Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

Astazi imi propusesem sa ma duc la sala, dar am.adormit de parca am lesinat, nu m-am putut trezi decat dupa 2 ore!! Dar nu imi pare rau, probabil aveam nevoie de acest somn, am dormit destul de aiurea in ultima vreme. 

Voi face maine miscare! Importanta e si starea psihica buna, mi-am dat seama in perioada asta cat de tare oboseste anxietatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anda, si eu spun la fel, daca ai dormit, inseamna ca ai avut nevoie si asta e cel mai important!!

 

(anxietate creata de pandemie sau...? ).

 

Eu astazi sunt acasa , asa ca am bagat o tura de nordic, acum am pus niste vinete la copt(le-am gasit la un pret uman asa ca am luat sa fac si eu niste zacusca...de pofta) si dupa dus, ma bag la facut mincare, dupa masa as vrea sa cos, am inceput o felicitare de craciun ce-mi cam scoate peri albi!!!!

 

(habar n-am de ce mi s-a oprit app-ul la distanta asta, ca eu am facut runda completa de 6, 2 km)

post-33577-0-97647300-1599817480_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi ieri m-a durut destul de tare mijlocul, soldul,ligamentele la piciorul sting si parca si femurul sting l-am simiti(am simiti si asta noapte durerile astea) chiar nu credeam ca astazi o sa pot iesi la nordic.

 

Insa cind m-am trezit , nu am mai avut nimic, parca ceva usoara febra musculara, insa din durerile de ieri...nimic.Am stat foarte mult in picioare ieri si am mai observat ca durerile astea apar cind stau mult in picioare.

 

La noi s-au anuntat astazi pina la 30 d egrade, as aca am iesit la nordic prin padure, a fost ok, parca m-a tinut ceva in sold, ligamentele la piciorul sting s-au facut simtitie pe la km 3 , insa durerea/deranjamentul a disparut rapod.

post-33577-0-55888400-1599992273_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit  [flo2]

 

la mine iesirea principala ramane bicicleta; din cand in cand mai ies la alergat in pauza de pranz la serviciu si de 2 sapt alerg 1 ora pe banda, acasa dupa ce o duc pe fii’mea la cursurile de teatru, dans si muzica ; noroc ca are activitatile una dupa alta, in acelasi loc si se ocupa secretara sa-i mute dintr-o sala in alta

 

marea noutate e ca de ieri am inceput un curs/ hobby de badminton. Am jucat de la 20.30 la 22.15, ca o gazela am sarit si alergat dupa fluturas  [:-)))] Si partea buna e ca pt moment nu prea sunt rupta de febra musculara si abia astept cursul de sapt viitoare; e cam tarziu cursul, mai ales ca eu imi incep ziua la 5.30 dar imi place la nebunie 

 

fii’mea vrea sa fac dincand in cand cu ea un curs de calarie dar sunt cam stresata in preajma cailor si nu ma vad in sa asa ca pt moment i-am spus ca prefer sa o vad pe ea cum evolueaza :-))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Judoka [flo2]

pt incheieturi si articulatii am inceput, de o sapt, sa iau extract de “cassis” - cred ca in romaneste sunt strugurasi salbatici ? (sunt niste bobite mov-albastre, mai maricele decat afinele, care cresc pe un arbust). Am 2 prieteni care au facut “tratamentul” asta pt articulatii si cica merge de minune
Recunosc ca luni m-am cam gandit la genunchiul meu stg, bolnav insa a fost OK caci fiind dreptace :-)) , piciorul drept e mult mai solicitat decat stangul

Astazi insa am o febra la picioare... de sus pana jos, fata-spate. Cred ca dupa amiaza o sa fac un mers rapid pe banda, nu cred ca voi fi capabila sa alerg ;-)) . Si va trebui sa dau o fuga la Decathlon sa-mi cumpar incaltari pt badminton caci se pare ca papucii de alergat nu prea sunt recomandati (talpa fiind mai “groasa”, exista riscul sa calci intr-o parte si sa-ti scrantesti piciorul...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit [flo2]

 

N as vrea sa ti tai din entuziasm, dar badmintonul e unul din cele mai solicitante sporturi pt genunchi si incheieturi. Sa fii atenta. 

Judoka, dar tu cum mai stai cu miscarea?Analizele, cintarul ce spun?

 

Lea si eu consider solicitant badmintonul, iar ora la care faci tu badminton, pentru mine ar echivala cu un impuls de andrenalina care m-ar tine treaza pina dupa ora 1 noaptea!!!!

 

Asta noapte nu m-am odihnit bine deloc, o problema la servici mi-a dat insomnii, astazi sunt acasa si am plecat la nordic poate-poate imi eliberez capul de probleme(sotului i-au ieist la analizele la urina multe bacterii, urologul nu-si explica d eunde apar, i-au amrit iar doza de antibiotic, saptamina ce vine se interneaza iar sa-o scoata cateterul si poate ii "sparg"piatra)- n-am prea reusit, insa macar m-am miscat.

post-33577-0-66170800-1600248268_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate sotului, Anda  [flo2]  Iar tu sper sa reusesti sa te odihnesti/ linistesti

Intr-adevar, nu prea am reusit sa adorm repede dupa cursul de badminton dar e singura posibilitate sa practic sportul asta; imi place si constat ca am recuperat destul de repede noaptea pe jumatate dormita :-))

Ieri am facut 45min de mers f rapid pe banda (cu 10min alergat usor, la sfarsitul sedintei). Astazi mi-e mai bine cu febra musculara de unde deduc ca « cui pe cui se scoate » :-))

 

va doresc o zi buna !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...