Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce facem în situații de criză - COVID 2019


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,2k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sper, marius.

 

Laura eu chiar nu cred ca  institutiile i-ar putea ajuta pe toti. 

 

ai mei au 65. la limita. tata a mai iesit strict pt cumparaturi, dr pt retete, farmacie luat tratament,platit facturi. si mers la cuscrul lor bolnav de cancer. la cateva zile. dar merge pe jos, chiar daca ff mult.nu mai foloseste autobuzul. nici taxi. el poate iesi el, doar cand trebuie. n-are nevoie de cineva sa ii faca treburile.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu imi fac griji pentru tatal meu si sotia lui, sunt singuri, nu are cine sa le faca cumparaturile, sa le aduca medicamentele.

In plus tata era obisnuit sa mearga zilnic la gradina, cu masina. Nu se intalnea cu nimeni,se ducea direct pana acolo. Sunt ingrijorata.

Macar tatal tau e in doi, are pe cineva -sotia...al meu e singur, iar iesitul la piine era singura metoda de a mai vedea si altceva...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sper, marius.

 

Laura eu chiar nu cred ca  institutiile i-ar putea ajuta pe toti. 

 

ai mei au 65. la limita. tata a mai iesit strict pt cumparaturi, dr pt retete, farmacie luat tratament,platit facturi. si mers la cuscrul lor bolnav de cancer. la cateva zile. dar merge pe jos, chiar daca ff mult.nu mai foloseste autobuzul. nici taxi. el poate iesi el, doar cand trebuie. n-are nevoie de cineva sa ii faca treburile.

 

 

velvet, EU daca as fi in situatia ta, as lua pisica in masina , ceva haine, as goli frigiderul in portbagaj si ce cumparaturi /provizii mai am si as pleca AZI cel tarziu la parintii mei (bine, probabil as fi plecat chiar mai demult, de cand s-a imputit treaba. Sau i-as fi adus pe ei la mine) . Asta as face eu daca as sti ca sunt singuri si neajutorati.  Tu faci cum stii ... fiecare pana la urma gaseste solutii pentru situatia lui personala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura m-am gandit sa merg, dar nu cred ca as putea sta pe termen nelimitat. ei aici in niciun caz. ei se descurca singuri. doar sa il lase pe unul din ei sa iasa cand trebuie. 

 

in oras ei nu sunt singuri.dar ei sunt obisnuiti sa se descurce singuri. si pot. si sa plec cu pisica ,hmm, chiar daca a zis el ca sa vin cu pisi, pana cu o seara inainte nu suporta ideea de animal in casa. ar fi greu. asa ca am preferat sa raman la mine acasa.singura.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...