Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Epidemia de coronavirus din Italia le-a închis gura anti-vacciniștilor și a eliminat leacurile naturiste din dezbaterea publică


Recommended Posts

  • Administrators

macar o veste buna  - la asta ma gandeam si eu - la acele fete gurese care erau super meseriase in a combate beneficiile vaccinelor...  

 

Epidemia de coronavirus din Italia le-a închis gura anti-vacciniștilor și a eliminat leacurile naturiste din dezbaterea publică

 

”Vedem cum ia sfârșit o controversă care a divizat Italia ani buni. Nu cred că mai există vreun cetățean italian care, dacă ar exista un vaccin împotriva coronavirusului, ar refuza să-și vaccineze copilul. Sper că va fi ocazia să acceptăm odată pentru totdeauna rolul jucat de vaccinuri pentru protejarea celor care au nevoie, o dorită întoarcere la primatul științei”, scrie Mario Tozzi.

Omul de știință mai arată că în fața epidemiei, discuțiile despre leacurile homeopate sau așa-zis ”naturale” s-au redus masiv. ”Nu cred că mai există vreun candidat pentru un tratament homeopatic al coronavirusului”.

 

stirea aici 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...