Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah, sa vedem ce e cu Izoleta asta.

Arata ca un cosciug in care intri de voie de nevoie. Numai ca  ai nevoie si de aer,  mai trebuie sa si respiri. Cum respiri, tusesti, stranuti fara sa ii  imbolnavesti pe restul?

 

Exista niste filtre. Filtrele alea se schimba dupa fiecare transport. A fost la un moment dat si penurie de filtre.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, sa vedem ce e cu Izoleta asta.

Arata ca un cosciug in care intri de voie de nevoie. Numai ca  ai nevoie si de aer,  mai trebuie sa si respiri. Cum respiri, tusesti, stranuti fara sa ii  imbolnavesti pe restul?

 

 

 

 

nici nu este absolut necesara daca personalul care te insoteste poarta echipament complet de protectie. singurul lucru la care ajuta este ca nu mai trebuie dezinfectata ambulanta dupa transport. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt panicata. 

Ptr ca inca mai trebuie sa vin la serviciu, imi vine sa nu ma mai duc acasa, sa nu duc ceva cu mine .  [zirea]  Daca as avea unde sa ma izolez as face-o. 

nu stiu cum se cheama aparatul ala de haine care dezinfecteaza cu aburi. 

Prietenii mei au o cutie la intrare unde isi lasa hainele, se dezbraca in pielea goala. Poarta manusi cand se dezbraca. Se dc direct la dus. Au clor si spirt la usa. In afara apartamentului isi dau cu clor talpile pantofilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici nu este absolut necesara daca personalul care te insoteste poarta echipament complet de protectie. singurul lucru la care ajuta este ca nu mai trebuie dezinfectata ambulanta dupa transport. 

exact. Ajungeam si aici. Ca se crease panica si urlau tv-urile ca au transportat pe  nu stiu cine cu ambulanta normala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum se cheama aparatul ala de haine care dezinfecteaza cu aburi. 

Prietenii mei au o cutie la intrare unde isi lasa hainele, se dezbraca in pielea goala. Poarta manusi cand se dezbraca. Se dc direct la dus. Au clor si spirt la usa. In afara apartamentului isi dau cu clor talpile pantofilor.

 

Vai de mine !  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum se cheama aparatul ala de haine care dezinfecteaza cu aburi. 

Prietenii mei au o cutie la intrare unde isi lasa hainele, se dezbraca in pielea goala. Poarta manusi cand se dezbraca. Se dc direct la dus. Au clor si spirt la usa. In afara apartamentului isi dau cu clor talpile pantofilor.

asta suna ca in filmul lui tom cruise "oblivion".  atata clor distruge bacteriile care ajuta corpul uman sa supravietuiasca in conditiile de mediu actuale.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Autoritatile au luat/iau o gramada de masuri sociale, economice(dar nu le pot lua  toate o data cum ar vrea lumea ci  pe masura ce apar)

 

 

din pacate, nu pot controla preturile produselor alimentare, astfel incat au aparut iar scumpiri (in doar cateva zile), faptul ca, daca mai gasesti masti si produse dezinfectante, sunt la preturi astronomice, si faptul ca oamenilor li se desfac contractele de munca.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...