Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

Aah, imi pare rau :( multa sanatate va urez!

Cred ca ne da peste cap toata situatia asta, si daca nu e virus sunt grijile, stresul e foarte mare, statul inchis in casa nu mi se pare mana cereasca oricum..

In fine, sper sa reusim sa ne mentinem in forma buna cat mai mult!!

 

Eu imi vad de alergatul in jurul blocului, mai fac exercitii prin casa, dar asa au inceput sa ma stranga peretii.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Paște fericit!

 

Didi, mă bucur că ți - ai revenit și cu spatele dar și cu durerile de cap.

 

Și eu bănui că are legătură cu vremea și presiunea atmosferică. La noi sunt aproape 0 grade noaptea și ziua se face cald și frumos. Azi cred că 15°C. Oricum, azi am jucat tenis în tricou. Iar eu sunt o friguroasă. Dar diminețile am dureri de cap de nu pot deschide bine ochii. Bine, a și fost un soare puternic de cum răsare. Bag un Voltaren plus un Paracetamol și o cafea. După aceea sunt ca nouă. Eh,mâine sper să nu mai iau nimic. Doar cafea. Mi-au trecut durerile de spate.

 

Am planuri de plimbări pe munți sau la plajă. Dar mai avem treabă în curte. Avem de vopsit terase, jardiniere, scară plus de pus nisip pe pavaj.

Marți se anunță vreme foarte bună. Sper să ne bucurăm cumva de ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

A... ce fain cine are gradina. Miscare si vezi si rezulate. Eu am o terasa, dar nu am apucat sa mi iau mai multe pentru plante inainte sa inceapa nebunia.  [bib] 

 

Ne instalam covorasele de yoga si facem exercitii in aer liber.  [biz]

Sper ca va simtiti mai bine si ati revenit in forma.  [flo2] 
 

Am mai urmarit un documentar despre alimentatie, despre cum ne pacaleste industria alimentara cu etichete de fitness/sanatos pe produse ( le cumparam mai mult si le cosumam mai mult desi nu sunt diferite de alte produse). Analiza si diferite diete : dieta zonelor albastre, dieta keto, etc. F. interesant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta am fost la doctor, analize de rutina. Plus greutatea  [fri] care e mult mai mare decat ce banuiam eu. Doctorita nu m a incurajat prea mult : varsta, hormonii, perioada cat am stat la greutatea asta mare  [help] Dar eu nu ma las, trebuie facut ceva.

 

Tensiunea la fel marita, vroia sa incep cu pastile. No way. Am investit intr un aparat de masurat si verific timp de doua sapt.

 

Deci treaba e serioasa. Grosso modo atentie la mancare si miscare ( eu tin si IF). Este cu bataie lunga, desi eu mi as dori si maine sa am rezultate. Sprijinul familionului il am.  [:I] 
 

In fiecare zi am facut cate un mars, cam o ora. Vremea e superba si trebuie profitat.

 

Aveti idei, ceva? incurajari ? 
 

o saptamana miscatoare sa aveti  [aerob]   [flor] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sportul constant va ajuta cu siguranta. Am un prieten care avea destule probleme de sanatate, chiar si diabet. Dar s-a hotarat sa inceapa miscarea, mai intai mera si apoi alergat. Acum, in afara de slabit, analizele lui sunt perfecte, nici urma de diabet. Mananca ceva mai sanatos, dar nu drastic, in schimb alearga aproape zilnic. 

Eu te sustin si te incurajez ca se poate, sigur poti si tu!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...