Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Celule stem pentru cresterea unui nou dinte!


Recommended Posts

Din start vreau sa mentionez ca metoda cu celule stem  este tinuta sub tejgheaua  dentistului.Au trecut 70 de ani decand mizeriile astea de metal sunt "singura solutie".Stiu ca dentisul s-a transformat intr-un comerciant,Drept urmare vreau sa imi dea ce e mai bun din bacania lui.Sa o puna pe masa! ca in astia 70 de ani televizorul a devenit color masina e electrica telefonul la purtator etc.Numai el tot cu metalul in gura.Ori e primitv ori vandut pana in maduva(Imi dau singur raspunsuri ca baietii cu manecile lungi)...E vandut !Dar daca e vandut macat sa imi dea ce e mai bun natural si eficient.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Habar nu avem despre ce  vorbim, dar hai sa ne suparam ca vacaru pe sat!

 

Exista tehnologia prin care se "cresc" dinti. Dar ei  se cresc in laborator si apoi se implanteaza, fie in stare de embrion, fie  in alte stadii. Nu-ti baga nimeni celula stem in gaura fostului dinte si gata astepti luni-ani sa-ti creasca dintele.

 

Apoi culoarea... nu-ti garanteza nimeni ca va fi aia de trebuie.

Ca sa nu mai vorbim ca, momentan, nu se stie ritmul de crestere sau directia...

 

Nu ascunde nimeni sub tejghea tehnologia. Nu e inca gata.

 

Eu cred ca ascund sub tejghea vitaminele de crescut dinti si pasta de dinti care patrunde in pulpa dintelui si rezolva cariile. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu avem despre ce  vorbim, dar hai sa ne suparam ca vacaru pe sat!

 

Exista tehnologia prin care se "cresc" dinti. Dar ei  se cresc in laborator si apoi se implanteaza, fie in stare de embrion, fie  in alte stadii. Nu-ti baga nimeni celula stem in gaura fostului dinte si gata astepti luni-ani sa-ti creasca dintele.

 

Apoi culoarea... nu-ti garanteza nimeni ca va fi aia de trebuie.

Ca sa nu mai vorbim ca, momentan, nu se stie ritmul de crestere sau directia...

 

Nu ascunde nimeni sub tejghea tehnologia. Nu e inca gata.

 

Eu cred ca ascund sub tejghea vitaminele de crescut dinti si pasta de dinti care patrunde in pulpa dintelui si rezolva cariile. [:)]

Iubirica sunt  documentat in privinta asta numai ca am expus problema in termeni generali auziti si de catre altii..Cand te referi de embrion de referi la amestecul de sangelui cu celulele pluripotente?

 

Cat despre ultimul rand sa stii ca poti pierde un dinte si din cauze mecanice nu toata lumea e iresponsabila cum ai crede tu

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...