Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Coca, 

Inversate : stat pe spate, picioarele la 90 gr și încercat ridicat bazinul, ca și cum te ar trage cineva de picioare in sus. 

 

https://sport-orientation-sante.com/abdos-8-min/

 

Pt flotări poți sa te sprijini in genunchi , nici eu nu fac atâtea , cam 10  [bib]

 

Ca urmare a exercițiilor ma dor picioarele  [help] am febra musculară. Poate nu trebuia sa fac in aceeași zi cu antrenamentul. 

 

 

Azi , cumulat cam trei ore de plimbare, dar bine ca am ieșit , acum ploua de rupe . 

 

 

post-166285-0-07505500-1583701312_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am vazut ieri mesajul Judokei [batcap] [batcap]

 

Eu nu ma bag ca e greu si stiu ca nu pot face.Am facut anul trecut niste exercitii pentru abdimene, tare greu ...brrr.

 

Ma ustura rau in git, cred ca e alergia ce-si face d ecap.

 

Sper ca miine sa fie bine s aies la nordic(mi s-au potolit si hormonii intre timp [il] ), sunt acasa saptamina asta sa vad cum profit de ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 Judoka, se numește poziția delfin la yoga. Cea în care stai pe coate iar corpul ca în plank.

 

M am uitat un pic, ca nu știam ce e delfinul  [:)] , dar e diferită poziția . 

 

 

https://www.revistateo.ro/dieta/sase-pozitii-de-yoga-care-te-ajuta-sa-slabesti-rapid-129294/

 

Delfinul , ca și poziția câinelui la yoga pare mai mult un exercitiu de întindere .

Plank ul este un exercitiu core care întărește muschii spatelui și ai abdomenului ( pt început se poate executa și cu sprijin pe palme, brațele întinse , ca la flotări ) 

 

Eu am schimbat planul  [batcap] pt ca ma dor rău muschii , nu pot sa fac o genuflexiune . 

 

Raman tot 20 min, îmi aleg doua ex de core sau abdomene pe care le execut. Exerciții pe care le rotesc, ca ma gândesc sa las muschii sa se refacă o zi- doua . 

 

[flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am schimbat planul, nu datorita vremii neaparat cit starii de snanatate sa spun asa, ma inteapa in git de duminica, mai urca si spre nas, n-am alte simptome in afara de astea, dar oricum stau linistita in banca mea.

 

Insa mi-e o foame si maninc aproape incontinuu- asa reactioneaza corpul meu la raceala/guturai si atita timp cit imi este foame [batcap] [batcap] [:-)))] [:-)))] inseamna ca trece repede!!!

 

Ceai de ghimbir cu lamiie e in top. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sana

 

Si eu am schimbat planul, nu datorita vremii neaparat cit starii de snanatate sa spun asa, ma inteapa in git de duminica, mai urca si spre nas, n-am alte simptome in afara de astea, dar oricum stau linistita in banca mea.

 

Insa mi-e o foame si maninc aproape incontinuu- asa reactioneaza corpul meu la raceala/guturai si atita timp cit imi este foame [batcap] [batcap] [:-)))] [:-)))] inseamna ca trece repede!!!

 

Ceai de ghimbir cu lamiie e in top. [pk]

sanatate multa! nu iei nimic otc?

 

ghimbir e turmeric?

eu lui William ii faceam  suc lamaie, miere si turmeric...si de 2x/zi gargara cu sare...

 

sotul tau ce face, cum mai e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața , 

 

Ieri am fost la înot , antrenamentul super, am băgat tare, ma rog , pt nivelul meu de începător  [:-)))]

 

Dana , tare frumoase florile ! 

 

Mi a placut asta, poate incerc azi 

 

https://m.youtube.com/watch?v=sSbVUcxvQpo

 

Bine ca e vineri , poate reușim sa ne odihnim in week end  [biz]

 

mi-a placut am incercat si eu. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sana

 

sanatate multa! nu iei nimic otc?

 

ghimbir e turmeric?

eu lui William ii faceam  suc lamaie, miere si turmeric...si de 2x/zi gargara cu sare...

 

sotul tau ce face, cum mai e?

Ce inseamna otc?

 

Nu, nu iau nimic, nu ma doare capul, nu am febra, am avut "ceva spini"in git vreo doua zile si nasul curgator.Acum e infundat...

 

Ceai de ghimbir(ginger) cu lamiie si miere de albine...

La atins si pe fii mio, el a fost la doctor, doar raceala ...

 

(sotul meu e bine, multumesc d eintrebare, este stationar, fara agravare a bolii, general se simte bine)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...