Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Abuzul emotional


Recommended Posts

Faza proaspata: fie-mea are o prietena (iubita) in alt oras. Vrea sa se intalneasca cu ea duminica undeva la jumatatea distantei. Verisoara ei (cu care voia sa mearga) este pedepsita, si nu are voie sa iasa. Asa ca am zis sa nu-i stric planurile, si pentru ca mi-e teama sa o las singura (in orasul vecin, 15 mile distanta), am zis hai sa mergem toate fetele, eu cu surorile ei ne plimbam prin magazine iar ea se intaneste cu prietena ei. Il lasam pe cel mic cu tati, ca oricum e singurul care chiar ii duce lipsa, si e si prea mic sa reziste la o zi de plimbare si shopping, fara nimic amuzant pentru el. L-am intrebat pe barbat daca vrea sa stea cu el si a fost chiar incantat de idee. Toate bune si frumoase. Acum juma de ora primesc mesaj de la el, n-ar fi o idee buna sa o luam si pe cumnata si pe nepoata (verisoara "pedepsita") cu noi la plimbare?! De ce?! Pana acum o luna comenta in continuu de cumnata, fix pe tema asta, ca se plimba prea mult "singura", ca se trezeste seara ca maine vrea la Londra si a doua zi e deja in tren, fara planificare prealabila, fara sot, nu e normal, etc. Lui nu prea ii place de ea in mod deosebit, eu ma inteleg mult mai bine cu ea. Atunci de ce sa o iau cu mine?? Sa ma tina sub observatie sa nu fac altceva?! Sa vorbeasca cu mine sa ma convinga sa ii mai dau o sansa?! Venita din partea lui propunerea asta ma uimeste. Si nu prea o inteleg. [/qulllll
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 337
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Faza proaspata: fie-mea are o prietena (iubita) in alt oras. Vrea sa se intalneasca cu ea duminica undeva la jumatatea distantei. Verisoara ei (cu care voia sa mearga) este pedepsita, si nu are voie sa iasa. Asa ca am zis sa nu-i stric planurile, si pentru ca mi-e teama sa o las singura (in orasul vecin, 15 mile distanta), am zis hai sa mergem toate fetele, eu cu surorile ei ne plimbam prin magazine iar ea se intaneste cu prietena ei. Il lasam pe cel mic cu tati, ca oricum e singurul care chiar ii duce lipsa, si e si prea mic sa reziste la o zi de plimbare si shopping, fara nimic amuzant pentru el. L-am intrebat pe barbat daca vrea sa stea cu el si a fost chiar incantat de idee. Toate bune si frumoase. Acum juma de ora primesc mesaj de la el, n-ar fi o idee buna sa o luam si pe cumnata si pe nepoata (verisoara "pedepsita") cu noi la plimbare?! De ce?! Pana acum o luna comenta in continuu de cumnata, fix pe tema asta, ca se plimba prea mult "singura", ca se trezeste seara ca maine vrea la Londra si a doua zi e deja in tren, fara planificare prealabila, fara sot, nu e normal, etc. Lui nu prea ii place de ea in mod deosebit, eu ma inteleg mult mai bine cu ea. Atunci de ce sa o iau cu mine?? Sa ma tina sub observatie sa nu fac altceva?! Sa vorbeasca cu mine sa ma convinga sa ii mai dau o sansa?! Venita din partea lui propunerea asta ma uimeste. Si nu prea o inteleg.
Draga "Mickyyy" libertatea de exprimare,de opinie,de a comunica informatii comporta indatoriri si responsabilitati.Nu I-mi amintesc SA i-ti fi dat dreptul la a publica in spatiul virtual ceva despre mine si nu inteleg de ce aspecte din viata mea si a copilului meu privata sunt publice?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga "Mickyyy" libertatea de exprimare,de opinie,de a comunica informatii comporta indatoriri si responsabilitati.Nu I-mi amintesc SA i-ti fi dat dreptul la a publica in spatiul virtual ceva despre mine si nu inteleg de ce aspecte din viata mea si a copilului meu privata sunt publice?

