Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

Bun ziua doamnelor, 

Eu am incercat sa imi gasesc ceva sport care imi face placere.

Acum 2 ani m-am apucat de patinaj artistic - luat lectii cu profesor.

Dar cum s-au inchis patinoaele mi-am luat patine cu rotile. Merg si folosesc terenul de sport de la scoala cind sint elevii in vacanta, in rest prin parc. 

Si de citeva saptamini mi-m luat 'hula hoop' fac jumate de ora dimineata si seara si parca vad diferenta la talie. 

O sa va mai cites cind am timp. 

Spor la slabit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bun ziua doamnelor, 

Eu am incercat sa imi gasesc ceva sport care imi face placere.

Acum 2 ani m-am apucat de patinaj artistic - luat lectii cu profesor.

Dar cum s-au inchis patinoaele mi-am luat patine cu rotile. Merg si folosesc terenul de sport de la scoala cind sint elevii in vacanta, in rest prin parc. 

Si de citeva saptamini mi-m luat 'hula hoop' fac jumate de ora dimineata si seara si parca vad diferenta la talie. 

O sa va mai cites cind am timp. 

Spor la slabit.

ce onoare pe noi sa ne vizitezi la subiect!!!

 

Patinaj...wow, ai avut curaj, mare!!!

Important e sa ne placa ce facem si sa ne remonteze!!1

 

Eu n-am facut nimic toata saptamina, n-am avut timp nici sa respir, astazi m-am trezit cu o mare durere de cap, am avut de recuperat ceva treburi casnice si am mers la cumparaturi ca nu fusesem de 10 zile!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce onoare pe noi sa ne vizitezi la subiect!!!

 

Patinaj...wow, ai avut curaj, mare!!!

Important e sa ne placa ce facem si sa ne remonteze!!1

 

Eu n-am facut nimic toata saptamina, n-am avut timp nici sa respir, astazi m-am trezit cu o mare durere de cap, am avut de recuperat ceva treburi casnice si am mers la cumparaturi ca nu fusesem de 10 zile!!!

Patineam destul de bine inainte, lectii am luat numai sa invat diferite tehnici. 

Acum plec la scola sa ma dau cu rolele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau role in vara asta, dar din acelea cu rotile dispuse pe doua randuri, pe celalate nu am stabilitate si ma dor genunchii.

 

Dar , sa vad ce gasesc , caut si cu roti de silicon sau cauciuc,  nu plastic.

 

In alta ordine de idei, pana ajung in parc, alerg pe banda, mi-am revenit la viteza medie de alergare, 4 km in 23 de minute, si apoi exercitii cu gantere si de.mobilitate.

Am citit undeva pe fb, la o tipa care face pilates, ca dupa o varsta nu mai conteaza patratelele ci articulatiile, asa ca o sa ma documentez si despre cateva exercitii de baza de acest fel.

 

In rest, cum stati cu moralul? Aici a venit soarele si vremea mai luminoasa, asa ca ma.simt excelent !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am iesit la o runda lunga de nordic, insa m-a turbat vintul pur si simplu, simt ca-mi huieste capul de atita vint.La noi e inca rece( ieri a plouat/nins/batut piatra) insa de miine vine primavara, ne ameninta cu 20 de grade!!!

 

Cu moralul stau foarte bine. ca intotdeauna de altfel, momentele mele de cadere sunt rare si scurte in general.In orice prilej , in oprice moment poti gasi un motiv de fericire, d emultumire, de impacare, trebuie doar s avrei sa-l vezi.

 

 

post-33577-0-61168800-1616930120_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e, si eu sunt optimista din fire, dar mai am momente cand ma simt obosita, si atunci totul imi pare mai rau decat este.

Dar azi a fost soare si am iesit in parc la miscare, a fost asa de bine!! Cu miscarea nu m-am omorat prea tare, am facut ceva pentru mobilitate, ca nu voiam s atranspir tare, dar statul la soare mi s-a parut asa de placut!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu moralul stau bine.
De când am început remodelarea de coșmar numai Dumnezeu imi da putere, răbdare și pace in suflet ... încât de multe ori sa fac haz de necaz, sa am fun și sa imi tin optimismul și moralul ridicat.

Noroc cu vremea frumoasa mai ies la o plimbare ori la gym, ieri am stat și la plaja și ce bine a fost .
Trebuia și astăzi sa mergem la gym dar nu am putut, încercam maine sa dam o fuga .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau role in vara asta, dar din acelea cu rotile dispuse pe doua randuri, pe celalate nu am stabilitate si ma dor genunchii.

 

Dar , sa vad ce gasesc , caut si cu roti de silicon sau cauciuc,  nu plastic.

 

In alta ordine de idei, pana ajung in parc, alerg pe banda, mi-am revenit la viteza medie de alergare, 4 km in 23 de minute, si apoi exercitii cu gantere si de.mobilitate.

Am citit undeva pe fb, la o tipa care face pilates, ca dupa o varsta nu mai conteaza patratelele ci articulatiile, asa ca o sa ma documentez si despre cateva exercitii de baza de acest fel.

 

In rest, cum stati cu moralul? Aici a venit soarele si vremea mai luminoasa, asa ca ma.simt excele

Role cu 4 roti mi-am luat si eu. 

Sint super incintata. Habar nu am din ce sint rotiile, ma uit acum pe site-ul de unde le-am cumparat. 

 

Edit: La material roti scrie: Polyurethane (PUwheels

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ab, ce fain , patinaj  [il]

Pe aici au fost inchise  patinoarele iarna asta. 
 

Va tot citesc, mi e si rusine sa mai scriu, n am prea facut miscare si nici nu imi arde de nimic.

Ma bucur ca stati bine cu moralul.

 

p.s , daca ar fi un nou sport, as incerca crossfit. Pana atunci, ne am cumparat o vesta cu greutate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...