Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abuzul emotional


Recommended Posts

Mickyy, eu cred ca tu ai fost si esti capul relatiei voastre, deci cumva tu esti cea care decide ce si cum va fi relatia voastra.

 

El cred ca este un follower si  cred ca daca tu ii stabilesti clar conditiile si sarcinile, el le va indeplini.

 

Acum -din prorpie experienta iti spun, depinde de tine daca doresti sa fii in permanenta persoana care decide sau care sa ia parte la decizii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 337
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

BlackCat, eu sunt un exemplu de om dezorganizat :)))) la orice consider ca e lipsit de importanta (gen curatenie). Cand vine vorba insa de chestiile importante, intru in mod multitask, si reusesc sa le aranjez, programez si realizez aproape la fix. Dar repet, trebuie sa fie din categoria celor care le consider eu top priority!! 

La restul sunt la fel ca tine, aman pana in ultimul moment. 

Dar intr-adevar, ma si recunosc intr-o oarecare masura in ce ai scris despratirea mama ta.

pot sa iti spun din afara, ca esti exemplul de organizare  pe care niciun barbat nu il poate accepta.  poate ca si mama ta te-a facut sa fi asa,  fara sa iti dai seama , dar esti foarte , foarte  puternica.  ai uitat sa fi om.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

El cred ca este un follower si cred ca daca tu ii stabilesti clar conditiile si sarcinile, el le va indeplini. Acum -din prorpie experienta iti spun, depinde de tine daca doresti sa fii in permanenta persoana care decide sau care sa ia parte la decizii.

 

Nici nu stii cat de bine ai nimerit-o aici. Expresia lui favorita era "spune-mi ce astepti de la mine sau ce vrei sa fac si fac!!"

 

Nu stiu nici eu ce mai vreau......nici ce mai astept de la viitor.

 

In aceeasi nota, daca tot e follower si are nevoie de instructiuni clare, i-am dat mesajul asta azi pe la pranz, inca n-am primit niciun raspuns, ce sa-nteleg din asta?! Ca am fost prea radicala, prea uracioasa cu el, prea directa, prea absurda?!

 

Pentru ca m-am saturat sa ma tot enervez aiurea (si probabil si tu) legat de copii, te rog frumos sa te gandesti acum cand poti/vrei sa ii vizitezi/iei de la scoala, ziua, orele, totul clar, pe o saptamana inainte, si rezolvam toate neintelegerile!! Astept pana diseara mesaj de la tine, daca pana la final de saptamana vrei sa faci sau nu ceva cu ei. Si ramane batut in cuie, fara poate, fara stai ca am zis altceva, etc.!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

pot sa iti spun din afara, ca esti exemplul de organizare pe care niciun barbat nu il poate accepta. poate ca si mama ta te-a facut sa fi asa, fara sa iti dai seama , dar esti foarte , foarte puternica. ai uitat sa fi om.

 

Nu mi se pare ca as fi exemplu de organizare, stiu ca sunt puternica, dar atat de organizata......nu cred?! Pai simplu fapt ca despartirea noastra e facuta fara reguli clare....spune cat sunt de organizata. Stiu ca pot fi multitask cand am motivatia corespunzatoare, ca pot organiza in timp scurt multe lucruri, dar la modul general si pe termen mediu/lung.....nope.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt un robot, o fiinta fara vise, aspirati, hobby-uri, pasiuni, fara prieteni, care traieste in cusca ei imaginara si se lupta sa supravietuiasca si sa-i multumeasca pe cei din jur. Doar ca in tot procesul asta, asa cum ati observat si voi, s-a pierdut pe ea insasi, a uitat sa mai fie om :((((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stii cat de bine ai nimerit-o aici. Expresia lui favorita era "spune-mi ce astepti de la mine sau ce vrei sa fac si fac!!"

 

Nu stiu nici eu ce mai vreau......nici ce mai astept de la viitor.

 

Voi ati si avut o perioada tulbure, ma refer la ultimii ani cu emigrarea, care -indiferent cum, e grea, dificila, mai ales la o anumita virsta, aveti 4 opii care vine fiecare cu problemele lui(probleme ce apar si din aceasta emigrare, mai mari sau mai mici), cu adolescenta , apoi cel mic care ...e unul mic printre altii mari(intelegi tu ce vreau sa spun), apoi adaptarea, invatatul limbii, cautat de servici, plus ca din ce te-am citit la voi in casa a tot fost du-te vino pentru neamuri...

 

Cred ca v-ati perdut putin pe drum, eu nu cred ca tu esti organizata, nu o lua a pe o jignire, dar nu cred ca esti organizata de la mama natura, devii atunci cind trebuie ca sa nu pierzi timpul ...iar in chaosul creat...el s-a pierdut mai mult ca tine.

 

Nu te supara ca "analizez" relatia voastra, spun si eu in functie de cum percep ce scrii tu pe forum.

 

Sigur ca si tu si el trebuie sa va regasiti pe voi ca indivizi, poate ca si cuplu-nu stiu depinde de voi, de sentimentele voastre, ca daca sentimentele sunt puternice, obstacolele pot fi trecute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos, ai pus de cateva ori punctul pe i in mesajele tale [Flo].

 

Desi initial l-am vrut doar plecat cat mai repede si cat mai definitiv din viata mea, dupa ce a plecat si m-am mai linistit am sperat ca totusi va folosi timpul asta ca sa se redescopere si el si ca sa se schimbe. Nu ma asteptam la schimbari radicale, dar macar la lucrurile marunte care ii spuneam ca ma deranjeaza as fi vrut sa vad o imbunatatire. Imediat dupa despartire a fost chiar ok, m-a uimit maturitatea de care a dat dovada. Dar acolo s-a terminat totul. Acum pe masura ce trece timpul, parca in loc sa se schimbe in mai bine e in mai rau.

Deja ma gandesc daca nu cumva la ora asta zace beat mort pe undeva. Dupa mesajele mele de azi nu a mai scos in cuvant, nu a mai fost nici online, nici macar nu a avut bunul simt sa ii raspunda propriului copil la intrebarea daca il ia sau nu pe cel mic azi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andacos, ai pus de cateva ori punctul pe i in mesajele tale [Flo].

 

Desi initial l-am vrut doar plecat cat mai repede si cat mai definitiv din viata mea, dupa ce a plecat si m-am mai linistit am sperat ca totusi va folosi timpul asta ca sa se redescopere si el si ca sa se schimbe. Nu ma asteptam la schimbari radicale, dar macar la lucrurile marunte care ii spuneam ca ma deranjeaza as fi vrut sa vad o imbunatatire. Imediat dupa despartire a fost chiar ok, m-a uimit maturitatea de care a dat dovada. Dar acolo s-a terminat totul. Acum pe masura ce trece timpul, parca in loc sa se schimbe in mai bine e in mai rau.

Deja ma gandesc daca nu cumva la ora asta zace beat mort pe undeva. Dupa mesajele mele de azi nu a mai scos in cuvant, nu a mai fost nici online, nici macar nu a avut bunul simt sa ii raspunda propriului copil la intrebarea daca il ia sau nu pe cel mic azi. 

asa l-ai crescut, pot sa zic asta pentru ca am mai zis asta odata si o s-o sustin mereu. un barbat e nascut , crescut si iubit de o femeie. cum nu l-ai vazut pana acum?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...