Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

 

 

Ce inseamna otc? Nu, nu iau nimic, nu ma doare capul, nu am febra, am avut "ceva spini"in git vreo doua zile si nasul curgator.Acum e infundat... Ceai de ghimbir(ginger) cu lamiie si miere de albine... La atins si pe fii mio, el a fost la doctor, doar raceala ... (sotul meu e bine, multumesc d eintrebare, este stationar, fara agravare a bolii, general se simte bine)

otc= over the counter 

noi luam nyquil și dayquil de la primele simptome.

 

am auzit ca turmericul e f bun ca antiinflamator 

 

eu am fost ieri la jogging/ walking , azi ma doare genunchiul de abia merg ....

 

nu am mai avut așa ceva din 2007 când eram la Eforie. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ce inseamna otc? Nu, nu iau nimic, nu ma doare capul, nu am febra, am avut "ceva spini"in git vreo doua zile si nasul curgator.Acum e infundat... Ceai de ghimbir(ginger) cu lamiie si miere de albine... La atins si pe fii mio, el a fost la doctor, doar raceala ... (sotul meu e bine, multumesc d eintrebare, este stationar, fara agravare a bolii, general se simte bine)

 

Ma bucur ca sunteti bine!

Sanatate tuturor!

Sala mea.inca nu s-a inchis, dar e destul de frumos, ne mutam cu miscarea in aer liber.

Mi se pare esential sa nu stau inchisa in casa, ci sa fac ceva care imi sustine bunastarra fizica si psihica. Em copilul acasa, asa ca trebuie sa stau si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pe aici  inca mai functioneaza toate salile...dare se schimba de la o zi la alta.... nu stim ce va fi  de maine.

auzisem ca a pus restrictii guvernatorul si nu mai e voie nimic adunari peste 50 de persoane.

 

imi pare rau ca nu mai putem sa mergem la centrul de autism la care voluntariam cu William...

 

dupa ce se termina cu ploaia sper sa iesim la plimbari in natura mai des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost astazi la terapie si am vazut anunt ca incepind de pe 17 se inchide sala de fitness.

 

La noi e o vreme superba si am inteles ca va fi si mai bine in zilele urmatoare, cum sunt acasa si am simt mai bine, am sa reincep miscarea.

 

Foarte urita rinita am avut de data asta, ma gindesc sa ma duc la medicul de familie sa ma controleze sa nu fi ramas cev urme care sa duca la alte chestii.

 

Fii mio e la firma, el si-a revenit cumform standadului sau protocolului, in 3-4 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost ieri la o plimbare-plimbare, nu norsic walking, am facut cam 6 km, o vreme superba, toate sunt inflorite, aerul miroase a primavara.

 

Ma gindesc daca sa bag acum o runda de nordic(cu nasul inca nu e ok 100% iar gitul il simt incarcat) sau tot plimbare.Teama mi-e ca n-o s apot doza efortul-ieri nu am avut echipamentul de sport ca a trebuit sa rezolv o problema, odata ce imi pun echipamentul si-mi iau betele!!! [batcap] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am miscat nici ieri, astazi am fost doar la cumparaturi, insa nu prea am motivatie sa ies la miscare.E si intunecat si rece fata de ieri, imi si tot umbla tot felul de ginduri prin cap...

 

Ar trebui totusi sa ma mobilizez, daca nu merg la servici in perioada urmatoare, trebuie neaparat sa tin sub control totul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...