Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Grupul in miscare Cap.5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 776
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu ieri am reusit 9000 pe telefon inregistrati. Am mers la magazine pe jos plus ceva extra doar ca sa fie mai multi pasi. Incepuse insa ploaia iar cu mancare in sacose nu avea sens sa mai lungesc plimbarea. Am facut insa si fara sa fie inregistrati ca doar nu am mereu telefonul cu mine prin casa sau la serviciu. In fine. As fi vrut peste 10 000 dar uite ca nu mereu iese.   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Otilia, la mine sunt dealuri, ai retinut bine!!!

 

Eu am ajuns acasa de la terapie, o parte din durerile astea de oase se pot justifica si prin terapia asta(daca lucreaza craniul/coloana e clar ca lucreaza si reastul, respectiv coloana in jos, de aici deranjamentele in zona lombara, oasele picioarelor...) insa si vrema asta are influienta...daca in we a fost primavara, astazi dimineata era totul inghetat!!!! [smulgpar]

 

As fi vrut direct d ela terapie sa merg la nordic, insa terapeuta spune ca nu e tocmai indicat, o plimbare-pe care am facut-o e ok, insa nu solicit prea mult, mai ales ca astazi a lucrat omoplatul/incheietura bratului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo vouă ca sunteți mișcătoare . Pe mine m- a inebunit un genunchi care  e forțat la schiat . 
mda, așa e când te apuci de sport extrem la Bătrânețe . 
la mine la servici sunt o mulțime de colegi cu accidente la sport. O colega chiar și- a rupt ceva la genunchi la sala de sport. 
ce sa zic ca și bărbatul meu și- a rupt un os la tenis și a fost operat și pus șurub intr- o clinica specializată in așa ceva . 
deci, sportul e periculos  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo vouă ca sunteți mișcătoare . Pe mine m- a inebunit un genunchi care  e forțat la schiat . 

mda, așa e când te apuci de sport extrem la Bătrânețe . 

la mine la servici sunt o mulțime de colegi cu accidente la sport. O colega chiar și- a rupt ceva la genunchi la sala de sport. 

ce sa zic ca și bărbatul meu și- a rupt un os la tenis și a fost operat și pus șurub intr- o clinica specializată in așa ceva . 

deci, sportul e periculos  [:-)))]

 

asa am eu o vecina..cu citiva ani mai tinara ca mine. face sport zilnic, e trainer la cycle...nu stiu acum sa-i zic pe nume..fitness cu bicicletele.

e mereu la sala ridicat greutati, alergat, inot, sport in toata regula...cu toate astea nu pot sa spun ca arata cu mult mai bine ca mine care nu sunt asa sportiva...si mereu are cite ceva rupt, ba o mina, ba un umar, un deget, genunchi ...ba racita...ba nu stiu ce operatie.

deci chiar ca sportul e periculos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am facut pasii ieri. Vreo 2-3 000 nu mai tin minte exact. 

Am o durere nasoala la genunchiul drept. Am fost la sala ieri si am zis sa urc scarile spre sala adica 2 etaje. Nasol moment. Iar acasa avem 2 etaje dar din fericire ma pot tine de balustrada in ambele parti.

 

Am facut ceva exercitii pentru maini si abdomen. Macar atat.

Dupa care am observat ca va incepe o clasa de yoga si stiam ca azi la serviciu s-a anulat. Asa ca am mers la o ora de Hot Yoga Flow. M-a terminat efectiv. Am iesit de acolo complet uda. Iar eu nu transpir de obicei. E intr-o sala incalzita si se simte umezeala in aer.

Nu pot spune ca am febra musculara. Dar m-am intins in toate partile posibile de parca mai eram copil de gradinita. Adica e o oboseala generala, nu localizata.

Dar mai merg, clar. Genunchiul e mai bine. Am si adidasi azi in picioare. Ieri am fost pe tocuri.

 

Didi, mai ales sporturile de iarna sunt periculoase. Am luat o tranta la patinat pe gheata acum 2 ani de am zis ca mi-am rupt spatele. Am fost la doctor si a zis ca ei nu fac nimic pentru coaste rupte. Cateva luni am stat cu durere la miscare. Si noaptea in pat oftam. Si am mai si cazut de pe sanie tot in primavara aceea. Am cazut intr-o parte desi si un umar busit bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce misto ca ai hot yoga in zona. eu am o cunostinta in ro care lucreaza la un atfel de salon. in schimb o pretena apropiata si-a schimbat de 2 ani tema de activitate.

 

dupa ce a facut o facultate in ro si una in germania si a lucrat prin multinationale ca economist, a renuntat si a devenit profesor de yoga.

dar eu nu pot frecventa asta pt ca nu aud ce zice, asa ca nema relax  [alcool] .

 

 

imi e dor de zapada. Noi avem saptamana viitoare vacanta dintre semstre ( e mereu legata de inceputul postului catolic). 

 

Coca. asa aproape esti de servici? 

pana sa ma mut, preferam sa iau bicicleta in locul mersului pe jos& tramvai din caza de tocuri. Acu imi iau tocurile in sacosa   [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am ajuns la sala :(( rin cauza ca iar am lucrat ceva pe la dinti, si durerea ca durerea , dar frica ce-am avut-o in timpul interventiei m-a epuizat efectiv, mai mult decat o alergatura de cateva zile... nu stiu cum sa administrez frica asta si pace! De aceea o evit, si cu cat evit cu atat mai grele interventii am de facut...

 

Dar am slabit ca nu am putut manca :( efectiv imi chioraie burta de foame si nu pot lua decat chestii moi.

 

Abia astept sa ma duc la alergat, sa ma simt.. alive!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...