Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce nu ar trebui să ne speriem de virusul ucigaș


Recommended Posts

 

 

Aoleu, dacă vine cineva cu politica de stânga și da asigurare medicală la toată lumea???? O sa ne prăpădim toti. Ah, wait!!!

se știe f bine... degeaba se tot da de gard, ca indiferent ca e stingă sau dreapta la putere atita timp cat sistemul medical in toată complexitatea (r&d, spitale , farma, asigurări) e legat de stock Market,pensii 401 k... etc... etc ... așa cum a fost pana acum așa va fi și de acum inainte.

Una e sa se dea asigurări la toată lumea și alta e sa isi permită  lumea aceste asigurări .

poate singurul compromis va fi privat /stat... dar numai de stat nu va fi ever.

toată lumea știe asta ... e doar praf in ochi pt alegeri...TOATE FREE, la TOATĂ lumea, nu granițe.

da foarte bine pe forum mărinimia asta ... dar realitatea e alta. 

 

Nu exista așa ceva...free colegii, free medical, free, free... pt toți, cineva trebuie sa plătească.. sa vedem cine o sa fie dispus și cat.

Nu am auzit de bilionari ca se înghesuie sa plătească nici măcar la ei in companii...( sau or mai fi mici excepții) .... atunci dacă ei nu vor , sa ne așteptăm de la restul de amaritii care trăiesc de la salariu la salariu?

Se vede cum cresc și scad anumite stocuri in funcție de situația politica... cine avansează la alegeri.

Acum cu Corona virus sper și eu ca Andacos, ca lumea sa realizeze ca e f riscant sa depinzi doar 1-2 tari... când poți sa faci la tine in curte...

cred ca lumea va vedea ce înseamnă naționalismul, sa ai joburile la tine in țara, granițe,costuri reduse ... etc

 

Sper ca virusul si toată panica asta sa facă o schimbare, ceva pozitiv cu asigurările medicale, costuri farma.. sa se vina cu o soluție....

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aoleu, dacă vine cineva cu politica de stânga și da asigurare medicală la toată lumea???? O sa ne prăpădim toti. Ah, wait!!!

 

vine si da de unde, din buzunarele altora?

asa oricine poate sa vina si sa se bata cu pumnii in piept ca da si face...

la vorbe si promisiuni sunt buni toti, cand sunt luati la bani marunti dau din colt in colt...spun ca nu stiu cat va costa, de unde se vor scoate acesti bani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V- as propune sa lasati politica deoparte, chiar daca joaca ( din pacate) un rol foarte important in managementul acestei crize. Nu este un moment pentru divergente politice si nu este un moment in care noi sa avem control asupra deciziilor politice. Chiar daca este campanie electorala in America.

Este momentul sa se uite divergentele politice si toti sa isi suflece manecile si sa puna umarul la gestionarea cat mai rationala a acestei posibile pandemii. Intr- o lume utopica, desigur...

( Ca in lumea reala toti dau vina pe altii)

Important e ce se face acum si ce se va face in viitorul imediat, nu ce ar fi trebuit facut pana acum.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

V- as propune sa lasati politica deoparte, chiar daca joaca ( din pacate) un rol foarte important in managementul acestei crize. Nu este un moment pentru divergente politice si nu este un moment in care noi sa avem control asupra deciziilor politice. Chiar daca este campanie electorala in America. Este momentul sa se uite divergentele politice si toti sa isi suflece manecile si sa puna umarul la gestionarea cat mai rationala a acestei posibile pandemii. Intr- o lume utopica, desigur... ( Ca in lumea reala toti dau vina pe altii) Important e ce se face acum si ce se va face in viitorul imediat, nu ce ar fi trebuit facut pana acum.

 

Am vorbit pertinent despre cum se desfășoară aici epidemia și ce măsuri se iau. Bătutul câmpiilor este aria de specialitate a altora.

 

Eu am descris ce se face la mine la companie dar din păcate, sintem cam excepție. Sa punem umărul înseamnă și sa înțelegem unde ne aflam și de ce nu doar sa arătam cu degetul și sa expunem pledoarii inepte despre “așa nu se poate”. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum in ce sens?

Sunt din ce in ce mai multe cazuri. Spitalele nu au destula aparatura pentru ventilare  si/sau intubare. Nu se va face fata la un nr. mare de bolnavi grav.

Se iau masuri destul de drastice ceea ce va duce la scaderi economice.

Cate cazuri ATI sunt in Romania?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...