Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

Nu am antibiotic in casa si fara reteta nu-ti da nimeni, am sa urmaresc sa vad ce se intimpla.

 

Parca deja mi s epare ca roseata s-a micsirat, insa am impresia ca la atingere cu degetul e cumva o mica umflatura sub piele!!

 

Deci nu-mi ramine decit sa vad ce s eintimpla!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am avut o data una pe burta, si am.scos-o cu penseta, de obicei nu ies asa , simplu, ca sunt infipte bine capusele. Si apoi, la o luna si ceva, am facut o analiza de sange sa aflu daca sunt infectata cu lyme. Bine, capusele pot transmite si alte minunatii, dar de lyme imi era mie teama. Nu am.avut nimic, nu am luat nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sunat la medicul de familie si mi-a spus sa urmaresc, daca apare roseata sa merg la medic, acum nu are niciun rost s ama duc.

 

Astazi mai este rosu doar un punct...eu cred ca am scos-o inainte de a-si baga capul [:-)))] [:-)))] , era neagra si nu rosie, deci nu apucase sa suga nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cand trage sange se umfla. Initial arata ca o samanta de in, se infige, se hraneste si apoi se umfla cat o boaba de mazare. Dar nu iese asa usor. Daca se i fige, cam trebuie smulsa, de.obicei cu penseta. Daca zici ca nu a fost dificil, poate nu era capusa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost cu fiu-miu la drumeție . Pe niște pietre preistorice . 
So, pt ca anunțau ăștia ploaie, am plecat la prima ora . Eram noi doi pe pietrele astea . 
și, m- am îmbrăcat cu niște pantaloni de am crezut ca mor de cald ( unii căptușiți ) ce mai, sa îmi dau duhul . 
dar copilul meu, avea 2 perechi de pantaloni pe el  [fal] , și s- a oferit sa mi- i dea pe cei de dedesubt  [:-)))] . Așa ca dacă ați văzut 2 persoane la știrile de la 5 in chiloți printre niște bolovani, sa știți ca noi eram  [alcool] .

 

ehe , apoi altfel a mers drumul .  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] [:-)))] da mey,,,cam asa!!!

 

Cu antibioticul sunt la mina lor, nu am in casa si daca trebuie sa astept...astept ce sa fac!!!

Încearcă sa iei repede antibiotic. Sunt rele rau capusele dar sa speram ca la tine  nu s a intimplat nimic.

 

Nepoata mea are lyme a fost muscata in urma cu 15 ani de o capusa si nu a stiut...era sa moara... poveste lunga .si acum se lupta cu boala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...