Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

De doua zile me uit pe tutoriale. 

 

Am dat peste un nene (antrenor) exact pe gustul meu, care e adeptul mersului rapid/ marsului și nu al alergării . Ca alergarea este excelenta pt ca sa dezvolți cardio, dar mersul e mai bun pt ca nu solicita articulațiile , genunchiul, nu ridica f mult pulsul, e potrivit la orice vârsta .  [pk]  [il]

 

Trebuie sa ma uit puțin la tehnica, trebuie sa dai din brațe + încălzire / întindere după antrenament . Cam ca ce face Dana, dar fără bete  [hia]

 

Asa ca ieri am făcut cam o ora de marș  [:)] . Azi vreau Pilates / gimnastica. 

 

Si ca sa ma laud, ieri avanpremiera la vara, am avut 27 grade. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Judoka, betele alea au si ele rolul lor, ca preiau presiunea asupra genunchilor, articulatiilor si pun in miscare-prin miscarea bratelor , multe caltegorii de muschi!!!

 

Anda, sunt verde de invidie pe cintarul tau!!!Al meu-cintar, e uricios... [smulgpar]

 

Ma duc la terapie,De vreo doua spatamini ma doare bratul stimg la diverse miscari, chiar si la nordic am simtit usor deranjament!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, betele alea au si ele rolul lor, ca preiau presiunea asupra genunchilor, articulatiilor si pun in miscare-prin miscarea bratelor , multe caltegorii de muschi.

 

 

Ai dreptate, [flo2]

 

dar pe mine ma încurca / enervează  [ups] fiecare ca păsărelele lui. Dar la marș tot te ajuți de brațe , defapt și la alergare, dacă o faci corect. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am grafinarit vreo 3 ore , munca grea.

M-am luptat sa scot un trandafir , am rupt coda de fibra la o lopata , târnăcopul a început și ăla sa se cam miște din coada ... dar am reușit după o ora sa îl scot și sa îl replanteze.

Am msi mutat niște plante  dintr-o parte în alta. 

Aveam planificata plimbare lunga cu William dar cred ca o pun in hold si o las pe maine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut febra musculara, nu as fi crezut ca fac febra in timpul izolarii :))

Am alergat in acelasi patratel in jurul blocului, are o latura cam de 100 de.m, si mi-a venit ideea ca pe una sa fac sprint. As aca am facut 10. Si acum am picioarele "bubuite", simt muschii foartr incordati.

O sa mai fac ca vad ca sunt mai eficiente ca alergatul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi continuam cu biciclitul prin paduri, o zi da, una nu. Ca de obicei, In ziua libera, numita « de pauza «  sotul merge singur cu bicicleta electrica iar eu fac nordic. Ieri am mers 14km38 in 2.27min; sunt mandra de mine si-mi zic in fiecare zi ca suntem norocosi sa locuim langa paduri intinse si frumoase. Am intalnit veverite, cerbi si caprioare ; vedem des urme de mistreti - sper sa nu-i intalnim :-)) Multe narcise galbene pe la noi, la marginea padurii; parauri repezi, urcusuri si coborasuri printre frunze uscate.

 

Ma uitam la statistici astazi, de la inceputul lunii aprilie am facut 150,8km de bicicleta in 13ore 16min :-)) iar eu 27km de mers nordic in 4ore 35min.

 

Pt maine zi de pauza ; cu gradinarit si o iesire cu fii’mea; i-am promis ca o iau la nordic cu mine :-))

Din cand in cand dupa nordic fac putine abdomene; din pacate nu mereu...

 

o seara buna si multa sanatate ! Aveti grija de voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...