Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Card de credit - credit score


Recommended Posts

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu plătesc doar 20 de lei anual, comision de administrare cont de credit.

 

Și în ultimul an am strâns 240 de puncte pe el (că fac multe plăți cu cardul de credit), ceea ce înseamnă 240 de lei. O să folosesc punctele la un magazin de pantofi unde pot plăti cu punctele astea, mi-am mai luat pantofi pe punctele de pe card :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Credit score- ul e confidential, il pot accesa doar tu sau cei carora le ai dat acordul sub semnatura.

 

Michelle, nu stiam ca poti sa pui salariul direct in savings. Sau tu il transferi manual acolo? Eu stiam ca checking account e cel in care se depune salariul (denumirea vine de la paycheck).

Eu am fost fraudata de de 2 sau 3 ori nu mai stiu pe cardul de debit, legat de contul de checking unde am salariul. De fiecare data mi am recuperat banii.

 

Spuneam de transfer de pe credit pe debit si invers in ideea ca numarul de tranzactii imbunatateste credit score ul. Eu nu fac asta pentru ca am card de credit de la alta companie decat banca si pot transfera doar de pe debit pe credit, nu si invers.

noi avem direct deposit salariul in savings nu checking...tocmai ca sa nu fim fraudati.

 

in checking tin o suma minima (din care se extrage automatic  lunar, curentul, apa...gunoiul) si cand platesc cardurile de credit...transfer numai suma neccesara.

 

cum transferi de pe credit pe debit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa lume a intrebat daca e posibil sa se transfere de pe credit pe debit si cum. Adevarul e ca nu prea stiu, de ani de zile nu mai am credit card ul la aceeasi banca la care am contul de salariu legat de debit card. Credit card ul meu e de la alta companie.

 

Poate intr adevar nu e posibil. Tranzactiile numeroase la care ma refeream se faceau probabil platind multe mici chestii online cu credit cardul si punand imediat inapoi sumele, de pe debit pe credit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...