Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

 

 

Michelle, progresezi, bravo. La noi e totul inchis, nema piscina. Cu casa in ce stadiu mai sunteti ? La noi s a oprit ploaia, e frig, am facut o tuta pe malul fluviului. In rest, continui cu ganterele. [soricel]
Ieri am stat 2 ore la gym. maine am program de yoga . Sper de data asta sa fie clasa mai easy. Apoi fac câteva ture de înot. Cred ca am slăbit doar vrei 2 la... nimica toată .
Cu casa nu am făcut nimic.

va doresc sa aveți o săptămâna buna , cu multă mișcare .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

azi am fost la gym la clasa de yoga. Alta viata, nu a mai fost da cea de data trecută când  chiar am crezut ca mor , acum a fost ok. Dar am cale lunga...cu yoga asta .

apoi am făcut vreo 30 min bicicleta și 30 min înot . 
 
După gym am făcut ceva cumpărături și acasă cum am ajuns am început sa gătesc și curățenie. După amiaza Pepper ma luat de buna și nu ma mai lasă... așa ca a trebuit sa l scot și pe  el la o plimbare .

Abia la 8:30 seara am reușit si eu sa stau.

Declar ca azi - o zi plină de mișcare....

 

maine am zi de birou. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfirsit o zi cu soare, fara vint, de care am profitat si am bagat o tura lunga de nordic.

 

Azi am si ziua de 500 de calorii, nu am combinmat pina acum miscarea cu ziua da foame(eu asa le spun la ai mei cind ma intreaba ce avem la masa).

 

Ce stiti de pastilele de detoxificare?Eu i-am cumparat sotului(sa nu rideti asta a fost cadoul meu d ecraciun pentru sot ) niste pastile de detoxificare, am dat si 160 de euro pe ele si dupa trei saptamini a trebuit sa le intrerupa ca i-a aparut o eruptie pe piele( este clar ca e de la ele ca dupa ce lea intrerupt si a repetat chiar procedeul, nu i-a mai aparut nimic pe piele).

 

Acum ma gindesc sa le iau eu insa nu prea am informatii despre acest tip de tablete.

post-33577-0-11457700-1612435760_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg la sala de 3 ori pe saptamana, cand o duc pe fiimea la sporturile ei, eu am abonament la aceeasi sala si ne separam, dar nu sunt orele.mele.obisnuite-preferate de miscare si mai mult o lalai.

Am stagnat cu ingrasatul, pentru ca am stopat excesul de dulciuri, normal :) am avut zilele astea pofta mare de fructe si legume, asa ca mi-am facut poftele cu tot ce am gasit atragator pe la raionul respectiv. Si tare bine m-am simtit!!

 

Andacos, eu stiu despre detoxifiere ca este cam pacaleala, din cauza ca , explica niste medici, nu exista de fapt toxine in afara de cele cunoscute ca otravuri, ci sunt de fapt deseuri , resturi de substante rezultate din metabolizare, care sunt eliminate de corp prin piele, rinichi, sistem digestiv. Miscarea moderata ajuta aceste procese. In rest, produsele care sustin aceasta ipoteza sunt, de fapt, diuretice. Adica tot asa, accelereaza una dintre functiile de eliminare ale organismului. Daca ingrijesti de aceste functii in mod obisnuit, ele functioneaza corect si perfect, nefiind nevoie de produse detox. 

 

Daca vrei, am si citit de curand tot felul de chestii legate de asta, si mai ales impotriva acestui curent mebit sa stoarca bani, iti dau cateva linkuri.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot ca Andaghe auzisem de detoxifiere ca e păcăleala. 
Astăzi am fost la sala, făcut doar 5 km pe bicicleta .Puteam sa fac și mai mult dar trebuia sa ajung la niște magazine și apoi acasă sa fac mancare. 
Cu înotul ma rezum doar la 2 x pe săptămâna. Clorul prea des nu imi face bine.  imi irita pielea pe corp, parul e varza, parca și scalpul îl am iritat. 
O sa reduc și jacuzzi ... și așa mie asta nu prea imi place... ma  moleșește caldura aia si ma plictisesc.

Ce bine ca nu am cumpărat pt casa ca nu cred ca as fi folosit prea des...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de feedback, barbatu' a luat aceste pastile ca detoxificare pentru tratamentele indelungate cu cortizon, plus perfuziile cu Rituximab, ma rog asa i-au fost recomandate datorita numarulului mare de pastile ce le ia sua le-a luat.

 

Cum se poate masura eficienta tratamentului cu pastile de detox, prin valorile la singe banuiesc sau...?

 

La noi sunt -7°C si soare, asa ca am iesit la o tura lunga de nordic.

post-33577-0-06052600-1612870289_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am si ziua de 500 de calorii, sper ca efortul si gerul de afara sa nu ma roada prea tare la stomac!!! [:-)))] [:-)))]

 

Saptamina trecuta cind am avut ziua de 500 de calorii si am facut si nordic, m-am trezit de vreo ori peste noapte...de foame!!! [batcap] Insa s-a si cunoscut la cintar, a doua zi deci...s-a meritat. [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...