Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

Eu am fost la sala, azi am alergat tare bine, in medie cu 11km/h, dar pe banda e mai usor, afara cred ca aveam max 10.

Am constatat ca nu e eficient sa fac ceva sport reu in fiecare zi, daca las cateva zile pauza, sunt rapida si energica, zilnic -ma simt obosita.

Trebuie sa ma apuc si eu de analize-controale, daca tot ati adus in discutie, anul acesta implinesc 40 .... pana acum, de cand ma stiu, am avut doar raceli si operatia de cezariana, dar acum parca simt nevoia sa am o viata mai ordonata, de la somn pana la alimentatie.... parca nu ma mai tin chiar asa curelele sa fiu haotica si eficienta in acelasi timp...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

 Am constatat ca nu e eficient sa fac ceva sport reu in fiecare zi, daca las cateva zile pauza, sunt rapida si energica, zilnic -ma simt obosita.

 

Anda, asa e . 

Nici la club nu sunt antrenamentele unul dupa altul. 

Sau poti sa alternezi o zi alergare, o zi aparate, o zi yoga. 

Ieri am fost la piscina, ( am fost si cu fii mea care a inotat f bine, dar a declarat ca azi nu mai merge la scoala, ca e obosita [biz] .

 

Azi  ceva usor, gen abdomene sau streching. 

 

Lea, poate ai putea sa incerci gimnastica in apa sau spinning pe bicicleta in apa, daca aveti oferte. Fetita ta face ceva sport? 

 

Un week end miscator va doresc  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sapt trecuta am facut doar 50min pe banda; dar, am  reinceput sa alerg: un minut alergat pe banda, un minut recuperare. A fost excelent, nu m-a durut genunchiul nici in timpul exercitiului, nici dupa (recunosc ca nici n-am exagerat cu viteza si m-am si incalzit bine inainte)

Imi propusesem sa fac ceva si in week-end, insa nimic; si nici scuza n-am :-(( Acum sper sa ma urnesc sapt asta... si dupa banda sa fac si ceva abdomene

 

Judoka, da, fetita mea face sport: vineri seara o ora Karate Kids :-)), sambata dimineata o ora de piscina (sunt tare mandra de delfinasul meu care a fost mutat in grupul de 7-8ani desi ea inca nu a implinit 6ani...). Tot sambata inainte de pranz are o ora echitatie iar miercurea, o ora de dans si 1h30 pictura....

 

va doresc o sapt minunata plina de miscare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

Am intrat sa raportez ca am fost la sala aseara, am alergat 4 km pe banda, sub 22 de min. (Intre 21-22 adica), dar asta inseamna ca am crescut viteza si sunt tare incantata. 

Am ramas cu setarea dr 4 k.m de cand alergam pe stadion :)) si asta insemna 10 ture... dar pe moment ma intereseaza viteza

De slabit am reusot, dar numai pt ca am mancat mai putine dulciuri, spre deloc.

Si, in plina criza de 40 de ani mi-am schimbat garderoba si am renuntat la blugi, mi-am luat rochii cu nemiluita, unele nu sunt chiar cele mai bune alegeri, dar asta e, le dau.... si ma simt f bine cu noul look, ca mereu mi-a fost lene sa ma aranjez..

 

Abdomene tot nu pot sa fac, din cauza diastazei abdominale, mie teama sa nu fac mai rau, dar mai fac pentru spate, sa tina corpul drept macar acesti muschi!

 

Sanatate, veselie si miscare !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...