Yourluckstar, sa intelegem ca esti cumnata lui Mickyyy? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[batcap]  Nici macar nu a retinut nimeni ce a scris Mickyyy, nu a dat nume, lumea habar nu avea despre cine vorbeste.

De abia acum, o data cu interventia ta Myluckystar (ce scrie mai bine in engleza decat in romana, nu m-am putut abtine) subiectul a ajuns vizibil, si cat se poate de public.

 

[:-)))] A atras atentia mult mai mult decat te-ai fi asteptat. Un simplu telefon catre Mickyyy ar fi fost indeajuns.

Dar nu, in ciuda celor sustinute, rufele se spala, totusi, virtual. 

Ai obtinut mai mult decat ai vrut. Felicitari! Acu' stim cine esti. Inainte nici nu ne interesa.

 

OMG.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mylucky...

Daca citesti forumul de acum 16 ani cum scriai pe topicul anterior si stiai ca Mickyy scrie aici si mai stiai ca fata asta le duce pe toate in spate si ca are nevoie de sprijin de ani buni de zile, tu unde erai ? 

Ceea ce faci tu e mitocanesc. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu,nu despre asta era vorba.M-am simtit jignita de ultima ei fraza in care a spus ca eu as merge umdeva cu ea ca sa o observ ce face si sa dau raportul.Voi puteti sa ii luati apararea in continuare ,nu e nici o problema eu o tin pe a mea,a vorbit urat nu doar despre mine ci despre mama ei,sotul ei,soacra ei,despre mine a scris cel mai putin .Chestia e ca eu asa mitocana cum sunt stau cu copii ei in timp ce doamna se plimba cu sotul din dotare,pentru ca ghici ce?in ciuda a tot ce a scris aici sunt bine si se iubesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mik,eram unde trebuia sa fiu.Eram acolo sa cos costum de iepuras la ora 11 noaptea pentru serbarea copiilor,am fost acolo cand au fost probleme cu banca si am trimis bani ca sa ii ajutam, soacra a stat cu copii a gatit a facut curat,lucruri de bunica.Mama ei a ajutat-o financiar.sotul asta rau pe care il descrie ca pe un om inferior nu zic ca nu o fi gresit dar a incercat sa repare din toate puterile lui.Eu asta incerc sa zic,nu sa o jignesc sau denigrez,lucrurile nu stau chiar asa cum le prezinta ea.Am spus deja prea multe si ma retrag,totusi am si eu o intrebare .De ce credeti ca nu mai scrie nimic pe forum?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mik,eram unde trebuia sa fiu.Eram acolo sa cos costum de iepuras la ora 11 noaptea pentru serbarea copiilor,am fost acolo cand au fost probleme cu banca si am trimis bani ca sa ii ajutam, soacra a stat cu copii a gatit a facut curat,lucruri de bunica.Mama ei a ajutat-o financiar.sotul asta rau pe care il descrie ca pe un om inferior nu zic ca nu o fi gresit dar a incercat sa repare din toate puterile lui.Eu asta incerc sa zic,nu sa o jignesc sau denigrez,lucrurile nu stau chiar asa cum le prezinta ea.Am spus deja prea multe si ma retrag,totusi am si eu o intrebare .De ce credeti ca nu mai scrie nimic pe forum?

Una peste alta e foarte urat ceea ce incerci sa faci.

Daca vrei barfa alege-ti alt loc.  Aici le este interzis userilor sa se barfeasca intre ei. Citeste Regulamentul.

 

Nu ne intereseaza de ce, cum si cand intra cineva pe forum. E treaba lui si forumul nu e un loc in care userii sunt judecati si trasi la raspundere pentru ce fac in viata privata si alegerile lor.

 

Te rog sa nu mai vii cu astfel de discutii si acuze. 

 

PS -  in alta ordine de idei stim exact ce face. Pentru noi nu conteaza decat ca ea si copiii sa fie fericita. Restul sunt rahaturi. Bye, bye

 

Poti sa scrii cate mesaje doresti, cand doresti, sa devii membru de baza si va fi OK.

Dar, la prima incercare de denigrare a unui membru iti voi sterge mesajele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...