Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce nu ar trebui să ne speriem de virusul ucigaș


Recommended Posts

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Exista un motiv sa ne speriem de el. Uite care:

 

Unii virusi sunt ei insisi de o buna bucata de vreme. Ca orice fiinta vie, sufera transformari, dar aceste transformari nu sunt suficient de semnificative ca sa le faca de nerecunoscut pentru sistemul imunitar sa ne limitam la cel uman. 

 

Bun. De ce e o problema corona? Pentru ca a suferit deja o mutatie MAJORA si astfel a inceput sa afecteze oamenii. Asta poate sa insemne ca o ALTA mutatie majora se poate produce oricand, transformandu-se in cine stie ce fel de forma, potential mult mai periculoasa decat cea existenta. 

 

Ei, bine, cu cat se multiplica mai mult (adica cu cat infecteaza mai multi oameni), cu atat sansele sa sufere o astfel de mutatie cresc. ASTA e de fapt problema.

 

Edit: Si de asta apar ca necesare masurile de protectie, si identificarea contactilor celor infectati. Pentru a prinde din zbor orice schimbare a virusului... 

chiar nu trebuie sa imi subliniezi cuvintele ca sa inteleg ce spui ! [:)]  problema mea e ca voi nu intelegeti ce spun eu.  

daca sistemul imunitar functioneaza normal va trece si peste asta si atat. 

 

ps. din zbor nu prinzi nimic, decat aripi! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu trebuie sa imi subliniezi cuvintele ca sa inteleg ce spui ! [:)]  problema mea e ca voi nu intelegeti ce spun eu.  

daca sistemul imunitar functioneaza normal va trece si peste asta si atat. 

 

ps. din zbor nu prinzi nimic, decat aripi! [flo2]

 

Am subliniat cuvinte pe care as fi accentuat si in viu grai, indiferent de interlocutor... As fi facut ochii mari si as fi vorbit apasat, probabil as fi dat si din maini. :)))

 

Mi se pare ca sugerezi cumva o... selectie naturala a populatiei...? Sper ca m-am dus prea departe cu gandul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am subliniat cuvinte pe care as fi accentuat si in viu grai, indiferent de interlocutor... As fi facut ochii mari si as fi vorbit apasat, probabil as fi dat si din maini. :)))

 

Mi se pare ca sugerezi cumva o... selectie naturala a populatiei...? Sper ca m-am dus prea departe cu gandul...

eu nu sugerez nimic , raspund la ce vad scris ! in viu grai discutia ar fi fost chiar placuta .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...