Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

Doamnele care se pricep la gradinarit...am plantat saptamina trecuta doua hortensii, cea cu flori spre rosu(care de fapt cind am cumparat-o avea niste flori crem-verzui si care s-au inrosit cu venirea toamnei) este din primavara, s-a tinut si dezvolatt bine(era mica cind am cumparat-o), cea pe albastru are vreo luna...oare se prind sau le-am pus in pamint prea tirziu?

 

Am facut nuste modificari in gradina, am scos niste noscheti teposi si am pus hortensiile, anul viitor vreau sa mai plantez vreo 3 , pe aceasi lungime, sper doar sa se prinda.

 

Ce imi plac hortensiile. Vezi ca au nevoie de multa, multa apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce imi plac hortensiile. Vezi ca au nevoie de multa, multa apa.

Si eu e iubesc, le cosider niste minuni ale naturii, asa cum isi schimba ele culoarea!!!

 

Eu sper sa se prinda pina vine inghetul, chiar m-am uitat ieri desi cea albastra s-a mai ma toflogit putin(era si mult mai firava m-am asteptat sa aibe mai mult de suferit) par sa le mearga bine.

 

La capitolul miscare raportez peste 7 km de mers, dus si venit pe jos, e soare, temperaturi protrivite insa bate vintul foarte tare.

 

Ma cam doare capul, sper sa-mi treaca ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu e iubesc, le cosider niste minuni ale naturii, asa cum isi schimba ele culoarea!!!

 

Eu sper sa se prinda pina vine inghetul, chiar m-am uitat ieri desi cea albastra s-a mai ma toflogit putin(era si mult mai firava m-am asteptat sa aibe mai mult de suferit) par sa le mearga bine.

 

La capitolul miscare raportez peste 7 km de mers, dus si venit pe jos, e soare, temperaturi protrivite insa bate vintul foarte tare.

 

Ma cam doare capul, sper sa-mi treaca ...

 

Dana, ai pus ingrasamant cand le-ai pus?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Raportez si eu - alerg zilnic la 6.20 suntem pe faleza si alergam. Sotul meu alearga 6 km, eu am ramas la 4.5 km 

Si am reusit sa mentinem ritmul - de 5 ori pe saptamana. E adevarat ca la 10 seara adorm deja pe canapea si nu reusesc sa vad nici un film pana la capat insa energia pe care mi-o da alergatul este cu adevarat fantastica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am pus, am pus pamint nou, proaspat.

 

Eu nu folosesc ingrasamint in gradina, la nicio floare, ins auite ca mi-ai dat o idee, am sa le pun ceva ingrasamint astazi ca acolo e separat de restul gradinii,

 

Dana, vezi ca sunt ingrasaminte bio. Sunt niste granule. ff bune

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...