Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

Dana,

cantarul e ok, din aprilie patru kg. Ultimele zile am cam stagnat, am mai rontait intre mese, o fi si apa, pe caldurile astea am baut multa apa. Analizele as fi curioasa cum sunt, dar mai am Termin peste cateva luni. Tensiunea e in parametrii  [pk]

 

Sunt curioasa ce iti zice doctorul, sa intrebi mai in amanunt daca ai nelamuriri, asa toti iti spun ca e bine sa mentii greutatea sau sa dai jos, da, dar cum ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu stiu de ce, in ultima vreme dorm ingrozitor de aiurea. Voi patiti la fel? 

Si ziua am asa o stare de oboseala, iritare, fara-de-chef , abia ma tarai la treburile importante....

Anda si eu am dormit foarte prost, sunt in concediu de aproape 10 zile, m-am trezit cred ca in fiecare noapte pe la 4 si am stat 2-3 ore cu ochii pe pereti!!!Si nici tirziu nu am putut dormi...

 

Asta noapte a fot singura noapte cind nu m-am trezit, m-am dus la baie pe la ora 7 si apoi am adormit relativ imediat...cred ca as fi putut dormi pina tirziu insa a sunat telefonul...

 

Miine ins adaca vreau sa ies la miscare trebuie sa ma trezesc dimineata ca e deja foarte cald si asa va fi toata saptamina!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curioasa ce iti zice doctorul, sa intrebi mai in amanunt daca ai nelamuriri, asa toti iti spun ca e bine sa mentii greutatea sau sa dai jos, da, dar cum ? 

Pai toti au acelasi cliseu...miscare, mai putine grasimi, mai putine colhidrate...insa e greu frate!!!

 

Bravo pentru cele 4 kg, am dat si eu ceva jos insa putin, cred ca 1-1,5 kg...insa mai trebuie sa ajung la greutatea de vara!!! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai toti au acelasi cliseu...miscare, mai putine grasimi, mai putine colhidrate...

 

 

Ceva mai concret ar trebui. La noi la cabinet era la un moment dat un program de slabire sustinut de aok, dar atunci nu m am interesat. 

 

Ce am mai facut : la inceput am tinut un jurnal, imi notam tot ce mancam si ce miscare faceam. Ceai de urzica, dusuri alternative, gimnastica  / hiit - asta mi se par eficace, dar greu pana te mobilizezi. 

 

Sapt asta vreau sa tin niste zile numai cu apa sau chefir, daca o sa fie asa cald, macar sa 

profit.

Doctorul acesta sustine ca diabetul de tip 2 este reversibil , ca nu este o boala cronica, trebuie eliminat zaharul ( si carbo care tot in zahar se transforma ) si  practicat IF.

 

https://www.youtube.com/watch?v=1a2Fsfa8e4I

 

Am o colega care a slabit cam 15 kg de anul trecut, fara mic dejun, iar seara mananca in special salate sau supa + proteine. Miscare : gimnastica in apa si bicicleta.

Si tipa se apropie de 50 de ani, s a ingrasat din cauza tratamentelor.

Azi ii duc la antrenament, poate fac si eu ceva miscare pe stadion : eliptica sau alergare.  [pk]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce, in ultima vreme dorm ingrozitor de aiurea. Voi patiti la fel? 

Si ziua am asa o stare de oboseala, iritare, fara-de-chef , abia ma tarai la treburile importante....

Pot fi multe cauze, si eu am dormit mai prost, am dat vina pe perioada stresanta la noi inainte de vacanta. Ziua s a marit nu prea iti vine sa te culci la 22, dar la 6 dim cand ma scol, as mai putea dormi 2 ore. 

In week end ma scol, la fel devreme. Murphy.  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, eu am slabit acum vreo 4 ani cam 8-9 kg, cu miscare8atunci am inceput de fapt asa in mod sustinut)si fara carbohidrate, am tinut o luna d ezile imediat dupa ce mi-au dat rezultatele analizelor si urmatoarele analize.O luna a fost fara carbohidrate, apoi le-am reintrodus dar mai putin.

 

Idealul ar fi vreo 15-20 de kg [:-)))] [:-)))]  insa ma multumesc si cu 5 !!!

 

Am adormit foarte greu, insa am dormit toata noaptea,Imi termin cafeaua si macar o runnda scurta sa bag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...