Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Militantii anti-vaccinare, de ce asa de inraiti?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 90
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ti se pare normal ca o tara - orice tara de pe planeta asta - sa detina laboratoare experimentale, unde pot oricand crea bombe biologice, precum covid sau chiar mai rau? ca se poate si mai rau.

 

Cui sa i se para normal asa ceva? Ummmm....??? Daca ai dovada atunci fa public, sa dam China in gat.. Mari prosti astia din China... fac o arma biologica si mor si ei... nici macar nu au vaccin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

toni, daca ai fi citit postul meu cu atentie intelegeai ca acel contract de munca s-a modificat pe parcursul anilor,  nu a fost asa de la inceput.  obligativitatea a aparut acum 3 ani, cand nici sindicatul nu a stiut cum sa rezolve problema si prin urmare nu a rezolvat-o.

 

A ok... pai totusi ai de ales. In sensul ca daca nu esti ok cu treaba cu vaccinul poti oricand sa te lasi. Este doar un job. Eu am parasit un contract (job daca vrei)...pentru ca nu am fost moral ok cu produsul final si la ce urma sa fie folosit...

 

Nu vorbesc insa de practicabilitatea sa gesesti un alt job. Sotul tau a facut o alegere, poate inconfortabila pentru el, dar poate cea mai buna alegere pentru voi. Situatia ar fi alta daca ar veni guvernul si ar spune: vaccin obligatoriu (aici cred ca ne aliniem).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A ok... pai totusi ai de ales. In sensul ca daca nu esti ok cu treaba cu vaccinul poti oricand sa te lasi. Este doar un job. Eu am parasit un contract (job daca vrei)...pentru ca nu am fost moral ok cu produsul final si la ce urma sa fie folosit...

 

Nu vorbesc insa de practicabilitatea sa gesesti un alt job. Sotul tau a facut o alegere, poate inconfortabila pentru el, dar poate cea mai buna alegere pentru voi. Situatia ar fi alta daca ar veni guvernul si ar spune: vaccin obligatoriu (aici cred ca ne aliniem).

toti facem alegeri in fiecare zi si da, eu fac parte dintre  prostii care s-au gandit ca in cativa ani , in functie de cum se termina "pandemia" asta, care cica mai are varfuri si prin toamna, desi nu stim ce si cum, poti sa fi obligat sa te vaccinezi "contra" corona pentru a merge la serviciul care presupune contactul cu mai multi oameni.  si poti  alege intre a avea bani sau a inventa altceva pentru a putea trai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai mie fix partea cu "interconnected" ar trebui sa imi dea de gandit ca exista un rationament cu cu privire la vaccin :) :) 

 

Iar bau-bau cu laboratoare, e fix un bau bau. Da...exista laboratoare care inventariaza si studiaza diverse exact pentru a putea fi pregatiti "in caz ca"...

nu, sistemul imunitar lucreaza mai bine fara antivirusi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

si la fel si viviana... nu este obligat, poate sa aleaga sa faca altceva ca si job si sa nu mearga in Africa... desi daca mergi acolo ... mai mult ca sigur este mult mai bine sa iei vaccinurile impotriva la ce boli sunt acolo.... ca altfel esti carne de tun.

 

 

 

Lucrurile nu sunt intotdeauna alb  si negru. Job-ul a venit ca o manusa pentru o dorinta veche din copilarie.

BTW - nu exista vaccinuri pentru toate bolile   din Africa. Pentru malarie, ebola, marburg nu exista. Si in afara de febra galbena celelalte vaccinuri cerute sunt cele pe care le-am facut in copilarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...