forma ca ieri, am primit si un pocal de la app  [:-)))]  [:-)))]  ma duc sa vad pentru ce l-am primit!!!

 

Saptamina ce vine e tare lejera, poate reusesc sa ma misc mai mult, miine ma duc la ortoped sa-mi iau reteta pentru urmatoarele ore de terapie, daa nu stau prea mult pe acolo poate ies chiar miine la nordic.

post-33577-0-90910600-1583054935_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...