Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Patriarhia amana impartasirea comuna pentru ca nu e de acord cu lingurita de unica folosinta. Trebuie sa se consulte cu celelalte Biserici Ortodoxe.

 

Purtatorul de cuvant  al Patriarhiei ne linisteste:

“Nu este nimic total nou şi nimic contrar teologiei liturgice a Bisericii, care are menirea să îl ghideze pe omul credincios printr-o lume reală, confruntată uneori cu crize grave, inclusiv medicale. În anumite contexte trebuie să trecem proba realismului creştin, care ne protejează de orice formă de abordare magică a 'celor sfinte' şi de punerea în conflict a credinţei profunde cu raţiunea practică. Creştinismul autentic, hrănit din fidelitatea faţă de Tradiţia genuină a Evangheliei şi faţă de cea filocalică, patristică, nu pune în conflict artificial credinţa şi raţiunea, ci le cultivă cu discernământul izvorât din credinţa în Hristos, nu din aceea în propria credinţă"

 

V-ati linistit?

Ati trecut proba realismului crestin?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci o fi fost beat purtatoru', ca n-am inteles nimic din ce-a declarat  [alcool]  sau poate trebuie sa ma imbat eu ca sa inteleg  [alcool]

 

mi se ridica paru'-n cap numai cand aud de lingurita plimbata din gura-n gura.mi-e scarba numai cand ma gandesc. dar acum, ijn situatia asta, sa se mai puna macar problema de lingerea linguritei, trebuie sa fii tembel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci o fi fost beat purtatoru', ca n-am inteles nimic din ce-a declarat  [alcool]  sau poate trebuie sa ma imbat eu ca sa inteleg  [alcool]

 

mi se ridica paru'-n cap numai cand aud de lingurita plimbata din gura-n gura.mi-e scarba numai cand ma gandesc. dar acum, ijn situatia asta, sa se mai puna macar problema de lingerea linguritei, trebuie sa fii tembel.

Nu vor primi aprobare. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...