Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

Update : am fost și am înotat . am reușit sa fac 16 lapuri și apoi am mers la jacuzzi ...ne an simțit extraordinar , nu mai venea sa plec.

avem 1an și jumătate de când nu am mai  fost la piscina sa înotăm. 

Maine avem in program sa mergem din nou.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ce fain Michelle, cat are un lap 25/50 m ? Ieri am facut 10.000 pasi.

 

Cred ca 25m. 
 

si eu fac 10k de pași când  merg la shopping.

 

Am fost și astăzi și am făcut 18 laps... mai făceam dar nu a mai vrut William .  Ultimele 2 le-am făcut in piscina de afara . Imi place mai mult sa înot in aer liber . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

si eu fac 10k de pași când  merg la shopping.

 

michelle, eu reunosc ca am un zimbet in coltul gurii cind citesc cum faci tu pasi la shopping.

 

Nu ma refer aici la situatia actuala cu corona , ci in general, eu fac in medie la o tura de (putin peste) 6 km sub 9000 de pasi, insa eu depun efort pentru pasii aia, adica nu erg asa ...trala-la-la pe dealuri.

 

Sigur ca implica ceva miscare si shopping-ul [:-)))] [:-)))]insa e mare diferenta intre miscarea mea-de exemplu de sub 9000 de pasi si a ta de 10000 de pasi.

 

Astazi iar las pe tusa miscarea, am avut uh uragan puternic asta noapte, acum ploua si bate vintul, nu mai e uragan insa e destul de tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Sigur ca implica ceva miscare si shopping-ul [:-)))] [:-)))]insa e mare diferenta intre miscarea mea-de exemplu de sub 9000 de pasi si a ta de 10000 de pasi.

 

E posibil sa faca, sa stii. 

Eu, de ex, fac cumparaturi diferit. Iau masina, fac 2 magazine esentiale de alimente si am terminat.

 

Dar pot sa ma duc si cate trei ore mai leger, haine, librarii, articole de sport, etc. Bat tot centrul orasului, pot sa ajung si la 15 mii de pasi. Mai urci niste etaje. 

 

E la fel de eficienta miscarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E la fel de eficienta miscarea.

Nu stiu daca e la fel de eficienta.

 

Nu pot crede ca un efort intens-deci 10000 de pasi de exemplu facuti intr-o ora jumatate- e la fel de eficient ca 10000 de pasi facuti in 24 de ore-de exemplu.

 

Sunt de acord ca miscarea e miscare. am si scris insa ...e altceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e la fel de eficienta.

 

Nu pot crede ca un efort intens-deci 10000 de pasi de exemplu facuti intr-o ora jumatate- e la fel de eficient ca 10000 de pasi facuti in 24 de ore-de exemplu.

 

3-4 ore, nu 24.

In plus, echilibrul e f fragil la efort. Daca creste prea mult cortisolul dupa sau daca ai foame mai multa si mananci mai mult, se cam duc efectele miscarii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

michelle, eu reunosc ca am un zimbet in coltul gurii cind citesc cum faci tu pasi la shopping. Nu ma refer aici la situatia actuala cu corona , ci in general, eu fac in medie la o tura de (putin peste) 6 km sub 9000 de pasi, insa eu depun efort pentru pasii aia, adica nu erg asa ...trala-la-la pe dealuri. Sigur ca implica ceva miscare si shopping-ul [:-)))] [:-)))]insa e mare diferenta intre miscarea mea-de exemplu de sub 9000 de pasi si a ta de 10000 de pasi. Astazi iar las pe tusa miscarea, am avut uh uragan puternic asta noapte, acum ploua si bate vintul, nu mai e uragan insa e destul de tare.

 

Anda , de când cu Corona mai rar cu shoppingurile . Au fost luni de zile când m am dus doar pt alimente i data pe sapt și gata .

la mine in zona magazinele sunt mari, mallul  e in aer liber...dar multe luni a fost totul închis 

 

acum s a dat drumul la tot, când cazurile sunt in creștere , numărul de morți s a triplat .. dar deh s a terminat cu alegerile ( dar asta e alta discuție care nu i discut aici) 

 

As putea sa fac 10k și la mine pe dealuri dar de câte ori am măsurat traseul meu am făcut cel mult 9k .

Daca stau in casa și lucrez abia fac 3k

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...